Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes döntés? Menhelyes...

Mi a helyes döntés? Menhelyes kutyák közti választás.

Figyelt kérdés
Menhelyről szeretnénk hazavinni kutyát. Már nagyjából ki is választottuk, hogy melyiket. Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy hogyan teszem vele a legjobbat? Vizsla keverékről van szó, gyönyörű kutya, első benyomásra is nagyon értelmes. 2 hónapos kora óta van a menhelyen, több, mint 1 éve. Mivel a legtöbb menhely túlzsúfolt, ő is osztozik egy másik társával egy kennelen. Tapasztalatom nincs még a fajtával, de igyekeztem beszerezni a szükséges infókat róla. Legfőképp a nagy mozgásigény miatt van dilemmám. Nem biztos, hogy megfelelő időt tudnék rászánni a sétáltatásra, leginkább a vadászkutya jellegből adódó igényeire gondolok. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem tudnék vele egyáltalán foglalkozni. Viszont a másik szemszögből nézve meg: a jelenlegi pár négyzetméteres szinte állandó bezártságától biztosan csak jobb lenne neki, nem? Vagy válasszunk egy másik, ismeretlenebb származású kutyát, amelyikről nem tudjuk biztosra, hogy valószínűleg milyen igényei vannak?

2013. márc. 12. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Lakásba kerülne vagy kertes házhoz? Mit értesz azon, hogy nem tudnál elég időt szakítani a sétáltatására? Pisilni sem lenne idő levinni, vagy nagyobb sétákra gondolsz?
2013. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kertes házba szeretnénk, legalább napi egy 1-2 órás sétát terveztem. De ettől nagyobb volumenű dolgokat (pl. erdei túra vagy ilyesmi, amit egy vadászkutya igényelhet) nem valószínű, hogy tudunk biztosítani. Úgy terveztük, hogy a lehető legminimálisabb időt töltse a kennelébe zárva.
2013. márc. 12. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, az teljesen jó. Ismerek vizslát, aki napi 2x fél órát sétál, meg egy 10 perces pisi este és teljesen jól megvan. Főleg ha kertetek is van, semmi gond nem lesz.
2013. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:

A vizsla mindig kajla marad, ha van elég humorérzéked ezt fogod tudni tolerálni. Én nem különösebben szívlelem a vizslát, az alapítványnál is volt, hogy volt három is egyszerre, hát azt nem kívánom senkinek. Ha kétségek merülnek fel benned, foglalkozz vele egy kicsit, ismerd meg, sétáltasd.


Nem kell ahhoz ismerni a kutya fajtáját, illetve azt, hogy milyen fajták keveréke ahhoz, hogy tudd, mik az igényei. A gondozók nagyjából ismerik a kutyákat, fognak tudni nektek ajánlani több kisebb mozgásigényű kutyát is. Megismeritek őket, elvihetitek sétálni, meg fogjátok látni, hogy milyen természetű és hogy megfeleltek-e egymásnak.

2013. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekünk egy éve van vizslánk....ez is egy érdekes történet....befogadtuk egy nyugdíjas házaspártól csontsoványan, ők az unokáktól kapták ajándékba..csakhát járókerettel macera a sétáltatás...szóval egy hete volt nálunk aztán megszökött...egy hét keresés és plakátolás után szóltak hogy a menhelyre vittek be az utcából egy vizslát. Mi már mentünk is érte, ott kiderült ,hogy nem a miénk, de a kisgazdája miatt nem mehettünk haza a Betyár nélkül...Így hoztunk haza egy teljesen idegen vizsla kutyát..csak reménykedtem hogy nem fog megenni hazafelé a kocsiban....de jól tettük ,hogy elhoztuk mert egy kajla, vidám kutya, és szerintem az összes vizsla ilyen :)
2013. márc. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!