Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás kint vagy bent?...

Macskatartás kint vagy bent? Vélemények?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? A benti cica kevesebb veszélynek van kitéve balesetek és betegségek terén is, általában ők hosszabb eletűek, viszont az egész életüket egy lakásban élik le, még a kint tartott cicáknak megvan a szabadság. Nekem kinti-benti macskám van, többet van bent, mint kint, de sokszor kikéredzkedik és nincs szívem nem kiengedni, viszont megöl az aggodalom, hogy nem tudom merre jár, mit csinál...
2016. márc. 28. 05:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem dönthetünk helyetted. Max az érveket, ellenérveket lehetne felsorolni, de ezt már te is megtetted a kérdésedben.
2016. márc. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem is kinti-benti cicám van. szerintem ez a legoptimálisabb, mert ha csak kint van, kevesebbet tudsz vele foglalkozni, sőt szerintem kb semmit. ha pedig csak bent van, akkor gondolom szétszedi a házat(enyémből kiindulva) nálunk sötétben már nem lehet kint, bármilyen szomorú szemekkel is néz, mert a cica fekete és ilyenkor kint is minden fekete, ráadásul nem is akar ilyenkor visszajönni csak egy tíz perces kérlelés után.(az a mániám, hogy minden állatot begyűjtök a házba estére, a kutyákat azért mert azért pl télen sokkal hidegebb van kint+a bélcsavarodás kockázatát így nagyon szépen le lehet csökkenteni szinte a nullra, a macskát pedig azért, mert megfigyeléseim alapján este megy a buli köreikben és hiába van ivartalanítva félek hogy h ő is utcai harcosnak állna a felfokozott hangulat hevében.)
2016. márc. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Nekem csak kinti cicáim voltak, persze ha fáztak, akkor bejöttek kicsit melegedni, de ha az ajtó elé álltak és nyávogtak, akkor kiengedtem őket.

A macska egy szabadlelkű állat, kell nekik néha egy kis kóborlás.

2016. márc. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 macdln ***** válasza:
100%

Egyértelműen bent. Nálunk pici koruktól csak bent élnek a házi cicáink és köszönik jól vannak. Már csak azért is, mert soha nem fogják őket elütni vagy megmérgezni vagy nem fogják őket szétcincálni kutyák. Nem keverednek verekedésbe más idegen macskákkal, nem kapnak el halálos betegségeket, amik ellen még védőoltás sincs.

Biztos nagyon rossz nekik, hogy van meleg fekhelyük, kaparófájuk, nem kint áznak-fáznak az udvaron...

Nekem ők CSALÁDTAGOK! Nem fogom őket kitenni a nagyvilág veszélyeinek.

És vannak olyan lehetőségek is, hogy a cica főként benti, de: a) van egy biztonságos kifutója

b) olykor kiviszik sétálni (de ennek természetesen

vannak feltételei : kis korától kell elkezdeni

hozzá szoktatni, + egy biztonságos környék)

c) néha felügyelettel kint lehet az udvaron, ha nem

túl biztonságos a kerítés

Szerintem a legjobb egy cicának a bent lét + kifutó.

Második : bent lét.

Harmadik : bent lét + néha udvaron felügyelttel.

A sétáltatást én nem erőltetném (főképp egy házi cicánál), inkább csak bent. Az előző kertes házunknál volt egy nagy, biztonságos kifutójuk. Kertesből-kertesbe költöztünk és már épül az új kifutó. Addig is, az 5 cicánkból csak két cicát viszünk ki minden nap az udvarra és felügyeljük őket, mert ők nem voltak kis koruktól a csak bent léthez szoktatva, nagyon szeretnek bent lenni, de napi pár órára igénylik a kint létet.

