Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan védjem meg a macskámat...

Hogyan védjem meg a macskámat a többi macskától?

Figyelt kérdés
van egy macskám de havonta egyszer úgy jön haza hogy cakkosra van harapva és sebes és véres a feje. és biztos vagyok benne hogy másik macska bántja mert egyszer rajta kaptam hogy egymásnak estek és akkor is ezeket a sebeket tapasztaltam. és az lenne a kérdésem hogy van-e valami "riasztó nyakörv" vagy nem is tudom. és szerintetek az jó megoldás lenne ha szereznék mellé egy másik macskát aki vele nő fel. hogy netán ha úgy van akkor megvédjék egymást.?

2016. jan. 12. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Heréltesd ki.
2016. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és az mért segítene ?
2016. jan. 12. 18:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert kevésbé lesz agresszív, és nem fog csavarogni. azért ez kicsit vicces ötlet. "Macskariasztó" nyakörvet macskára :) Nem hallottam róla egyébként hogy ilyesmi létezne.
2016. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
értem. hát hirtelen nem tudtam mit leirni.
2016. jan. 12. 18:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs ivartalanítva, ne szerezz másik macskát, mert vele is aggresszív lehet. Először 1 macskát tanulj meg rendesen tartani...
2016. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Megértelek egyébként, én is sokszor aggódom a cicáimért. El kellet fogadnom hogy ők önálló, nagyon is öntudatos lények. Nem védheted meg őket mindentől - sajnos.
2016. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Ivartalanítással nem fog messzire vándorolni, verekedni más macskákkal. Persze őt még megtámadhatják, de inkább el fog menekülni ekkor.
2016. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az ivartalanítással tudod megvédeni. Azért verik meg, mert rivalizálnak a nőstényekért. Ha a macskád többé nem lesz "férfi", egyrészt nem fog elvágyni csavarogni (most a farka hajtja leginkább), másrészt nem fogja bántani a többi kandúr, mert ártalmatlan, nem versenytárs többé.
2016. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás és/vagy a benti tartás védheti meg egyedül.

Előttem szólók jól leírták, hogy miért.


"Kijárós cicáknál a fenti tünetek mellett még több veszélynek tesszük ki nem ivartalanított cicánkat, halálos veszélynek! Az ivaros kandúrok szeretnek kóborolni, így megnő az esélye az autó általi gázolásnak veszélye, a többi kandúrral való verekedés után nemcsak sebek, hanem a nyállal és vérrel terjedő halálos betegségek áldozata lehet: leggyakoribbak a leukózis és a macska AIDS veszélye!"


[link]

2016. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

Elég szomorú, hogy valaki így tart állatot, hogy nincs fogalma arról, hogy miért verekedik a macskája, és hogy erre mi a megoldás...

Előttem lévők már megválaszolták a kérdést egyébként.

2016. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!