Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e cicát panel lakásban...

Lehet-e cicát panel lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy gondoltam, hogy a macskák a szabadban szeretnek lenni: eddig mindkét cicámat Nagymamámnál, a kertben tartottam. Most egy 4. emeleti panelban lakok a párommal és mindketten nagyon szeretnénk cicát, de nem tudom, hogy neki is jó lenne-e. A ház mellett közvetlenül van a töltés, szóval le tudnám vinni sétálni és mivel a párom éjszaka dolgozik, én pedig délelőtt, szinte mindig tudna valamelyikőnk foglalkozni vele. Szerintetek jól érezheti magát egy cica panelban is?
2010. márc. 25. 09:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Lehet, hogy akkor tényleg belevágunk. Természetesen egészen kicsi korától lakásba szoktatnánk, a kinti séta pedig csak akkor, ha igényli. Én is lány cicára gondoltam, mert a párom nem szeretne egy kant ivartalanítani, azt mondja túlságosan átérzi, hogy szegényt "elférfiatlanítják". :)
2010. márc. 25. 11:07
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

ki kell ivartalaníttatni és akkor nyugodtabb természetű lesz a cica,és jobban megvan a házban/lakásban.

De biztosan lehet tartani, és ha eleve a nyakörvhöz szokatod, akkor azzal le is tudod vinni sétálni szerinetem

2010. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A kinti sétát szerintem felejtsd el, mert utána ha megtetszik neki akkor állandóan nyomakodik az ablaknál,ajtónál,erkélynél aztán könnyen megvan a baj. Ha lany választotök őt is ivartalanitani kell, különben tüzelési időszakban elviselhetetlenül nyávog(de nem ám olyan kedves kiscicásan), törleszkedik még ha aludnatok akkor is és bepisil ágyra és más klassz helyekre.
2010. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nekem 7 évig volt a 9.emeleten cicám, mire családi házba költöztünk.kb. 6 hetes lehetett, mikor egy augusztusi harmatos reggelen a parkolóban találta meg a férjem. bajuszát levágták, csupa beleragadt rágugumi volt.nagyon agrólszakadtnak nézett ki, de olyan rossz volt mint egy kisördög.amúgy koromfekete volt, ördögi micó is lett a neve.emlékszem vasárnap volt, rögtön elvittük az állatkórházba megvizsgáltatni. adtak cicafürdetőt, hogy ne legyen bolhás, úgy babusgattuk, mint egy csecsemőt.csodálatos szép fényesszőrű kandúrka lett. hét hónapos kora körül ivartalanítottuk.pompásan érezte magát a lakásban, csak egyszer lógott ki egy este.éjfélkor megéreztem, hogy nincs bent a cica és mentem keresni.a negyediken gubbasztva találtam meg.az

erkélyt imádta volna, de nagyon kellett vele vigyázni, mert ugrott a repülő galambok után.simán sétált az erkélykorláton egyszer, majd meghaltam az ijedségtől.

az ablakokban is nézegelődött, csattogtatta a fogát a

madarakra.szóval nagyon jól elvolt a lakásban.

sajnos, mikor családi házba költöztünk egy kutya a kerítést attörve bejött az udvarba és Micómat megölte.

amíg élek, azt a cicát nem felejtem el, pedig azóta is van 3 cicánk.

csak biztatni tudlak cicaaügyben, mert annyi örömöt

nyújtanak, hogy hihetetlen.

üdv.

2010. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Erkélyünk nincs, az ablakokon pedig szúnyogháló van, bár azt könnyen kikaparják, ezért majd figyelek. A cicát mindenféleképpen ivartalanítom, csak azért választunk inkább lányt, mert az ellen a barátom nem tiltakozik :) Köszönöm még egyszer a sok választ és tanácsot!
2010. márc. 25. 19:11
 16/19 A kérdező kommentje:
14:06 Nagyon sajnálom a cicádat: az enyém 9 évesen pusztult el. Ő volt a legkedvesebb cica a világon, sose felejtem el.
2010. márc. 25. 19:15
 17/19 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a lakótelepen van egy ablak, amire olyan rácsot tettek, ami alul legalább fél méterrel szélesebb kifelé. Kiöblösödik az alsó része. Be van vonva az egész valami hálóval. Párna van benne és ott nézgelődik a cicc kifelé.
2010. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

mi kb. 1 éve költöztünk kertes házból panelbe,macskánk most is ugyanazt csinálja mint régen: sokat eszik alszik és össze karmolja a szönyegem. Ha van erkélyetek ne engedjétek ki rá mert

1- leugorhat onnan

2- mert ha beviszitek azért fog vernyogni hogy ki mehessen az erkélyre :)

2010. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsónak: nincs erkélyünk, úgyhogy ez nem gond. Amúgy két hét múlva érkezik a cicánk! (Most a mamájával van, még csak 4-5 hetes)
2010. ápr. 25. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!