Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megvakulhatok a macskámtól?

Megvakulhatok a macskámtól?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam hogy a macska olyan baktériumokat hozdozhat ami ha bekerul az ember szervezetebe vakságot okozhat.

Többször előfordult hogy a macskám megkarmolt vagy játszottam vele ,de nem mostam rögtön kezet utána es belenyultam a szembe ,megdorzsoltem ilyesmi...

Nagyon félek hogy megvakulhatok!

Lehetséges?

Előre is köszönöm!


2016. márc. 1. 19:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
bacik lehet, de féregpeték nem nagyon.
2016. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon félek hogy megvakulhatok! "


Ez a félelem kb ezerszer veszélyesebb, mint a macska.

Megmérgezi a tudatod.

2016. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Platypus ***** válasza:
100%
Ha magad megkarmolod, attól is bejuthatnak baktériumok. Sőt, ha megfogod a kilincset akkor is rádugrik kismillió baci. A sebeket tessék lefertőtleníteni, akár macska akár az uborkareszelő karmolt meg, lehetőleg mossál gyakran kezet, és minden reális óvintézkedést megtettél. A férgek veszélye meg nulla, amennyiben rendszeresen gondoskodsz a macska féreghajtásáról. Szintén nagyobb veszélyt jelent rád a mosatlan gyümölcs, vagy a saját cipőtalpad, amivel végigtrappolod az utcát meg a szőnyeget is.
2016. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
😄😄
2016. márc. 1. 20:58
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen mindig lefertotlenitek minden sebet😊
2016. márc. 1. 20:59
 16/20 A kérdező kommentje:
Vagyis majdnem mindig 😔
2016. márc. 1. 21:01
 17/20 anonim ***** válasza:

"Macskakarmolási betegség"

[link]

2016. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha elkapod a orsóférget tőle, az megtelepedhet a szemedben, igen. De ez nagyon ritka. Ha féregteleníted rendszeresen, akkor nem fordulhat elő. Meg azt kutyától is elkaphatod.


"Lárvavándorlás a szemben (larva migrans ocularis)


Elsosorban felnottekben fordul elo, többnyire egyoldali. A vándorló lárvák által eloidézett elváltozások következményei a látás élesség elvesztése, kancsalság, belso szemgyulladás, a szem ideghártyájának gyulladása ill. leválása. Az esetek kis részében teljes vakság egy vagy mindkét szemre is elofordulhat. Az idosebb korban való gyakoribb elofordulás talán a hosszabb lappangási idovel magyarázható, mert a lárvák több mint 10 évig is fennmaradhatnak és periodikusan folytatnak vándorlást."


forrás: [link]


Ezért fontos a féregtelenítés!!


Ismerősöm elhanyagolta, a kaukázusi juhászától elkapta a férget. A májában tokosodtak be, rosszul lett, meg kellett műteni.


Ha nem veszel féregtelenítőt, akkor előfordulhat, hogy megfertőződsz. De ez, amint írtam, elég ritka.

2016. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Novemberben volt féregtelenítve😔
2016. márc. 2. 18:19
 20/20 A kérdező kommentje:

Meg egyetlen kérdésem lenne.

A férgek petéi akkor is kikelnek ha közvetlenül a szembe kerülnek ,vagy csak akkor ha lenyeljük őket?

2016. márc. 4. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!