Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alom kérdések hada!?

Alom kérdések hada!?

Figyelt kérdés

Hamarosan hozzám kerül ideiglenesen egy cica. Csak kutyáim voltak eddig, de egy kedves állatvédő ismerősöm szépen kért és végül rábólintottam, hogy befogadjam 1-2 hónapra ezt az "árvát".

Nem értek a macskákhoz, tegnap negyed órát álltam egy nagy áruház polcai előtt és csak pislogtam hányféle alom létezik. Valahol olvastam, hogy a csomósodós tök jó, hát gondoltam megközölöm és az aranyközepet választom árban.

Még is melyik a legjobb fajta alom?

Milyen gyakran kell takarítani, illetve teljesen kicserélni az egészet?

Hogyan lehet rászoktatni a macskát az alomra?



2016. jan. 27. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Én többfélét próbáltam, cicától is függ, melyiket szereti, az enyém elfogadta mindent, a faforgácsnál méltatlankodott, de használta.


Rászoktatni annyi, hogy meg kell neki mutatni, ha nem találja meg magától, cicák tiszta állatok, elássák a végterméket.

2016. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nyah:

Elég változó, melyik a jobb. úgy fogalmaznék, melyiket fogadja el:D Az enyém utálja a szilikonost, de tesómé szereti. Függ mennyi idős a cica, mert ha kicsi, akkor rá lehet szoktatni a szilikonosra. kb hetente elég azt cserélni. Bioluxot használok, az natur, sima alom, azt 2 naponta cserélem. Persze a kakit mikor meglátod, egyből szedd ki! finnyás is lehet rá a kis drágaság.


A macska többnyire automatikusan rámegy, mert ösztönös az érzés neki. Tedd rá, és nézd meg kaparja e. Ha nem, nem gond. Napi többször ismételd meg, hogy rárakod és a kis mancsát megfogva, kapargatod az almot. Nekem volt, hogy automatikusan tudta mivan, de másik macska 2-3 nap volt. Sok sikert!

2016. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem eddig minden macskám magától ment az alomra, nem kellett szoktatni, elég volt neki érkezéskor megmutatni.


Az alom kiválasztásánál a macska finnyássága, és az anyagi lehetőségek játszanak. Vettem szilikon almot, közel 2000 forintért, az van ráírva, hogy elég 3 hetente cserélni, de ez nem igaz, hetente ki kellett dobni az egészet. Most csomósodót használok, egy olcsó fajtát (360 Ft), ennek a felét öntöm az alomtálcába, a másik felével pedig folyamatosan pótolom, amit kiszedek. Hetente egyszer cserélem az egészet, akkor kifertőtlenítem az alomtálcát is. Van, hogy gyakrabban kell a tálcát kimosni, de akkor a tiszta, illetve kevésbé szennyezett alomrészeket átszórom egy ideiglenes alomtálcába, majd takarítás után visszaszóróm. Így ezt is egy hétig használom, de árban óriási a különbség.


A kakát lehetőség szerint azonnal kiszedem, a pisis részeket pedig esténként.

2016. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,

először is minden tiszteletem a Tiéd, hogy ilyen jó állatbarát vagy!

Ha csak két hétre marad a cica, akkor nem kell túl nagy kiszerelésűt venned. Ahogy előttem már írták, a pénztárcád határozza meg igazából, hogy milyet használsz...

Faforgács-szerűt véleményem szerint SEMMIKÉPP se vegyél, én azt megtiltanám macskáknál használni, maradjon meg a rágcsálóknak. Nagyon könnyű, az én macskámnak az alomtálcától két méterre is el tudta kaparni, mert könnyű, és a lakás minden potja televolt vele, mert széthordta.

Ami nekem a legjobban bejött, a Fressnapf-ban kaptható, 12kg-os, 4200ft-os, illatosított, csomósodó Premiere nevű alom. Sajnos az ára miatt váltottam, és bármelyik BioKat's terméket szívből ajánlom, azokkal még nem fogtam mellé egyszer sem. Az annyiban jobb, hogy van 5kg-os változata, az úgy elég 2-4 hétre, cicától függ. Én egy jó 5-7cm vastagon öntök a tálcába, és ha lefogy belőle, folyamatosan pótlom. Így a csomósodása ideális, nem terül szét és ragad az aljára, hanem egy gombócban marad. Így én 2-3 hetente cserélem le teljesen, ahogy a helyzet kívánja. Ilyenkor forró vízzel és fertőtlenítővel kimosom az egész tálcát.

