Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska meg a poraz?

Timea270 kérdése:

A macska meg a poraz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a kerdesem lenne hogy hogyan kene macskat macskaporazhoz(macskaham)-hoz szoktatni?.Ez egy kicsit bonyorultabb muvelet szerintem hisz a macska egy kicsit makacsabb mindt a kutya! egyszeruen annyit szeretnek kerni a tapasztaloktol hogy hogyan szoktassam ra hisz egy kicsit fel ha meg van kotve,habar en nem kenyszeritem ha nem jon hogy szokja meg?

2015. dec. 27. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Először mindenképp a lakásba csak a hám legyen rajta mindig egyre hosszabb ideig. Hagyjad hagy szokja hogy egyáltalán van rajta valami. Amikor már úgy látod hogy megszokta, nem kaparja folyton, akkor tedd rá a pórázt. Akkor is amikor a hámot adod rá, akkor is amikor pórázt jutalmazd valamilyen eleséggel, olyannal amit szeret.


Én pórázból azt javaslom hogy ne az általában a hámokhoz járó 1-1,5 métere pórázt add rá hanem a kis termetű kutyáknak való automatát, minél hosszabb, annál jobb. Eleinte a lakásban vagy a kertben engedd, hagy menjen minél messzebbre a pórázzal amennyire csak tudod biztonságosan engedni. Ha már jó messze van csald vissza jutalom falattal. Így nem lesz korlátozottság érzése és ha mindig egyre rövidebb távra engeded csak elmenni akkor már az alakul ki benne hogy a póráz nem korlátoz de azzal a gazdi közelében jobb.

Én legalábbis így csináltam vele és egy idő után már nem is húzta ki teljesen a pórázt, max 2 méterre ment el tőlem, onnan már várta hogy menjek vele.

Hozzá teszem én a kertbe használtam, utcára sose vittem pórázzal.

2015. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Türelem, az kell leginkább. Eleinte a lakásban tedd rá és hagyd, hogy szokja. Pár hét után a pórázt is rácsatolhatod és azzal próbálkozni, hogy egyáltalán elindul e. Nekem volt olyan cicám, aki egyszerűen lefeküdt és max. húzni tudtam volna. Viszont volt egy mentett cicám, akire ráadtam a hámot, pórázt és simán elindult vele. Pár napig a lépcsőházban túráztunk le-fel, utána vittem utcára. Néhány hét után már úgy mentünk, mint a kutyások, bármerre sétálhattunk. Ha megunta (ez általában 1 óra hossza volt), elindult hazafelé. 4 évig a hideget és esőt kivéve mindennap lementünk. (addig élt velem, aztán veseelégtelenség miatt el kellett altatni)A kutyáktól nem félt, simán besétált a kutyacsoportba :) Soha nem bántották, szerintem úgy meglepődtek, hogy ennyire pofátlan legyen egy macska.:)Száz szónak is egy vége: ha ő akarja, sikerülni fog, ha nem, hát akkor nem.
2015. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a makacssága miatt másabb, mint egy kutya.

Teljesen más hozzáállás kell hozzá.

Van egy olyan mondás, hogy az embernek szüksége van egy kutyára, amelyik felnéz rá, és egy macskára, ami lenézi. :)


Szóval amíg egy kutya egészséges sétáltatásánál te határozod meg mikor hova hogyan mentek, mennyire izgatottan, milyen tempóban, a séta minden elemét az ember határozza meg, a macskánál ez pont fordítva van.


Náluk gyakorlatilag azért kell a póráz, hogy ne másszanak be/fel veszélyes helyekre, ne fussanak egy autó alá, stb.


Nem szeretik, ha rángatják őket, vagy bármi más fizikai módon rájuk kényszeríted az akaratod.

Ha akarsz valamit, (pl merre menjen) nem az a cél, hogy közvetlenül elérd, hogy arra menjen, hanem hogy elérd, hogy magától úgy döntsön, hogy arra menjen. :)

2015. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

koszonom a jo tanacsokat! azt elfelejtettem odairni hogy en is probalkoztam jutalomfalatkakkal de nem segitett,de meg probalkozok vele ha mindennap rateszem az bisztosan nem baj.Mar amogyis van neki egy vekonyka nyakorve (disznek) szoval ha azt megszokta ezt is meg fogja!

megegyszer koszonom a valaszokat!

2015. dec. 27. 12:10
 5/6 katarinka válasza:
hat tapasztalatbol irom most eszt volt egy cicam gondoltam meg sétaltatom nagyon rosz ötlet volt mert mig bent voltunk a lakasba adig jo volt minden de mikor ki léptünk a lakasbol teljesen megvadult ösze visza ugralt kapart kibujt a poraszbol és azota se lattam sajnos
2015. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt próbáld, ami használ.

Ha a jutalomfalat nem, akkor valami bolyhos valami, amire vadászhat, köss rá damilt, és rángasd, hogy kövesse.

Ezt akár egy egérhez vagy hörcsöghöz is hozzá lehet dörzsölni, ha van ilyenre lehetőséged.

2015. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!