Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cica kihányja a szemes...

Sziámi cica kihányja a szemes száraztápot. Mindent megpróbáltam. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy sziámi kishercegnő boldog tulajdonosa vagyok július óta. Ivartalanított, oltott, életvidám kis vakarcs, belopja magát mindenki szívébe.

Aggódom érte, ugyanis péntek reggel betermelte a szokásos adagot, amit kb. fél óra múlva kihányt. Délután megint megpróbáltam enni adni neki, de megint kihányta. Nagyon mohón eszik - zabál, lévén sziámi -, nem rágja meg, csak nyel és nyel... Hill's Sensitive Stomach tápot kap, mióta decemberben vastagbélgyulladás miatt ültük végig karácsony másnapját az állatorvosnál. Hoztunk neki haza ilyen noname szottyos (tasakos) kaját, azt megette, nem lett tőle semmi baja. A probléma csak az, hogy másnap megint megpróbáltuk a száraz tápot, nagyon keveset kapott a szottyossal keverve, kiválogatta a tápszemeket, majd kihányt mindent. Tehát tuti, hogy a szemes táppal van baj, de hónapok óta ezt ette.

Tegnap óta már a tasakost sem eszi meg (szombaton este hoztunk haza szintén Hill's tasakos eledelt, de oda se szagol neki, a szaftot lenyalja az ujjamról, de ennyi), leül mellém, dorombol, hízeleg, hogy adjak neki a szokásosból, de fogalmam sincs, mit csináljak, mert annak nincs èrtelme, hogy bezabál, aztán azt a keveset is kihányja, ami a pocijában volt.

Gondoltam rá, hogy beáztatom a tápot, eddig is kiette a vízből, ha átpotyogott oda...

Hosszú távon tartható a tápáztatás? Egyáltalán jó-e az neki?

Illetve van valakinek valami tapasztalata a Royal Canin féle nagyszemű sziámi fajtatápról? Használ valamit, megrágja a macska? Én bevallom, félek, hogy megfullad, amikyen kis buta mohó...

Sziámisok segítségét várom, mert ez így nagyon nincs jól! Köszönöm. :(



2016. márc. 14. 15:56
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megoldódni látszott a probléma! :)

Átszokott a szottyos tápra, kap egy fél reggel, másik felét este, utána elmajszolja a kevés száraz tápot is, azóta nem is volt hányás. A doki is a nagyobb szemű tápot vagy az általunk választott felállást javasolta.

A főzést kiskorában mi is próbáltuk, de nem volt oda a produktumunktól, úgyhogy nem erőltettem. Most ha meglátja a kezemben a tasakot, majd kiugrik a bőréből, bújik és dorombol, eszméletlen aranyos, eddig nem csinálta. :D

2016. márc. 22. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!