2016. márc. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy macskának szüksége van a kinti létre is. Városban lakom 2 cicámmal, de meg lehet ezt is oldani okosan. Városban vettünk kertes házat. Szépen megcsináltuk a belső, egyébként se túl nagy, se túl kicsi udvart (560 nm) macskabiztosra. 3 szomszédunk van (jobb, bal, hátul) az ő házaik között húztunk olyan kerítést, ami apró lyukú fémháló (csirkehálóhoz hasonló, csak merev, táblákban vásárolható, téglalap lyukakkal), ez 2 m magas, a tetején pedig 65 cm 45 fokban döntve van ráhegesztve. a kapubejáró teljesen a betonig leengedve, a maradék résre merevebb gumi lapot raktunk, hogy véletlen se tudjanak kibújni. Nem a legköltségkímélőbb megoldás, de nem is kerül milliókba, az udvarban van fa, bokor, játékok, szinte egész nap kint vannak, és játszanak. Más macska nem jön be, a mieink nem mennek ki, mégis szabadon vannak, nem pórázon meg ketrecbe zárva (egy kifutó kivitelezése sem kerül kevesebbe, mint egy macskabiztos kerítés, és akkor legalább nem ketrecbe vannak zárva). Ez mellé mi vettünk SoreFlap microchipes macskaajtót, ami ugyan megint 20 ezer volt (+ a két cicába a chip 7-7 ezer), de szerintem nagyon jó választás volt, igazán kényelmes nekünk és a cicáknak is, és csak egyszer kellett megvenni.
2016. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Ha családtag, akkor nekem pont hogy nem OK, hogy bezárjuk egész életére... Nem mondom, hogy a benti macskának rossz, csak hogy a családtagjainkat sem zárjuk be, ha ki akarnak menni, pedig embereket is ütnek el autók.


Én most a legjobb, legkényelmesebb macskatartást végzem, a macskák igazából nem is enyémek, sőt senkié, csak kapnak tőlem is ételt. Hol bejönnek, hol kimennek, éjszakára persze szigorúan kint vannak, bent alom sincs meg semmi (van házuk egyébként)... Ők tuti nagyon jól elvannak, vadásznak is, úgyhogy vad minőségű húshoz jutnak...


Világéletemben volt macskánk. Télen lakásban, egyébként kertben. Hosszú ideig éltek s a mieink azért nagyon szerették a szabadságot, még ha macskaként azért egész jól elvoltak házban is.


A túlzott aggodalom nem jellemző rám, macskánál még kevésbé, mint a páromnál, aki néha lefagyott úton motorozott (nem direkt, csak itthon volt 3 fok és köd, kicsit arrébb pedig jég)... A kinti világ veszélyesebb tud lenni, de a legtöbb élőlény a bezártságot sem szereti.

2016. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 macdln ***** válasza:

Nálam az is hozzájárult a "túlzott aggodalomhoz", hogy életem első cicáját elütötték. 1 éves sem volt még! Soha többé nem akarom még átélni azt, amit akkor átéltem...

Nincsenek bezárva. Szabadon járkálhatnak a 120 nm-es házban.

Nálam a kifutó nem ketrecet jelent. Láttam már ketreces kb. 10 nm-es kifutót is, de én nem olyanra gondolok.

Kifutó = lekerített rész az udvarból. (legalábbis én úgy tudom, hogy ez az) Nekünk nem egy ketrec lesz, hanem kerítéssel lesz leválasztva egy nagy terület (kb. az udvar 3/4 -e) az udvarból. (Azért, mert nem tudjuk megoldani, hogy biztonságos legyen a kapu.)

És ezen a nagy területű "kifutó"-n belül vannak fák, bokrok, meg kert bútorok. Az "épül"-t úgy értettem, hogy a kerítés épül, nem ketrec. Félre értettük egymást. ;)

Mivel még nincs kész, és nem is igényli mindegyik cicánk, hogy kiengedjük, addig csak bent lesznek. Nem fogom őket kitenni annak, aminek kitettük az első cicánkat. Nagyon sajnáltam. A szívemhez nőtt, sosem gondoltam volna, hogy ilyen hamar elveszítem-ekkor megfogadtam, hogy ha lesz még cicám 100 %, hogy benti cica lesz. És régi álmom volt egy "kifutó". Udvar fákkal, bokrokkal, kerti bútorokkal, természetes cicabútorokkal (a tervek már elkészültek...nagyon várom már, hogy kész is legyenek), cica játékokkal...

