Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 6éves macskám. Évente...

Van egy 6éves macskám. Évente legalább 2x terhes, mert a fél szomszédság macskáit meghóditotta. De még csak egy kölyke van, mert mindig megeszi őket. Miért eszi meg? Én rontok el valamit vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2008. szept. 14. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem te rontasz el valamit....Hallottam már ilyesmiről és szertintem lehet hogy valami baja van a macskádnak idegi alapon (már bocs)......
2008. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És te ezt elbírod viselni? Mármint nem tudom, én rohannék vele állatorvoshoz, valami biztos nincs rendben, a macskák nem szokták csak úgy megenni a saját kiscicájukat, vagy legalább keresnék valakit aki ért hozzá és attól kérdezném mi lehet a gond. És mindenképp ivartalaníttatnám.
2008. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úristen! Ezt én nem hagynám. Az első eset után elvittem volna ivartalanítani. Nálunk 6000 Ft-ért megcsinálták. Abba is gondolj bele, ha nem ette volna meg a kicsiket, akkor már hány macska futkozna nálatok. A legegyszerűbb megoldás az ivartalanítás.
2008. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az anyamacska nem eszi meg a kölykeit, annál inkább a kan macskák, hiszen ha eltünteti őket, akkor előbb lesz újra ivarzásra képes a nőstény, és akkor ő csinálhatja fel. Már rég ivartalanítani kellett volna, hiszen ennyi szülés után ne csodálkozz ha a szokásos felét éri meg csak életkorban a macskád...
2008. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Ebben az országban sőt, az egész világban hemzsegnek a kóbor macskák és nehezen akadnak gazdijelöltek. Azért gondolhattál volna arra is, hogy annak az egy alomnyi kölyöknek gazdát is kell keresni, ráadásul, ha egy évben legalább kétszer terhes előbb-utóbb kismacska rezervátum lesz az otthonodban! Lehet, hogy nem most, de évek múlva biztos, hogy nyakadon marad pár macsek, akiknek megfelelő életkörülményeket kell biztosítanod. Egy-két macskánál ez még nem nagy gond, de ha majd egyszerre 6 meg 7 felnőtt macskád lesz, akik ráadásul, ha van köztük nőstény hozzák majd haza a kölyköket, nehezen tudod biztosítani. Ráadásul különböző fertőzéseket is elkaphat a macskád és vannak halálos fertőzések is. Másrészről a macskának sem tesz jót ez a sokszori szülés.

A megoldás: ivartalanítás!

Rengeteg problémát elkerülhettek vele egy életre.


Nem a macskád eszi meg a kölyköket, hanem valamelyik kandúr.


És sajnos azt kell mondjam, hogy: igen, te vagy a hibás, mert már az első párzáskor ivartalaníttatnod kellett volna a macskádat.

Lipton:)

2008. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!