Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár napja nagyon furcsa a...

Pár napja nagyon furcsa a kandúr macskám. Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kandúr cicánk, aki olyanokat csinál, mint még soha. Tépi ki magából a szőrt csomóstul, már 2 oldalt majdnemhogy csupasz. Emellett nagyon csipás (máskor egyáltalán nem volt ennyire csipás)..alig van itthon..Mi lehet vele? Lehet hogy csak párzási időszak van? Vagy mi lehet vele?
2010. ápr. 4. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami parazita lehet rajta, vidd el gyorsan orvoshoz szegényt.Biztosan nagyon viszket neki, ha csomókban marja le magáról a szőrt.
2010. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én eddig csak az ingerszegény életmóddal kapcsolatban találkoztam ezzel a tünettel. Ha nem kihullik, hanem valóbna ő maga tépi ki saját szőrét, akkor figyelemfelkeltésből, unalomból teszi. Ingerszegény számára a környnezete, ami egészségtelen. Igyekezz játszani vele, új játékokat és szokásokat kialakítani az életében, stb. A csipásság lehet valami összeszedett fertőzés.

2010. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt lefelejtettem, hogy ha kirándulgat, akkor egy bőrkaparék vizsgálatot végeztess el rajta, mert ha nem panelmacska, akkor valami fertőzésnek nagyobb esélye van.


Elég ritka tünet, inkább lelki okai szoktak lenni, de ezt így a gép elől nem tudom biztosra mondani.

2010. ápr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"panelmacskánál" ugyanúgy kell a bőrkaparék vizsgálat, hisz amivel az utcán találkozik a macska, azt mi vidáman hazavisszük magunkon vagy a cipőnkön.
2010. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!