2016. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 macdln ***** válasza:

Az, hogy embert is elüthet kocsi, pont nagyon rossz hasonlat volt, mert épeszű ember nem lép kocsi elé. A szemem láttára ütötték el a szomszédunk cicáját, egy hónapra a mi cicánk balesete után. Láttam, ahogy elsétál az útszélig, majd megállt. Aztán feltűnt egy autó. A cica az utolsó pillanatban indult el, amikor már kb. két méterre volt tőle az autó. Egy ember, azért ilyet nem csinálna. Kb. 50 méterre voltam a cicától (sétáltunk hazafelé), elkezdtem rohanni, de már késő volt. Nem gondoltam volna, hogy miután megállt az utolsó pillanatban felpattan és kifut a kocsi elé....Annyi "szerencséje" volt, hogy csak elsodorták, nem ment át rajta az autó kerékkel. Jött a vér és a pisi(vagy víz) mindenhonnan a cicából. A fejéből vér, a füléből is; a fenekéből és a nem szervéből vér és valamilyen folyadék; az egyik lába látszólag el volt törve. Nem tudom leírni, hogy mit éltem át, amikor ezt láttam. Minden olyan gyorsan történt. Anyukám vigyázott a cicára, hogy nehogy átmenjen rajta valaki vagy elsodorják még egyszer. Én meg rohantam szólni a szomszédnak (pont előttünk történt), kijött, egy ronggyal óvatosan felvette, a cica közben eszméletlenül sírt, nagy fájdalmai lehettek. A gerince is megsérült.

A mi cicánknak nem volt ekkora "szerencséje", őt nem elsodorták , hanem átmentek rajta. :( És nem is látta senki az esetet (vagy látta, csak nem volt képes szólni nekünk).

Nos, remélem, miután leírtam a történetemet, érthető, hogy miért vagyok ilyen aggódós.

Hát ez fura. 6-os. Azt írod, hogy "Ha családtag, akkor nekem pont hogy nem OK, hogy bezárjuk egész életére"

Nem bezárva élnek, hanem BIZTONSÁGBAN, szeretetben, óriási a különbség. A macskabiztos kerítés, pedig már készül.

Aztán meg az írod, hogy "éjszakára persze szigorúan kint vannak, bent alom sincs meg semmi". Akkor ezek szerint a többi családtagod is kint alszik, wc nélkül? Bocsi, de nekem ez jött le belőle :D

Az én cicáim bent jutnak nagyon jó minőségű, emberi fogyasztásos húshoz. Frankenprey szerint etetek. Nálam családtagnál alap, hogy éjjel a házban van, van wc-je is és, hogy normális ételhez jut. Az egérrel csak az a bajom, hogy a második szomszédunk tesz ki gyakran mérget. És ezt akár közvetlenül a cicáim is megehetnék, ha nem bentiek lennének.

"a családtagjainkat sem zárjuk be, ha ki akarnak menni, pedig embereket is ütnek el autók."

Ez így OK is lenne, HA a cicáim ki akarnának menni, de nem akarnak. Egész nap játszanak egymással, kergetőznek, alszanak stb. Nagyon jól elvannak. És mivel családtagok én is foglalkozom velük, leülök velük játszani, megetetem őket, kicserélem az almot, a hosszú szőrűt megfésülöm stb.

Nálam ezek mind alap dolgok. Ja! És rész vesznek a család életébe, követnek mindenhova, ott vannak, amikor pl. kezet mosok, gépezek (most is itt ül az egyik az ölemben, a többiek pedig kergetőznek a nappaliban), rajzolok, írok, tévét nézek, főzök...stb.

Egyáltalán nem látom, hogy szenvednének. Sőt! Élvezik, hogy velünk lehetnek. Amint kész a macskabiztos kerítés, ki is mehetnek majd, de éjszakára persze szigorúan bent lesznek. És nem azért, mert rájuk erőltetem, hanem mert jól tudom róluk, hogy előző kertes házunknál is (ahol "kifutó" macskabiztos kerítés volt) bejöttek mindig 5-6 óra között. A nappalnak pedig kb. az 1/4-ét töltötték kint. De az 5 cica közül egy speciel szinte soha nem ment ki, pedig lett volna lehetősége rá. Ő bent szeret lenni nagyon, ő a legszófogadóbb, egyik legbújósabb cicám. Ő bent szeret lenni, ennyi.

2016. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!