Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a cicasétáltatás előnyei...

Állatvilág kérdése:

Mik a cicasétáltatás előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 12:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
a saját3. hozzászólásom kiegészítéseként mondom: A macska az univerzum legönállóbb lénye. kedve, s tetszése szerint jár a világban. (őszintén, nincs igaza:-)? Sétáltatatni? Engedd el, majd sétál. ahol óhajt, s visszajön enni, meg megszeretgetteni magát.
2016. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Én mindenkit felpontozok, akit a kérdező lepontozott.
2016. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Vicuska87 ***** válasza:
94%

Előnyei mozgás....


Hátránya: bolha, kullancs, koszos lesz a makka, mindenféle fertőzés (giardia, bélférgek), ha nincs oltva akkor meg még több fertőzés...

2016. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nem vinném le a macskám. Nálunk a legtöbb kutyás póráz nélkül sétáltatja az ebeit, engem is nem egyszer megtámadtak, de unortodox megoldássokkal elkergettem őket. Valószínűleg, ha nálam lett volna a macska nem vált volna be
2016. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Elönye: friss levegö es több oxigen miatt egeszsegesebb macska es gazda, a latvanytol jokedvüen vigyorgo emberek, szocializalodo macska


Hatranya: A poraz zavarhatja a macskat. Azt nem tudom, hogyan kepzeled, hogyha majd masfele indul, akkor rangatod a porazzal? Amilyen önallo leny, meg a vegen megfojtod! Ja es a sebessegtöl es a tavolsagtol függöen a macska akar izomlazat is kaphat :D

2016. febr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem. Miért nem említi senki a kutyásokat?

Gondolom panelről van szó. Rengeteg, ismétlem rengeteg kutyás van a lakótelepeken. Ami nemcsak azért baj, mert egy fél órás séta alatt megőrül 10 kutya, hanem azért is, mert bizony (főleg póráz nélkül sétáltatott és nagytestű) kutyák oda fognak menni. Igen, nem minden kutya utálja a macskákat, de bőven elég kutyát ismerek, amelyik igen.

Errefelé például több kutya van lent egyszerre, gyakorlatilag tömbösödik a sétáltatás. És azért nem mondhatod, hogy az összes kutyás álljon haptákba, pórázzal, mert te macskát sétáltatsz. Sőt, lehet ki is nevetnek, ha a macskát véletlen széttépi valamelyik kutya az a te felelősséged lesz. Oké, hogy vannak macskák az utcán, az sem jó, de legalább nincs hámon és megkötözve, a macska el tud menekülni és el tudja kerülni a kutyákat.

Van olyan kutya is, amelyik tök jól kijön a macskákkal, nem erről van szó. De...

A másik pedig amit már elmondtak... Egy macskának sem jó pórázra verve sétálni a lábad mellett.

2016. márc. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

@16


14. Választ olvasd el

2016. márc. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!