Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Mikortól számít lázasnak egy cica?

Nem tudom mi baja lehet neki, de lázasnak vélem. Kint hideg van, és reszket. Alig eszik, kevés tejet is iszik. Arra is gondoltam, h 2 hónapos lévén jöhetne neki a foga még?

Ha bent van, akkor meg csak alszik folyamatosan.

2008. szept. 20. 11:40  Privát üzenet  

A válaszok

Cicádnak valami más betegsége van, a fog kb 10-25 nap között hjön elö és 3-4 honaposan váltja öket, lehet valami más, parvo ? volt oltva ? nekem van cicám nem is egy jobb ha elviszed oltani nehogy baj legyen, nekem sajna halt már meg cicám parvoban, na meg mérgeztek is már meg cicámat, annak jele nem eszik majd sárgás szem és nyelv, meg hányás . De gondolom a tiednél ilyen nincs.

Azért ird majd meg mi lett vele.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2008. szept. 20. 12:08 Privát üzenet

Ha lázas, meleg az orra. Normál esetben langyos/hideg. De más baja is lehet, vidd el állatorvoshoz amíg nem késő, nekem tavaly halt meg az egyik cicám, ő is "csak" megfázott, és későn sikerült állatorvost találni.

Amíg beteg, nem kellene kiengedned, csak rosszabb lesz. Az én cicáim sem bírják a hideget, télen mindig bent tartom őket.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2008. szept. 20. 12:26 Privát üzenet

Felnőtt macska normál testhőmérséklete: 38,0-39,3 °C; alacsony: 38,0 °C-nál kevesebb, láz: 39,5 °C-nál magasabb. Fiatal macskánál a normálérték: 38,5-39,5 °C, alacsony: 38,5 °C-nál kevesebb, láz: 39,5 °C-nál magasabb.

Mérd meg a lázát, ha baj van irány az állatorvos.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2008. szept. 20. 12:36 Privát üzenet
mikoe száraz az orra.És lilás a nyelve és redős.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2008. szept. 20. 14:07 Privát üzenet
Menj orvoshoz, mert ha elkésel, akkor elbúcsúzhatsz a cicádtól! (Ismerős az eset, én így vesztettem el egy cicámat, de ő kapott orvost, azonban így sem lehetett megmenteni. Szóval: INDULÁS!)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2008. szept. 20. 14:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem lázas, mértem és 38,5. Enni is eszik, de nem olyan sokat.

# 6/7Időpont 2008. szept. 20. 16:26 Privát üzenet
a parvo véres hányással és hasmenéssel jár és kutyáknál van. a száraz meleg orr nem feltétlenül a láz jele. amig eszik és iszik nagy gáz nincs.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2008. szept. 22. 12:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az állatkínzásnak számít ha kint tartom a macskát?
Mikortol számit lázasnak a baba?
Hány fok a normális testhőmérséklete egy kutyának és hány foktól számít lázasnak?
Ma kaptuk meg a 2 hónapos védőoltást. Hány foktól számít lázasnak ilyenkor egy baba?
Mennyitől számit egy 2 hónapos baba lázasnak? A 37.6 az már láz?
3 hetes babának mi a normális testhőmérséklete? Hány foktól számít lázasnak? És hogy lehet csillapítani?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!