Rászoktatás: ha szobatiszta, akkor elég egyszer megmutatnod neki, és bele fog találni utána, én így tapasztaltam.


Sok türelmet, de hidd el, meghálálja majd a mancsos! :)

2016. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vettem egy csomósodóst, 5 kg-t. Az van ráírva, hogy ez 3-4 hétig elég, de köszi a felvilágosítást, lehet el kéne olvasnom valami "macskatartás" kezdőknek könyvet. :) Nem tudom meddig marad a cicc, a szilikonoson is elgondolkodtam, lehet azt is kipróbáljuk majd.


Akkor jól értem a lényeget? Kakit minél előbb takarítani, pisit is egy nap legalább egyszer. A hiányzó almot pótolni és mondjuk hetente teljesen szükséges kicserélni, kitakarítani?

Láttam, hogy lehet venni alomtálca zacsit. Ez mire jó? Nem csak egy egy szemeteszsák? Van értelme? Használja valaki? :)


Kajákból is analfabéta vagyok, úgyhogy 5 félét vettem. Két kis kiszerelésű szárazat és 3 féle alut, természetesen mind más ízű, csak hogy biztosra menjek, hogy a hölgy nem hal éhen, ha esetleg válogatós lenne!


Egyébként egy menhelyen felcseperedett cica, aki néhány hetes korában került be a "sittre" iszonyatosan betegen. Maradandó idegrendszeri károsodás miatt néha kicsit "részegesen közlekedik", de nem feltűnő. Laikusként nem mondanám meg, hogy baja van. 8 hónapos és nagyon szép macska lett, úgyhogy jó esélye van a gazdisodásra, szerették volna kiadni ideiglenes befogadóhoz, hogy kicsit "szocializálódjon", azonban minden megbízható ideiglenesüknél telt ház van, így kerültem én a képbe. Elvileg alomra szokott, de igazi lakást még sosem látott belülről, "ketrecben" élt, úgyhogy biztosan megvívunk egymással. :)

2016. jan. 27. 17:10
 6/8 anonim válasza:
Le a kalappal!!!Biztosan jó helyen fog szocializàlódni nálad. Ez a cicus. A kezdetekhez kitartást, a búcsúzáshoz, ha eljön az ideje erőt. Ha ilyen jófej vagy, biztosan nehezen fogsz megvàlni tőle.
2016. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik szervezettől jön a cica, de biztos, hogy el fognak látni a megfelelő instrukciókkal, illetve kérdezz tőlük nyugodtan. Ők ismerik a cicc szokásait, habitusát, étvágyát, gusztusát, biztos, hogy szívesen elmondják neked a főbb tudnivalókat.

Magam is ideiglenes befogadó vagyok, a menhely gazdáitól rengeteg segítséget kapok, nem hagynak magamra. Pont ezért választottam őket.

2016. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy hete nálam van már a cicó. Az alommal egy percig sem volt gond. A csomósodót hamar megutáltam, keverem a szilikonossal, így jónak tűnik. A pisivel abszolút nem kell foglalkozni.

Őszintén szólva csak azért nem használok 100%-ban szilikonost, mert az nekem úgy nagyon természetellenesnek hat. A maccs bizonyította, hogy ő aztán pont tojik rá magasról, hogy miből van, így is úgyis szívesen használja. :D

Tényleg nem olyan bonyolult, mint amilyen kétségbeesetten álltam hozzá. A kajával harcolunk még, mert a menhelyen többnyire maradékokon élt, nálunk ez nem igazán képződik, a száraz tápot viszont nem hajlandó megenni.

Egyébként a menhelyes lányok tényleg minden tekintetben segítőkészen állnak hozzám. Érdeklődnek, hogy mi a helyzet, ha gondom van is bármikor hívhatom őket. Le a kalappal előttük.

2016. febr. 7. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!