Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a megoldás, ebben az...

Mi lehet a megoldás, ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy cicát, kb 3 éves lehet. Fél éve nálam van, eddig kijárós cica volt. Pár napja amikor kiengedtem, egy bunkó hozta vissza, aki szinte megfenyegetett, hogy a macskám a kocsiján ugrál, összekarcolja a tetejét, és ha mégegyszer meglátja, elintézi, sőt, a kocsi fényezését is velem fizetteti meg.

Azóta nem merem kiengedni.

Talált cica, szerintem egy autóból rakhatták ki. Nem is akartam elhozni, mert már van 2, de napokig ott volt, ahonnan elhoztam, élelem és víz nélkül.

Az is a probléma, hogy mindenkivel barátságos, mert így könnyű bántani. Már nagyon megszokta a csavargást.

Nem én szoktattam rá a kijárkálásra, már akkor is kikéretszkedett, mikor hozzám került. Akkor még nem volt ivartalanítva, mostmár ez a probléma megoldódott.

Szeretnék neki gazdát találni. Az lenne a legjobb, ha kertes házba kerülhetne.

Menhelyre nem akarom bevinni.

Én panelban lakom, szerintem itt csak kínlódna, ha egyáltalán nem engedném ki. Esetleg megszokná egy idő után?


2010. márc. 28. 17:55
 1/8 anonim válasza:

Nagyon nehéz cicának helyet találni,próbáld meg megtartani.

Vegyél almot,bele fog menni és nem lesz probléma.Persze ha van időd néha ki is mehetsz vele ha nagyon nem bírja a bezártságot,és figyelni tudod.Tegyél rá nyakörvet,ha látják hogy valakié nem bántják ha mégis kiszökne.

Csinálj neki egy kis játszó sarkot,az enyémek imádnak bujkálni például.

2010. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem az a probléma, hogy nem tudják, kié, hanem az, hogy ráfognak ilyen hülyeségeket, hogy megkarcolja a kocsi tetejét. Alom van, hiszen, mint írtam, van még 2 szobacicám.

Nappal nagyon jól elvan, este szokot rájönni a csavaroghatnék.

Köszönöm a választ!

2010. márc. 28. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki, mert tényleg 1 figyelmeztetés után ki fogják nyírnyi vagy sintért hívnak rá. Ha egy hétig bent tartod, akkor meg fogja szokni. Addig foglalkozz vele sokat, játszatok ahelyett, hogy kiengeded. Vehetsz neki Feliway párologtatót, az segít átvészelni a kezdeti időszakot. Nekem is utcáról befogadott cicáim vannak, nálam is megszokták a benti létet, ma már nem akar egyikük sem kimenni.
2010. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fog őrülni, ha bennt tartod, mert pont most van a párzási időszak, és ilyenor persze, hogy menhetnékje van.
2010. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Erről a párologtatóról még nem hallottam.


Utolsónak: már ivartalanított a cica.

2010. márc. 28. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Jah bocsi, azt nem olvastam.
2010. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nekünk működött stresszes időszakokban(nagyon félős macskák összeszoktatásában és többszöri költözés után is)

2010. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oh, jeah... Ebben a kerdesben a bunko megnyilvanulasaban nem nagyon van jo helyen az "és" kapcsolat, mert ha elintezi, akkor feljelented, es "A kovetkezo macskadat o fizeti", vagy dokumentalja a kocsi allapotat, meg minden, es akkor esetleg kifizettetheti veled a fenyezest, persze nem sima "ennyi es ennyi volt" modon, hanem tobbek kozott biztositasi jegyzokonyvel...


Amugy a kocsi leontese kromograffal, es tobbet nem nyafog a fenyezes miatt... -_-!

2010. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!