Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicánk van és nem tudom...

Benti cicánk van és nem tudom hogy lehetne kintre szoktatni?

Figyelt kérdés
Babánk lesz és nem tudom mit csináljak,nagyon szeretnem a cicámat.
2010. márc. 21. 13:38
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Attól függ mennyi idős a cica,mióta lakik bent.Mert ha már nem kölyök,elég nehéz-és főleg veszélyes lehet már neki "odakint",mivel nem tudta megtanulni mik a veszélyek,mitől kell félni(autó,kutya,hogyan kell fára mászni...stb.)De jelen esetben csak ez a megoldás nálatok,úgyhogy lassan,fokozatosan szoktasd ki.Elősször menj ki vele a kertbe(remélem nem a belvárosi "dzsungelben"akarod ki szoktatni,azt felejtsd el... :) ),maradj kin vele,hagyd nyitva a lakásajtót,ha megijed bemenekülhessen.Ezt minden nap,aztán tedd ki a "motyóit"is(kajás tál,alom,ha van kedvenc alvóhelye),úgy hogy ő is lássa,megtalálja.Magától el fog menni rövid időn belül(pár nap),de enni haza fog járni mindig,de mostmár nem a lakásba.Amúgy jó lenne neki kint olyan helyre tenni a kaját,meg a szundihelyet,ahol télen melegben lehet pl.garázs,fészer,kazánház...stb.Mert ugye télen sem mehet be a lakásba,kint viszont megfagyna.Remélem sikerülni fog,nekem is hamar ment!

2010. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.Az a legrosszabb,hogy nagyon sajnálom és még kiszoktatni is rosszul esne :(

Városban lakunk bérházban 4.emeleten.Van egy hosszú teraszunk.Én arra gondoltam,hogy nyáron oda kiszoktatnánk és raknék oda neki valamilyen kis házikót és csak megszokná,nem?Mert máshova nem tudom vinni.Anyáéknál jó lenne neki mert ők falun laknak.de a kutya megölné.

2010. márc. 21. 17:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell kiszoktatni a cicát attól, hogy babás vagy. Nekünk 5 macsekunk van, bejárósak (mondjuk mi tanyán lakunk). Ugyanúgy foglalkozom velük, hozzám bújnak, stb, mint előtte (most vagyok 31 hetes terhes).

Az első vérvételkor kérj majd toxoplazmózisra is vizsgálatot, ha az megnyugtat. Ha rendszeresen van féreghajtva, oltva (mondjuk mi csak veszettségre oltatunk), akkor nem lehet baj.

Amúgy sok cica szeret a teraszról, erkélyről nézelődni, de ha már idősebbek, akkor nem mindig sikerül őket kiszoktatni, gyakran félnek a tágas külvilágtól. Meg nekik is szükségük van a gazdira, ha eddig azt szokták meg. :)

2010. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!