Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a fűmag káros lehet a...

Patrik370 kérdése:

Ez a fűmag káros lehet a macskára?

Figyelt kérdés

Sziasztok, panelban élünk a 7.-en így nincs lehetősége friss füvet enni a cicusnak így vettem fűmagot, de viszont "MOHAELFOJTÓ" anyagot tartalmaz. Ebből ehet a macsek, vagy nézzek más fajtát? (0,5 Kg, 1200 Ft.- [nem hinném, hogy rossz minőségű, de képeket linkelek!]). Amit lehet tálcás macskafüvet venni, az 1-2 hét után elszárad, mivel nincs táptalaja csak amit a vízből nyer ezért gondoltam erre a megoldásra.

Előre is köszönöm!



#fű #fűmag #macskafű #beltéri fűnövesztés #fűnövesztés #fű macskáknak
2016. márc. 2. 20:46
 1/5 A kérdező kommentje:
A képek: [link]
2016. márc. 2. 20:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Csíráztatni való bio búzát vegyél, ültesd el, a búzafüvet pedig eheti a cicus. :)

Én nem adnék neki olyat, ami bármilyen vegyszerrel van kezelve. Egy nagy csomag búza 7-800 Ft, legalább egy évig elég.

2016. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még most kiszedem a földből, amit találtam az: "PRÉMIUM BIOCSÍRA BÚZA" 400 Ft a Praktikerben, nem írja, hogy hány grammos lehet, de az m1, ha ezt jónak látod megveszem holnap. Ha már jól beáztattam ezt a fűmagot akkor érdemes az egész földet kicserélni, vagy elég ha csak a felső réteget leszedem ahol a magok vannak?
2016. márc. 2. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Na az biztos jó lesz! :) Én évek óta búzafüvet adok a cicámnak.

Azt nem tudom hogy ki kell e cserélni az egészet, ha már megöntözted akkor sanszos, hogy a vegyszer bele került a földbe, de azt sajnos nem tudom hogy az mennyire lehet veszélyes. Biztos ami biztos én kicserélném.

De amúgy nem kell ilyen hatalmas virágládába ültetni, teljesen felesleges mert háromnegyede úgyis előbb elpusztulna, minthogy megenné a cica, ennyi füvet egy élet alatt nem fogyasztanak el :D Nálam egy 20 cm átmérőjű cserépben van, de még ez is több a kelleténél.

2016. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Már kicseréltem az egészet! Holnap rakom bele akkor ezt a fajta bio búzacsírát és a virágláda, pedig azért mert egy olyan helyre fog kerül ahol a macsek is folyton jár és legelészheti, valamint dekoráció is lesz egyben! :) Ha kell folyamatosan veszek bele csíramagot az nem probléma! :).
2016. márc. 2. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!