Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a macskámat?

Mivel etessem a macskámat?

Figyelt kérdés

most van először olyan macskám ami komolyabb odafigyelést igényel (perzsa, és panelba lakom) eddig falun laktam, és ilyen igénytelen házi macskáink voltak akik egeret meg maradékokat kajáltak és kint voltak az udvaron meg stb.

na most ennél a cicánál az a baj hogy hullik a szőre nagyon, és gondolom hogy az étkezése miatt, mert nincs jól belőve neki. (nem tudom miből mennyi kell, így hát nem kísérleteztem még) rendszeresen van ápolva a bundája. eddig egy fajta konzerves kaját kapott (ami nem a legjobb, épp azért szeretnék változtatni)



2016. jan. 6. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
nem kell annyira belőni. Legyen előtte friss víz mindig (nem tej, meg hasonlók!), száraz, darabos táp és napi 2-3x konzerv vagy "tálcás" nedves kaja. Nem kell a legdrágább, de középkategória érdemes. Orvoshoz gondolom vitted, oltás és féreghajtás miatt?
2016. jan. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lazacolaj, biotin...ezeket lehet adni, de ha jó minőségű tápot kap, ami az életkorának, fajtájának megfelelő és magas a hústartalma, akkor nem kell mellé nagyon kiegészítés. Minden tápra rá van írva, hogy mekkora macskának mennyi kell belőle. Ne adj többet, mert egy szobacica, főleg a perzsa, hajlamos a hízásra.

Nekem Maine Coon jellegű macskám van, bazi nagy szőrrel, ami télen még nagyobb és vastagabb.

Ilyenkor szoktam neki lazacolajat adni meg heti 1-szer nyers tojássárgáját (mondjuk erről megoszlanak a vélemények, de nálam bevált). Illetve rendszeresen, naponta fésülni kell. A Royal Canin-nak van kimondottan perzsa macskáknak száraz táp. Ami nedves szerintem jó, Almo Nature, Bozita, Animonda - Internetről szoktam rendelni.

2016. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vicuska87 ***** válasza:
56%

Legyen meg minden oltása, legyen féreghajtva! A hullás lehet attól is hogy új helyre került, melegebb lakás (22-26'C) akkor gyorsan dobja a szőrt. Nálam 19'C van bent és gyönyörű szőrben van a perzsám!

Szőrjavításra lehet adni neki lazacolajat, tonhal konzervet.

Táppal én acana, porta21 no grain, sanabelle no grain, visán optimanova, orijen, taste of the wild, purizon ezek száraz fajták.

Nedvesből lehet neki adni Schesir, porta21, applaws, almo nature, miamor, vagy lehet neki főzni sima tiszta vízben csirkehusit csont nélkül.. :)

2016. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!