Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kérdések (tapasztalt) BARF-oso...

Kérdések (tapasztalt) BARF-osokhoz (? )

Figyelt kérdés

Ismerkedem a BARF etrenddel, regebb ota tanulgatok a kutyasrol, a macskakat erintve sokkal kevesebb olvasnivalot talalok megfelelo nemet-es angoltudas hianyaban. Osszeszedtem par kerdest, elore is koszi a segitseget.

- Mennyiben valtoznak az aranyok a kutyas BARF-hoz kepest? A belsoseg es a csontos hus mekkora reszt tegyen ki a husos osszetevokbol?

- Csontos huskent mit lehet meg nyugodtan adni a csirkenyakon es labon kivul? Tudom hogy nyersen rugalmasabbak a csontok, de na. Azert megiscsak egy cicarol van szo, nem egy nemet juhaszrol. Olvastam, hogy sokan a fejet is adjak csor nelkul, klopfolva. Ennyi erovel akar a szarny is mehetne klopfolva?

- A maj tejbe aztatasa egy fontos lepes lehet, vagy felesleges?

- Milyen kiegeszitok szuksegesek? Lazacolajra mindenkepp gondoltam, ezen kivul? Mi a helyzet a taurinnal?

- Kaphat-e nyers tojast ritkan (2-3 hetente), a porra tort tojashejjal egyutt? Kutyasoknal ez bevett szokas, nagyon sok hideget-meleget lehet olvasni ezzel kapcsolatban.

- Ilyen az almaecet+mez is, ami altalaban immunerositokent szolgal, valamint a heti egy csipet jodozott tengeri so. Mehetnek?

- Vegul is kell-e daralni a hust? Nem talaltam egyertelmu informaciot a temaban.

- Egy kb. 4 kg-mos cicanak hany dkg kaja kell naponta? A ttkg 2-4%-aval szamolva 10-15 dkg? Ezen az oldalon vannak receptek, viszont nem tudom az 1000 g hust, 900 g hus+100 g belsoseget, stb. ertelmezni.

[link]



2015. ápr. 4. 21:06
 1/4 anonim válasza:
ja
2015. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :D Mar orultem, hogy kaptam egy hasznos valaszt, de ez is megteszi.
2015. ápr. 7. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tapasztalt BARF-os, csak tapasztalt mindent-evős macskás.


tudom, a részben barf nyersen etetést jelent, de, sertéshúst CSAK és KIZÁRÓLAG natúran jól főzve adj neki. Máshogy sehogy. ( ha szigorúan vesszük a barfot, sehogy :D)


Csirke: a macska a szárny végi kicsi csontokat simán elrágja, a lábban lévő ujjperceket nem. Szerintem, ha odateszed elé, ő meg tudja magának oldani, hogy megegye, ami kell- az egereket, madarakat a természetben nincs aki kiklopfolja neki.


Tojás: ha friss, enyém simán megeszi nyersen, de a héját sehogy.

( alapból a macska nem eszi meg a tojás héjat-nagycsontokat, max azok végéről az ízület mellett rágja meg.szerintem nincs rá annyira szüksége, mint a kutyáknak)


Almaecet+ méz: az enyém nem eszi meg.


Darálás: ha nem méteres cupákokat adsz neki, nem kell. - elvileg le kellene, hogy a darált husihoz vizet+ tápikiegészítőt összekeverve megkapd az alap kaját, de szvsz mehet felesben a dolog. - mivel a macska csaknem "tisztán" húsevő ~ jobban, mint a kutya szvsz egy húsalapú táplálás esetén nem kell annyi tápikieg és hasonlók.

Elvileg nem kell vitaminozni- de, ellenőrizd a cica fogát, ha rosszak és nem bír el a csontocskákkal, akkor kálciumot és foszfort tartalmazó kiegészítő kell neki (itt jön képbe a porrá..és tényleg porrá!! őrölt tojáshéj)


Amennyiben a cica nem laktózérzékeny, joghurtot és túrót is adhatsz neki.


Plusz, ha tényleg nem akarsz vitaminozni, akkor darált hús 3/4ed adag+ 1/4ed adag répapép, krumplipép szétfőzött rizs stb. étkezéseket is beiktathatsz. (minimális szénhidrátnak jó az 1/4-edelés)

2015. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Facebook-> nyerskosztos cicák

Mi is így akartunk etetni, itt mindent meg lehet tudni :-)

2015. máj. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!