Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetnek ilyen szemetek...

Hogy lehetnek ilyen szemetek az emberek? Miért ölnek macsakát? (nagyon hosszú)

Figyelt kérdés
Most pár perce pusztult el szegény macskám! Sajnos meg mérgezték! De kinek, ki lehet az a köcsög aki macskát öl? 16 éves fiu létemre ugy sajnálom hogy az nem igaz pedig nem nagyon szerettem a macskát! Mindig nyarvogott meg amikor enni adtunk neki akkor is! Matilnak hívták! Hát sajnos csak hívták! Már nem az első eset már vagy 4-5x megtörtént! Egyszer volt egy macskám egy Kormos az 17 évig élt az mindent túlélt annak 9 élete volt! Elütötte autó, farkas kutya próbálta szét cibálni akkor az volt hogy a torkától az első lábáig lecsupálta a bőrt meg is mérgezték meg is akarták dróttal fogni hogy a drót megfojtsa de azóta nem volt ilyen idős macskám mind 2-3 évig él max! Utána már 4-5 vagy több éve volt azt hiszem az elős amióta én létezek! A többi az mind megdöglött mérgezésben! Aki dróttal akarta megfogni az már elköltözött! Egy szomszéd van akire gyanakszok! Annak méhei is vannak meg madarai is! Meg egy kutyája ami nem sokáig lesz kutya ha az egyetlen macskám megmérgezik aki eddig a kedvencem! Aki most elpusztult az 2 év alatt 4x szült! Hát idén sajnos már nem! Pedig már terhes volt! Most ahogy a gép előtt ülök hallom hogy valami nyikorog! És itt az ablak mellet van ilyen rosszvas meg drót stb. És kinézek hát egy macska valamit eszetlenkedik! Kimegyek a mobilommal világítottam és az én macskám! Ugy ment mintha berúgott volna! 5 perc után Ugy rezgett mintha 120 mobil vibrált volna benne! Akkor apukám meg próbálta itatni de semmit sem csinált! Utána mondta hogy haggyuk! Meg mérgezték! ő már sokszor látott ilyet! Hentes és hát látta amikor elpusztul egy állat! de macskát én még nem láttam! Még ilyen állapotban féltem is tőle! És hát azt mondta apukám mennyünk be! 10 perc után kiment apukám és amikor bejött mondta hogy hát el pusztul! Miért ilyen szemetek ezek a szemetek? :S
2010. márc. 21. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Akkor most tájékoztatlak, hogy a macskák mérgezéses eseteinek a többségében más állatnak szánt mérget véletlenül eszik meg az állat.


"Meg egy kutyája ami nem sokáig lesz kutya ha az egyetlen macskám megmérgezik aki eddig a kedvencem!" Egy ilyen kijelentés után meg miről beszélünk? Ugyanolyan mocsadék vagy te is, ha az állaton állsz bosszút, nem az emberen.


"Aki most elpusztult az 2 év alatt 4x szült!" Fialtatni kell ám a macskát szarásig, gratulálok.

2010. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Átérzem a bánatodat, nekem is volt, hogy megmérgezték cicámat:( Viszont felül kell kerekedned! Az a fontos, hogy te milyen vagy, hogy te soha ne tegyél rosszat az állatokkal, hanem segítsd őket, hiszen annyira kiszolgáltatottak szegények az emberek felé. És ne bántsd a szomszéd kutyáját, mert ő csak egy állat, nem tud úgy gondolkodni, mint egy ember, nem lehet hibáztatni a gazdája szemétségéért. Egyébként sajnos nagyon sok ember ilyen, és mikor ilyet látok vagy hallok engem is szörnyen fellázít! Szerencsétlen állatokat nem tudom miért kell bántani.

Egy apró megjegyzés: nem lehet, hogy valaki patkánymérget tett ki, és a cica abba evett bele, és attól halt meg?

2010. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jaj, végtelenül sajnálom szegény cicát!

Elhiszem, hogy megrázott a pusztulása, kegyetlen és értelmetlen halál ez.

