Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem hagy aludni!...

Husigolyó kérdése:

A macskám nem hagy aludni! Megoldás?

Figyelt kérdés
1 éves ivartalanított fiú macskám van,lakásban tartom.Meguntam h éjjel mindig felébreszt.ezért éjjelre kizárom.Elalváskor semmi gond nincsen, de hajnal fél 5kor mintha csörögne a vekker,felkel és az ajtóm előtt nyávog egész addig mig be nem engedem.Szeretnék végre végig aludni egy éjjelt úgy h ő is alszik. Vmi megoldás??
2011. aug. 2. 22:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
a macska szeret éjjel vadászni, aktívkodni, sztem ha amúgy is szokott kinnt lenni, biztonságos, akkor tedd ki nyugodtan éjjelre.
2011. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ismerős a szitu, nálam is ugyanez volt. Én azt csináltam, hogy ha nyávogott hajnalban, kimentem és hangosan nekiálltam tapsolni párat, mert annak a hangját nagyon utálja. Aztán összeállt nála a kép, ha virnyákol az ajtó előtt, jön a taps. :)

Tudom, ha az ember tapsikol, még mindig nem alszik, de csak egy darabig kell csinálni, aztán jókat alhatsz. :)

2011. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mindig ugyanakkor engedd be reggel, amikor te is felkelsz. meg fogja tanulni hogy X óra előtt fölöslegesen strapájla magát, és kussol.
2011. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, és ha ez nem válna be, van még pár tippem :)
2011. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ahogy megszokja úgy csinálja. ha te beengeded ha nyávog akkor bizony mindig nyávogni fog mert tudja hogy utána bemehet majd. nem megy egyik napról a másikra hogy átszoktasd. de egyszerű, csak ne engedd be sose ha nyávog. füldugó addig is:)
2011. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 5-kor felébreszt, adj neki enni, és akkor elhallgat, én régen azt csináltam, és aludtam tovább, most pedig an egy másik cicám is, és azóta egymást cseszegetik, én meg alszom :D
2011. aug. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyávogás ellen füldugó :)) Az enyémek ugyan hajnalban keltenek enni, de utána az egyik befekszik a szekrény aljába aludni, a másik viszont játszana, jön-megy és ordibál. De nem zavar, mert füldugót használok.
2011. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja én is füldugót használok (uccsó előtti)
2011. aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De ha lakásban lakik, esélyes, hogy a szomszédoknak is kell osztani füldugót. :)
2011. aug. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
szerej fel az ajtóra ilyen macskaajtót és ott majd ki be tud menni
2011. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!