Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen nedves illetve száraztá...

Milyen nedves illetve száraztápot ajánlanátok egy felnőtt cicának?

Figyelt kérdés
Ami megfizethető és megfelelő tápanyagot tartalmaz de nem gagyi és "rossz" mint a whiskas, kitekat és társai.
2016. jan. 6. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nedves táp? ilyen létezik? amugy whiskas nagyon finom
2016. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
(A nedvesen talán a konzervet érti a kérdező. )Szárazat a Fressnapfban szoktam vásárolni, CatChow-t és Premiere-t. Konzervből most az Aldis Shah a "menő"(nem a tasakos), előtte a Félix volt, egy ideig a DM tálcása. Mikor kezdik finnyázni, váltok.
2016. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nedvestápnak hívják összefoglaló néven a konzerveket és aszpikosokat, nyilván, mivel nagy a viztartalmuk. Webaruhazban pl így vannak csoportosítva.


Gondolom olcsón szeretnél nagyon jót, én is :). Nem biztos, hogy menni fog.

Mi Trainert eszünk, konzervet is, szarazat is, van tőle még drágább, mindenesetre adalekanyagmentes, az alapanyag, amiből készül, emberi fogyasztásra is alkalmas, stb. Elégedett vagyok vele. Tobb ízben van konzervje is meg száraz is A zooplus-on részletesen le van írva, én szeretek ott vásárolni. Nagyon megkonnyiti a dolgom, hogy a macskám nem eszi meg az aszpikosat.

Most kineztem (összetétel alapján) egy Mac's nevut ugyanott, a változatosság miatt.


Az allatorvosunk amúgy szaraznak a Royal Canin, Hills, Eukanuba harmas valamelyiket ajánlotta. Nincs vele nagy gondom, de akkor a cicám még kicsi volt a szarazhoz. Royalt amúgy árulnak kimeroset is, úgy tudom, sok helyen, bár az nem a legszerencsesebb. Royalnak nagyon drága a konzervje, és én csak kölyökben láttam.

2016. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
37%

Nedvestáp: porta21, schesir, almo nature, applaws, miamor feine filets, greenwoods


Szárasztáp: acana, orijen, purizon, taste of the wild, visán, applaws.


[link]

2016. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az biztos, hogy a legjobbak a következők: Royal Canin, Hills, Eucanuba, Virbac. Hogy megfizethetők-e, azt mindenki döntse el magának. De eddig még akárhány állatorvossal beszéltem, mind ezeket említette. Azt mondták, utánuk van egy nagy szakadék, és azután jön a többi. Ezekből egyébként különfélék vannak: fiatal, felnőtt vagy idős cicának, ivarosnak, ivartalanítottnak... Utóbbiaknál és általában a lakásban tartott cicáknál fontos az alacsonyabb kalóriatartalom, hogy ne hízzanak el.
2016. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az Eledelportától szoktam rendelni, ott sokféle közül lehet válogatni!
2016. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:

7-es!


Ezek a tápok tele vannak gabonával, és abszolút nem mondható jónak sem...

2016. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 7-es vagyok. Vicuska! Nem vagyok macskatáp-készítő, sem állatélelmiszermérnök, de az állatorvosoktól mindig ezeket hallom. Te mire alapozod az értesüléseidet? Az általad felsoroltak miből gondolod, hogy jobbak?
2016. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:

Az állatorvosom mondta hogy az összetevők felsorolásában az elejétől indulva a végéig csökkenő sorrendben vannak benne az összetevők...

Royal canin: szárnyasfehérje szárított, növényi fehérjekivonat, rizs, kukorica

Hill's: szárnyashúsliszt, búza, állatizsír, kukorica

Eukanuba: Szárított csirke pulyka, kukorica, kukoricagríz

Virbac: főtt gabona, állatizsírok hal és repceolaj, kukoricafehérje


Nem tudom, nálam sosem voltak a macskák gabonán nevelve...szerintem ez nem nekik való táp.... gabona gabona gabona....


Nézd amit én említettem:

Acana: Friss csirkehús (18%), szárított csirkehús (17%), szárított pulykahús (9%)

Applaws: Szárított csirkehús (47%), szárított kacsahús (21%), frissen készített darált csirkehús (16%)...


Szerintem van különbség, az én állatorvosom a gabonamentességet favorizálja..

2016. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát és a javaslatokat. Azt hiszem ki fogok próbálni egy párat ezek közül. A whiskas nem jött be mert tényleg sokat alszik a cicám tőle meg egyebek és úgy vettem észre egy párszor hogy kihányja mind a száraz és mind a nedves whiskast.
2016. jan. 8. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!