Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan védjem meg a macskámat...

Hogyan védjem meg a macskámat a többi macskától?

Figyelt kérdés
van egy macskám de havonta egyszer úgy jön haza hogy cakkosra van harapva és sebes és véres a feje. és biztos vagyok benne hogy másik macska bántja mert egyszer rajta kaptam hogy egymásnak estek és akkor is ezeket a sebeket tapasztaltam. és az lenne a kérdésem hogy van-e valami "riasztó nyakörv" vagy nem is tudom. és szerintetek az jó megoldás lenne ha szereznék mellé egy másik macskát aki vele nő fel. hogy netán ha úgy van akkor megvédjék egymást.?

2016. jan. 12. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás megoldja a problémát.

Másik macskával nem védenék meg egymást, hanem (ha mindkettő kandúr) egymás vetélytársai lennének.

2016. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, segít az ivartalanítás. Hát nem jött be nekünk. :(

Pici korában ivartalanítottuk. Elcsászkál otthonról (bár inkább a szántóföld felé), nagyon őrzi a területét, verekedős.

Ettől függetlenül te is ivartalanítsd a macskád! És ne hozz mellé addig még egyet!

2016. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem ivartalanított hölgy macskám van, nappal kinti éjszaka benti életmóddal. Most is verekszik, csak ritkábban. Az ételért a többi cica bántja. Az a baj, ha olyan lakóközösségban laksz, ahol a többiek lesz.rják és nem viszik ivartalanítani a macskáit, akkor te enyhítheted a konfliktusokat, de megszüntetni nem tudod. Az én macskám nem provokál mást, csak más cicáknak bántja a szemét. Napközben dolgozom, nem kirohani megvédeni.
2016. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tartsd bent és ivartalanítsd!


Nekem 2 benti cicám van, az egyik egy 4 éves ivartalanított kandúr, a másik egy 5,5 hónapos nőstény cica, őt februárban visszük ugyancsak ivartalaníttatni.

Soha nem verekedtek, nem bántották egymást. Csak így tudod megvédeni a cicádat!

2016. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!