Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a cicámat a kéregetésről?

Figyelt kérdés
9 hónapos nőstény cicáról van szó. Újabban azt a szokást vette fel, hogy "kunyerál". Kap rendesen enni, mindig előtte van a táp, olykor alutasakos eledelt, és konzervet is kap, valamint jutalom falatot. Mikor kéreget, belemászik az ember képébe, és bámulja, értem én, hogy ő is szeretne házikosztot kapni, de állandóan ezt csinálja. Hiába zavarom el, vagy szólok rá, visszajön, vagy a távolból bambul és nyávog. Mit tehetnék annak érdekében, hogy leszokjon erről a tulajdonságáról?

2016. jan. 14. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Én testbeszéddel tudtukra szoktam adni ha valami viselkedésük nem tetszik. Vagyis megjátszom azt hogy félek tőle és elfutok előle. Ekkor le szokott döbbenni amiért egy nála nagyobb élőlény fél tőle. De rá szoktak jönni az okára és be szokott válni.

A szüleimnél sok házimacska volt, azok is evőgépek voltak. Ha már a hasuk a földet érte még akkor is ettek volna. Persze miután ennyire jól laktak, olyankor édesanyám kitessékelte őket az udvarra mert kinti macsekok voltak.

2016. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 " Vagyis megjátszom azt hogy félek tőle és elfutok előle. Ekkor le szokott döbbenni amiért egy nála nagyobb élőlény fél tőle."

Örülj neki, ha ez nálatok be szokott válni! Az enyémmel néha fogócskázni kell: ők kap el engem aztán én őt. Mit ne mondjak, fura érzés.


Kérdező, nálunk az vált be, hogy ha békén hagy, kap falatot. Eleinte amint kényelembe helyezte magát és nem volt rám és a kajára fókuszálva, aztán szépen átszoktunk arra, hogy néha, véletlen szerűen kap valamit. (Ha közben nem is kap, étkezés végén azért érdemes adni neki, hogy érezze, hogy érdemes volt szépen várni. Mármint, ha olyan a kaja.)

2016. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amit állandó kéregetésnek hisznek az emberek az nem is az... pl az én macskám is így csinál, pedig nem akar enni. Nem is szeret semmit a száraztápon kívül. Mégis mindig ha eszünk, vagy iszunk, vagy csak leülünk az ebédlőasztalhoz, akkor ott terem, ül az asztalon és onnan néz minket és nyávog, vagy a mancsával piszkál ha nem figyelek rá. De nem enni akar, mert nem eszik ha odanyújtom neki... szerintem ilyenkor csak ott akar lenni és mintha kérdezné, hogy "hééé mi az, hééé mit eszel, hééé miért eszed ezt?" meg ilyesmik. Szerintem nincs ezzel gond, nem kell leszoktatni róla.
2016. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele és ha következetes vagy, idővel (nem 1 nap sajnos macskát nevelni) akkor leszokik róla.
2016. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 19. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!