Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megnevelhető egy ilyen macska...

Megnevelhető egy ilyen macska vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

Egy éves a macska (februárban töltötte, 2015 május óta van nálunk). Akárhogy próbálkoztunk, nem sikerült leszoktatni sem a pultra/asztalra ugrálásról, étel lopkodásról, beugrál az ágyba, összemászkálja a kádat, zuhanyzót..sorolhatnám még a ganéságait.

Egy perc nem volt ma is, míg a gázhoz fordultam megfordítani a húst, már ellopta a kisovis fiam szendvicsét, tönkretette, elkezdte kizabálni a szalámit mire tetten értem. Előtte 20 mpcel szóltam a kisfiamnak jöjjön enni, csak még befejezte a játékot. Wcre nem mehetünk el étkezés alatt, csak ha mindent bepakolok addig szekrénybe. Nagyon elegem van már belőle, amennyire szeretjük, olyan borzalmas nyűg...

Mit tehetnék vele?



2016. ápr. 12. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
A lopós macskát úgy tudom nemigen lehet leszoktatni a dologról.
2016. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kematox ***** válasza:
100%
A vizipisztollyal elbújós módszerrel le lehet szoktatni de azt nem garantálom, hogy nem utál meg.
2016. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vízipisztoly hatástalan. Már tartottam víz alá is a fejét, sőt légycsapóval is kapott, semmi. Ugyanúgy csinálja és ugyanúgy bújik.
2016. ápr. 12. 21:33
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Hu, az ilyeneken nagyon fel tudom magam huzni. Sztem add be menhelyre, nem valo neked macska. Remelem a te fejed is viz ala nyomja valaki, ha olyat teszel, amit nem szabad. Nem ertem minek olyan embernek macska,aki nem tudja maga korul elviselni. A macskak ontorvenyu lenyek, akiknek fontos, hogy fel tudjanak maszni ide- oda, a lopas pedig abbol adodat, hogy nem kap eleget enni. Az en macskam soha semit nem lopott meg el. Keress neki szerintem egy szereto gazdit, a legycsapot meg hanyagold,mert az eroszakot gondolom az ovis gyereked neveleseben sem tartod celravezetonek. Bocs az ekezet nelkuli iras miatt...
2016. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

A macska kíváncsi állat és mindig felfedezi a területét. Szeret magas helyeken mászkálni, hogy onnan is beláthassa a terepet. Ez teljesen normális dolog.

Az egyetlen, ami valóban zavaró tulajdonsága lehet az a lopkodás a tányérból. De nem tudom elképzelni, hogy ülsz az asztalnál és eszel a tányérodból és nem veszed észre, hogy a macska odajön és elvesz róla valamit...

Az enyém is néha odajött kunyizni, meg szaglászni, de elhúztam a tányért, adtam neki egy pici darabkát és ennyi volt, nem nagy kaland...

Nem hiszem, hogy valóban szereted ezt a macskát, mivel fogalmad sincs róla, hogy mire van szüksége és milyen a természete egy macskának.

Evés, alvás, felfedezés, játék ugyanúgy az életmódja része. Ez teljesen normális.

Szerintem ajándékozd oda valakinek, aki szereti és törődik vele, nem pedig teherként kezeli, hogy a gyereke mellett még egy macskával is foglalkoznia kell.

2016. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen én sajnos nem vagyok oda érte és már rég beláttam, hogy nem nekem való, de nem csak az én szavazatom számít a családban. Fél éve kérem, hogy adjuk tovább, szörnyû nekem is és a gyereknek is rossz példa, hogy látja, érzi, hogy nyûg nekem a cica. Minek a cica? Elsô cica, nem tudtam, hogy ennyi gonddal jár, a benti kutyámra alapozva, aki korábban volt, azt gondoltam ki fogok jönni a cicával, de teljesen inkompatibilis a családdal. Képzeld, teljesen profin óvatlanul mpek alatt ellopja a kitett ételt, ez van.
2016. ápr. 13. 06:55
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy a vízipisztoly vagy a fejre koppintás egyáltalán nem használ. Ha pedig ez a helyzet, akkor nem adtok neki eleget enni, vagy nem jó minőségű a kaja, amit kap.

