Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet ennek a két...

Mi baja lehet ennek a két pici kiscicának?

Figyelt kérdés

Nemrég születtek, és a kölykök közül kettő nagyon furcsa... az egyik teljesen farok nélkül született és valahogy olyan bizonytalan a járása, mintha részeg lenne vagy nem tudom. A másik cica meg nagyon kis beteges, egész nap csak fekszik és gubbaszt, olyan kis nyüzüge és reggel úgy láttam, mintha náthás is lenne. Pedig jó idő van kint, nem értem, hogy tudott megfázni. Mindig is kinti macskáink voltak eddig, nem volt még egyik sem náthás.


Ja, és még egy dolog: az számíthat, hogy a szüleik testvérek voltak? Mármint az anyamacska meg a kiscicák apukája, őket annak idején egy alomból hoztuk, szerintetek lehet, hogy ettől lettek a kölykök ilyenek furák? Mit csináljunk most így velük?



2016. márc. 18. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván ahogy minden élőlénynél, a beltenyészetből genetikailag beteg utódok születnek. Szerintem nincs sok esélyük megérni a felnőttkort. Gratulálok a felelős állattartáshoz.
2016. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és tudunk velük valamit csinálni? Vagy mit tehetünk ebben a helyzetben?
2016. márc. 18. 21:08
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
El kellene altatni szerencsetleneket. :(
2016. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Hát nagyon semmit. Max állatorvos rájuk nézhet, de hogy csúnyán fogalmazzak szerintem "döglődnek".
2016. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Hogyne számítana, hogy testvérek.

A kiscicák nem valószínű, hogy egészségesek lesznek (ill. már most sem azok). A farok nélküliség is a beltenyészettől lehet. A nátha pedig nem megfázás, hanem macskanátha, ami sokkal súlyosabb betegség, mint az emberi nátha. Orvosi kezelés nélkül nem gyógyul, és az állat megvakulhat, belehalhat egy idő után.


Felmerül bennem a kérdés, hogy miért nincsenek a macskáid ivartalanítva? Miért engeded, hogy szaporodjanak, pláne ha testvérek?

2016. márc. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Ja, nem válaszoltam arra, hogy mit csinálj most.

Vidd el őket az állatorvoshoz, ő kivizsgálja őket, és ha életképesek, akkor kezeli, ellátja, ad féreghajtót stb.


A felnőtt cicákat (de minimum a nőstényt) pedig ivartalaníttasd.

2016. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

Te jó ég... Amikor magadhoz veszel két különböző nemű macskát egy alomból, nem jut eszedbe, hogy azok majd előbb utóbb párosodni fognak? Miért hagytad egyáltalán hogy ez megtörténjen? Korábban kellett volna már ivartalalnítani legalább az egyiket. És akkor még ezek után kérdés számodra, hogy az lehet-e a gond hogy testvérek voltak a szülők??

Nem akarok bunkó lenni, de elkeserítő, hogy valaki ennyire tudatlanul és felelősség nélkül tartson állatokat.

A kiscicákat kínzás lenne így életben hagyni, állatorvost kérdezz még hogy el tudja-e altatni őket, aztán sürgősen ivartalanítás.

2016. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

milyen ostoba kérdés ez hogy számít-e hogy szülei testvérek voltak?! Ismered a beltenyészet fogalmát? Tudtad hogy ha két ember testvér gyereket csinál nagy eséllyes fogyatékos lesz? Nem véletlenül. Szomorú hogy ilyen sok felelőtlen állattartó van :( valószínű a kicsik nem élik meg a felnőttkort.


Sokan azt hiszik az állatok nem közösülnek egymással ha rokonok. Pedig de.

2016. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem tudtuk, hogy ez lesz. Azt hittük, ha testvérek, nem párosodnak majd. Pont ezért is hoztunk egy alomból két cicát annak idején, mert nem akartuk, hogy majd szaporodjanak (nem akartunk több kismacskát a házhoz) és azt gondoltuk, ha már egyszer tesók, akkor egymás között úgysem csinálnak ilyet. De sajnos nem így lett.

Ivartalaníttatni vagy állatorvoshoz menni velük sajnos nem tudunk, mert nagyon sokba kerül. :( Más ötlet?


Apukám azt mondta, ha nem lesznek jobban, majd ő "elintézi" őket, hogy ne szenvedjenek. :( Van esetleg más megoldás?

2016. márc. 19. 16:25
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Elmondjam mi kerul meg sokba? Az allatkinzasert kiszabott buntetes.
2016. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!