Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica hátában van egy nagy...

Cica hátában van egy nagy kullancs, hogyan tudnám kiszedni?

Figyelt kérdés
Már jól megszívta magát. Sajnos nincs ilyen speciális kullancskiszedő csipesz itthol, valami más eszköz nem lenne használható? Csak egy átlagos falusi háztartás dolgai vannak.

2016. febr. 17. 02:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A cérnaszálas megoldás tetszik.Müanyag flakonból is vághatsz ki ollóval olyan idomot, hogy a kullancs nyakához dugd.Ennek segítségével kirántod az élősdödőt.
2016. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

hegyesebb végű szemöldök csipesz vagy hosszú köröm.

csípd össze a bőrét és emeld meg felfelé úgy jobban hozzáférsz a bőréhez tövénél fogd meg úgy húzd ki.

2016. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A kullancs nem menetes, nem kell csavarni!!


Megfogod, és kihúzod.


A potrohához ne nyúlj (az a nagy vastag, ami kiáll. Az alatt kell ráfogni, a "nyakára"!!)


Erre jó a cérnahurok, jó a csipesz, amivel a potrohát egészben tudod hagyni.,



És a legfontosabb: utána egy gyufával égesd el, hogy a peték is biztos elpusztuljanak! Én mindig elégetem a kullancsot,az a biztos.

2016. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok-sok választ, de sajna mire ismét megérkezett hozzám a cica, már nem volt benne a kullancs :(
2016. febr. 18. 23:59
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha máskor is találnál benne kullancsot, akkor ne ijedj meg, legalábbis a kivételtől ne, (ha terjeszt valamit a kullancs,korokozóval fertőzőtt, akkor meg az első behatolásnál átadja a gazda testnek,pl lyme kór)


Na a lényeg, a mutató és a hüvelykújjaddal egy csípő muzdulattal megfogod a kullancsot de szinte lent a fejénél már már úgy mintha a macskádad akarnád megcsípni, és egy gyors hirtelen mozdulattal kirántod, nem nehéz, nekem kutyám van meg régebben is voltak,és pár napalatt sok kullancsot összeszedtek, (zala, a legfertőzőtteb terület) mondom ha fertőzőtt a kullancs akkor az már a behatolás után pár nappal de akár pár órával is jelentkezhet a gazda testen, ez általában testömeg, és immunitás, függvénye.


Egyébként volt olyan, emlékszem hogy nem kentem be magam védőkrémmel, és hetet azaz hetet szedtem ki magamból, egy az az egy órás mezei séta után.

:)

2016. febr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Faluhelyen erős immunrendszere van a cicáknak, állatorvost sosem látnak, és sokszor azt (is) eszik, amit maguknak fognak: madarak, békák, gyíkok, egerek, pockok

pl tavaly is egy hatalmas gennyedző fekély volt a macska nyakán elöl-oldalt, és az egész állat olyan bűzt árasztott miatta, mint egy döglött csirke, nyalogatni nem tudta, mert olyan helyen volt. Aztán most már nyoma sincs az egésznek.

2016. febr. 20. 08:32
 17/17 anonim ***** válasza:
látod,látod...élő szövet a fémvázon,vagy inkább acél szövet a fémvázon...
2016. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!