Egyébként annyira egyszerű a megoldás, hogy hihetetlen. Be kell ruházni egy beltéri macskariasztóra, és máris ki tudjátok tiltani a fürdőből, konyhából.

A fejét meg ne nyomkodd víz alá. Majdnem eldurrant az agyam, amikor olvastam, és nagyon nehezemre esett, hogy ne írjak valami csúnyát.

2016. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Abban igazuk van a válaszolóknak, hogy a macska egy öntörvényű lény. Nem kutya!!! Ezt be kell látni! De az a figyelmeztetés, hogy víz alá tartod a fejét... Hát...

Nekem azt mondták, egy nevelhető macskának elég az orrára koppintani és máris tudja, hogy rosszat csinált. De ha a macska nehezen nevelhető, akkor se tartsd víz alá a fejét!


Arra is figyelni kell, hogy lehet az is, hogy ha a macska pl. 3x felment az ágyra úgy, hogy nem szidták le, akkor furcsának fogja találni, ha 4.-re leszidod.

Biztosíts neki egy fekhelyet, olyat amibe belemegy és ha felmegy az ágyra mond neki hangosan, hogy ROSSZ CICA, jó, azért ne ordíts, és pöcköld meg az orrát és rakd le az ágyról, 4-5 perc elteltével pedig tedd bele a fekhelyébe és kicsit simogasd meg.

A lopásnál is tégy így, csak ne rakd be a fekhelyébe.

Ha jót csinál dicsérd meg!

Remélem tudtam segíteni.

2016. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Oh ezeken már mind rég túl vagyunk...

Milliószor rászóltunk már. Ugyanúgy csinálja. Ezek szerint akkor mi kifogtunk egy nagyon extrém cicát. A férjeméknek volt korábban, ő is mondta, hogy az övéké simán megtanulta, hogy ne ugráljon fel.

Kap a cica eleget enni, sőt többet is mint az előírt. Jó minőségű kaját kap, acana, orijen, almo nature, cosma jelenleg, ami itthon van.

Ha teleette magát azután is rögtön lop.a víz alá tartás 1 mp volt és egyszer, nem ez volt a fókusz az életében sem a miénkben, de egyébként az sem hatotta meg. Én sem tartom normálisnak hogy ennyire élhetetlen vele hiszen annyi ismerős van akinek több cicája van, különben ők hogy bírnák velük?? Egyre jobban azt érzem hogy a miénk valami egyedi eset...

2016. ápr. 13. 19:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a ti hozzáállásotok más mint a többiéké, nem pedig a macska speciális.

Valószínűnek tartom hogy te vagy a mindenes a családban, aki neveli a gyereket, eteti a macskát és pont te utálod őt a legjobban, valamint a legkevésbé se értesz hozzá.

A legtöbb ember legalább szereti a macskákat ha már érteni nem is ért hozzá, ezért nekik könnyebb dolguk van.


Szerintem nem megfelelő a környezet a macska számára.

Gondold át a következőket:

- van-e a macska számára megfelelő tér biztosítva? (ez olyan helyet jelent, ami nem a padló, tehát polc vagy egyéb amiről fentről beláthatja a teret valamint egy zárt bújó alkalmatosság)

- a gyerek hogy viselkedik a macskával? (dokumentum filmben volt róla szó, hogy a gyerek érkezése általában megviseli a macskákat mert hangosak és nem érzik magukat biztonságban sehol tőlük, ezért is hasznos egy magasabb hely, ahol a gyerek sem éri el)

- naponta játszotok-e vele, hogy levezesse a felesleges energiáit és kiélje a vadász ösztönét? (ne kézzel, hanem madzagos húzogatós játékkal, lézerrel stb.) mert erre is szüksége van a kiegyensúlyozott élethez.

- megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékot és folyadékot biztosítotok-e számára?

- következetesen fegyelmezitek-e mindannyian ugyanazokért a dolgokért? (ha te rászólsz hogy nem mehet az ágyra, de a párod nem, akkor ő nem fogja érteni mi van...) egyébként ha tisztában van vele és mégis rosszat csinál akkor a fegyelmezés hiába való, mert az okát kell megszüntetni.

2016. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!