Az emberek nagyon szemetek, egy állaton verik el a feszkót, ami felgyülemlett bennük, mert az állat nem tud védekezni, és az ember attól érzi magát legyőzhetetlen felnőttnek... Pedig ez gyávaság és felelőtlenség, hogy a gondjaikra bízott, gyengébb élőlénybe rúgnak bele, aki kénytelen ezt eltűrni. Ez ellen sajnos még törvényi szabályozás sem tehetne semmit, elkerülhetetlen, szemét emberek még mindig vannak.

2010. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Első+
2010. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Figyi, a macskát tényleg sajnálom, megértem, hogy dühös vagy. De miért a kutyán akarsz bosszút állni? Nem ő mérgezte meg a macskát! Ne legyél te is olyan, mint akiket most épp fikázol! És igaza van az elsőnek, hatalmas felelőtlenség szaporítani a macskát! Mit csináltatok a sok kölyökkel? Agyonvertétek, vagy vízbe fojtottátok? Csak mert ha a macskátok ivartalanítását nem fizettétek gondolom a kiscicák elaltatásáért sem fizettetek! Szóval te is felelőtlen állattartó vagy, sőt... Az ilyenek miatt van annyi kóbor állat az utcán! Lehet nem is a te macskádnak szánták a mérget, hanem mondjuk rókának, vagy vakondnak. Szóval légyszi ne a kutyán állj bosszút, legyél már ennyire civilizált!
2010. márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2. 3. köszönöm a választ! Első és 22:36! Hát nem engedtem szaporodni! A macskám azt hiszem prosti volt! :D Hát azt is csak nagyon nagy dühből mondtam hogya kutyáját mérgezem meg! Hát nem hinném hogy patkány méreg vagy nem tudom! Az szerintem nem is lenne annyira erős! Vagy foggalmam sincs! Nem mérgezek meg senkit nekem olyasmihez nincs bátorságom! De még egyszer megteszem hogy kikérdezem a szomszédot hogy patkánymérget rak ki vagymi? Róka erre nem hinném hogy jár! Kerítések, messze a határ, stb.
2010. márc. 21. 22:42
 7/12 anonim ***** válasza:
22:36 vagyok. Ha nem gondoltad komolyan, akkor nem szóltam. Patkányméreg lehetett, ugyanis a mi kutyánk is patkányméregtől pusztult el, ráadásul nem kis kutya volt(bobtail) Szóval patkányméreg simán megöli a macskát. Ha kiderül, hogy szándékosan mérgezett a szomszédod, és rá tudod bizonyítani, akkor bemész önkormányzatra és bejelented. De valószínűleg nem tudod bizonyítani, meg amúgy is le fogja tagadni, úgyhogy nem tehetsz semmit!
2010. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ja! Csak adja az Isten hogy az egyetlen kedvencem tovább éljen! :( :D
2010. márc. 21. 22:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom a cicádat! Remélem, hogy a kedvenced hosszú életű lesz. Ha biztosra akarsz menni, akkor vidd be a házba magaddal.

Ha kiderül, hogy a szomszédod mérgezte meg a macskát, akkor megcsinálhatod a szokásos tortúrát az önkormányzatnál meg stb, de nem fognak törődni az üggyel. Sajnos. Ha bossszút akarsz állni, akkor esnedd szabadon a madarait vagy ilyesmi. Bár lehet, hogy akkor nagyobb erővel fogja a macskáid gyilkolászni.

Hát, drukkolok a kis kedvencnek!

2010. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:D Kösz! Hát ma még nem jött haza a Berci! Bisztos valahol csajozik! Nappal mindig elmegy valahova de nem is sűrűn jön haza! Inkább hétvégén! Akkor biztos vége a munkaidőnek! :) Ő jó macska meg erős de sajnos nincs szobára nevelve! De majd meg oldom! Vagy sesetleg Kellene egy 20 db macska szép nagy kandúr és mind beengedni hozzá az udvarba! olyan bosszút nem álok hogy elengedem a madarait meg azt se tudom hol vannak neki! Csak azt mondja apukám hogy van!
2010. márc. 22. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!