Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki merjem engedni a frissen...

Ki merjem engedni a frissen ivartalanított nőstény cicám?

Figyelt kérdés
Tegnap este műtötték, minden rendben ment. Már eszik, iszik, nem hányt. Annyi a gondom h nagyon nyávog h ki akar menni, de én nem merem kiengedni a sebe miatt. A doki annyit mondott h 1 24 óra szobafogság. Az már letelt, de én akkor sem merem kiengedni. Félek h lesz vmi baja. Viszont minket megőrít h nagyon és erősen nyávog. Szerintetek mit tegyek? Holnap megyünk vissza kontrollra, és majd később varratszedésre.
2015. júl. 23. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne engedd még ki, mi legalábbis mikor kinti cicát ivartalaníttatunk 1 hétig bent tartottuk, utána már ki mehetett. Féltettük a fertőzésektől
2015. júl. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem bírtam tovább...

Már 2 napja max 1-2 órát aludtam, nem bírtam elviselni h így szenved. Hajnalban kienfedtem. El is húzta a csíkot csavarogni, de hála Istennek idáig semmi baja. Jön hozzám, amint meglát. Dörgölőzik, dorombol, mindig nézem a sebét és szerencsére egybe van még. Este megyünk kontrollra, majd nondja a doki h maradhat-e kint v nem, de ő mondta h a 24 órát várjuk meg, utána kimehet. Direkt rákérdeztem "biztos?" azt mondta nem lesz baja. Hát legyen úgy. Nálunk ő a legjobb állatorvos.

2015. júl. 24. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Én cicám is a napokban lett műtve, a doki a varratszedésig szobafogságot mondott. Szóval legalább egy hét. Ennél kevesebbet még sehol sem hallottam eddig, akkor se, ha felszívódó varratot használtak.

Talán ha kötözve van és rendszeresen újrakötöd-fertőtleníted, akkor nem lehet baj, de nem mindegy mit és hogy csinálsz, ezt meg kéne kérdezni. Azért mégiscsak egy nagy seb van a pociján, kint meg sok a kosz meg a veszélyforrás, ne nagyon hagyd ki.

Ha ki akar menni nézelődni, én berakom a hordozóba és kimegyek vele. :D

2015. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is furcsának találtam h ezt mondta a doki, idáig mindig összefutottam vele óránként és rendben van a sebe. A miénknek nem olyan nagy (kb 2 centis). Ugyanolyan a viselkedése, mint a műtét előtt. Ezért gondolom h nagyon baj nem lehet. Estig nem zargatom, figyelek rá és rendesen kifaggatom a dokit, mert sok helyen olvasom h addig amíg ki nem szedik a varratot nem szabad kiengedni. De mit csináljak h ha egyfeszt nyávog. Aludni se lehet tőle, a párom is sík ideg miatta. Egyébként ha meglátja a cicahordozót elég nehezen tudjuk betuszkolni, utálja, ha meg abba viszem ki nem elég. Így is vmikor éjjel megfogtam és kint voltunk az udvaron vagy 10 percet, ahogy visszamentünk és leraktam megint megállás nélkül nyávog. Mindegy most már, a lényeg h a doki többet mond.
2015. júl. 24. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!