Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskát kéne választanom?

Milyen macskát kéne választanom?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy a lakásban van egy térelválasztó amit igazából polcnak használok, de úgy tűnik, hogy enyhén libeg. Attól tartok, hogy, ha egy nagyon ugrálós macskám lesz egyszer felborítja az egész polcot. Mellesleg szeretném, ha beszélgetős fajta lenne. Szfinx kizárva! Nem tetszik, bocsánat a típus kedvelőinek.

2016. márc. 24. 03:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármilyen macska felboríthatja a polcot, ha aggódsz emiatt, jobb ha kirögzíted a falhoz. Úgy tudom a sziámi elég beszédes macska (mozgékony is). De lakásban nem biztos hogy jó ötlet ha sokat nyávog, gondod lehet a szomszédokkal. A mi egyik macskánk is minden nap reggel 5 és 7 között rákezdi, hétvégén is! Pedig elvileg csendes fajta (skót lógófülű).
2016. márc. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A beszédes fajta nem csak a beszédben aktív, hanem minden másban is. Sziámim és keleti rövidszőrűm is van, ami nálunk megy az katasztrófa. Mindketten itthonról dolgozunk, így rengeteget vagyunk itthon, de még így is nagyon rosszak, mindenen fent vannak, mindent kipróbálnak, megnéznek, elvisznek, leszednek, megkóstolnak, belemásznak. Na, ha nem vagyunk itthon, akkor aztán végképp, mert elunják magukat, kell nekik a társaság és akkor jön az igaz rosszalkodás.


A lakásban nagyobb óvintézkedéseket kell tenni, mint egy totyogó babánál, mert nem csak padlószinten közlekednek, helyből ugranak másfél méter magasra, nincs szekrény, polc stb. ami elérhetetlen nekik.


Én imádom őket, csoda ez a fajta, de mindenkinek azt mondom, hogy ezekkel együtt élni egy életstílus, kell hozzá egy bizonyos beállítottság, különben pokolnak fogod megélni. A legmacskaszeretőbb ismerőseim közül is rengeteg van, aki annyit mond rájuk, hogy ő ezt nem tudná elviselni, egyrészt, hogy rosszak másrészt meg azt, hogy úgy kell élni, hogy kétszer is meggondolod, hogy mit hova teszel, nehogy bajuk essen.

2016. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem keress az interneten macskafajtákat, és amelyiknek megtetszik a kinézete, arról nézz utána jobban:)
2016. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!