Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon vagy Bengáli cica...

Maine Coon vagy Bengáli cica való lakásba leginkább?

Figyelt kérdés
Természetileg melyik macska fajta nyugodt? (persze tudom ez gazdától is függ) de azért számít milyen a természete, és melyik tűri jobban ha lakásba van tartva tehát nincs kert max terasz

2016. márc. 31. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Lakásban tartható bármelyik cica. Ha kiskorától benti, azt szokja meg, nem okoz neki gondot.
2016. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

3cicám volt eddig bennt, de azt vettem észre h hiányzik neki a mozgás vagy a futkározás, mert bent a lakásba randalírozott és levert mindent(engem nem zavart csak anyát) és gondoltam hiányzik neki a természetes helye a kinti világba

vagy pl 1éves koráig nem nyúlt a növényekhez, egyszer gondolt egyet és kikaparta a növényekből a földet:/ de valakinél meg full nyugodtak:D

2016. márc. 31. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem maine coon-om van. Most másfél éves. Van zárt udvarunk, tehát kiskorától kezdve reggeltől délután 4-ig kint van egy házi macskával és egy kutyával. Este velünk van. Hááát nem tudom, nekem még elég szertelen, szeret játszani, lopkodni, pajkos, egy nagy gyerek szinte. Ha nem tudnám kirakni, biztos nem vállalnám be, mert szétszedné a házat. A házban néha behülyül így is futkározik, kanapét tépked, pedig mondom, nagyrészt kint van. Kb olyan este 8 körül dől ki, na akkor csinálhatok vele bármit, csak hempereg. Odakint is figyelem, alig alszik, mindig mindent leakar vadászni, állandóan mozgásban van. Nem tudom, hogy csak az enyém ilyen-e...
2016. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

milyen érdekes hogy csomót van kint ahol kiéli magát és mégis mikor beengeditek bent is vandálkodik:D

amugy kicsit bolondok a macskák, néha nem tudok rajtuk kiigazodni h most ezt miért? de imádom őket pont ezért:)

2016. márc. 31. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
maine coon :)
2016. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bengáli nagyon aktív (tapasztalat), le nem lehet lőni, főleg amíg kölyök. A nőstény az elviselhetetlen (tapasztalat), a hímre mondják, hogy kezelhetőbb. Ha nőstény, akkor az pisil, mindent, sűrűn, elvileg ivartalanítva már nem. Szeret "beszélgetni", bármit mondasz neki (tudja, amikor valami hozzá van címezve, vagy éppen róla van szó) ahhoz van hozzáfűzni valója. Ellenben nem egy szőrhullajtós fajta. Hetente porszívózás (na nem a macskát, hanem a lakást), és nem lesz szőr. De a plüssös, szőrmés cuccok összeszedik azt a rövid szőrét is. A macskabútorból hetente "egy macskányit" porszívózok ki.

Maine Coon személyes tapasztalatom nincs. Állítólag ott a hím is pisilős (ismerősömnek volt régen). Jóval nyugodtabb, de azért játékos, és szeret kijárni. Meg ugye a bengáli a pár kilósra nő meg, a Coon pedig (hím) akár 14 kg is lehet, és akkor nem dagadt, csak szimplán nagy.

Dilemma: kezelhetetlen szőrlabda, vagy nyugodt szőrpamacs. Neked kell tudni.

2016. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!