Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy cicát leszokt...

Hogyan lehet egy cicát leszoktatni a kádba pisilésről? Egyáltalán miért csinálja?

Figyelt kérdés
Cicám eredetileg kinti-benti cica, de a nagy hidegekben megengedtük neki, hogy éjjelre is bent maradjon, és azóta bent ragadt. Eredetileg kikéredzkedett, de valami miatt rákapott a kádra. Tettünk be neki almot is, kakilni abba megy, de pisilni változatlanul a kádba ugrik, illetve ugrana, ha időben észrevesszük. A kakiját sem kaparja el, sem az alomban, sem az udvaron, kaparászik, de még véletlenül sem ott, ahol kellene. Hogyan tanítsam meg neki?
2010. márc. 21. 23:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy -persze ha lehetséges- akkor egy kis pisit tégy át az alomba, a kádat pedig jó fertőtlenítősen mosd ki. Ez azért jó, mert a szag eltűnik a kádból - így nem gondolja azt, hogy oda pisilhet megint- és ádmegy a szag az alomba, így a cica is tudni fogja - a szag után megy.
2010. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az orrbele nyomás nem hülyeség, mert az én macskám így lett szobatiszta!
2010. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az "orrbelenyomással" az a probléma, hogy nem nevelés, csak puszta agresszió. Ebből sajnos nem érti meg, hogy mi a probléma. Azt az egyet érti meg, hogy félni kell tőled. Tehát nem megérteted az állattal a szabályokat, hanem megfélemlíted. Nem ilyen alapon kell sem macskát, sem kutyát nevelni.
2010. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

...közben lehet, hogy csak a gazdit utánozza...hihi


szerintem az alommal/tálcával lesz gond!cseréld le!

2010. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

7 macskám van. Az összes többi boldogan pisil az alomba, ha sikerül beszöknie a fürdőszobába, csak ez a kicsike nem, akinek az egészet szántuk. Mindig rögtön kiszedjük az összeállt részt, és pótoljuk tiszta alommal.

Arról van elképzelésetek, hogy vajon a kakiját miért nem kaparja el? Van, hogy még bele is lép, és moshatom a mancsát, meg az egész fürdőszobában a padlócsempét.

2010. márc. 22. 18:48
 16/20 A kérdező kommentje:
A kádat természetesen minden egyes alkalom után (szerencsére azért nem mindennapos, 2-3 naponta fordul csak elő, hogy nem vesszük észre időben, és nem tesszük ki az udvarra) kifertőtlenítjük, másképp nem is mennénk bele.
2010. márc. 22. 18:49
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Agresszió?:D Te hülye vagy:D Nem úgy nyomom bele, hogy eltöröm a nyakát, csak érezze a szagot és nekem bevált nevelés mód, meg annak is aki ezt tanácsolta. De utálom az ilyen idiótákat édes istenem...
2010. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
Én is "orrbenyomással" neveltem erre a cicám. Bármíly meglepő nem vagyok állat kínzó. Pontosan tudja a cica, hogy miért volt ez. Nem véletlenül elterjedt ez a módszer. Aki mindenáron álszenteskedni akar az lépjen be a PETA-ba és pereljen be.
2010. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Lehet félreérthető voltam, de a kád fertőtlenítést nem az emberi higénia miatt mondtam -ezt persze feltételeztem. Hanem azért, mert habár az embernek már nem érezhető a szag, a cicának akkor is, és azt kell eltűntetni, mert addig, amíg a cica érzi, hogy egyszer odapiszkított, azt fogja gondolni, hogy máskor is csinálhat olyat.
2010. márc. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A lefolyó szaga ingerli...

Én is orrbenyomást javaslok és kis pofont, utána mehet a kertbe.

2010. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!