Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megnevelhető egy ilyen macska...

Megnevelhető egy ilyen macska vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

Egy éves a macska (februárban töltötte, 2015 május óta van nálunk). Akárhogy próbálkoztunk, nem sikerült leszoktatni sem a pultra/asztalra ugrálásról, étel lopkodásról, beugrál az ágyba, összemászkálja a kádat, zuhanyzót..sorolhatnám még a ganéságait.

Egy perc nem volt ma is, míg a gázhoz fordultam megfordítani a húst, már ellopta a kisovis fiam szendvicsét, tönkretette, elkezdte kizabálni a szalámit mire tetten értem. Előtte 20 mpcel szóltam a kisfiamnak jöjjön enni, csak még befejezte a játékot. Wcre nem mehetünk el étkezés alatt, csak ha mindent bepakolok addig szekrénybe. Nagyon elegem van már belőle, amennyire szeretjük, olyan borzalmas nyűg...

Mit tehetnék vele?



2016. ápr. 12. 19:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Van neki zárt bújó, magas macskabútor, de szívesen nézelődik az emeleti lépcsőről is stb.stb., külön fekhelye is van (amiben alszik éjjel)imádja is, en varrtam neki, mindig "dagassza", a gyerek szereti és játszanak együtt (macska is kergeti őt visszafelé:-) ), a macska jött később, nem a gyerek, a kajáról írtam már korábban.
2016. ápr. 14. 07:04
 12/13 A kérdező kommentje:

A szabályokat meg szoktuk beszélni igen, közösen tartjuk be, a gyerek is ugyanúgy rászól, ha az asztalon van én pedig máshol, játszani a fiúk szoktak inkább vele, van lézere és madzagos játéka is, de nagyon szeret egy pálcás játékot, aminek egy kis egér van a végén.

Nekem idővel csökkent le a türelmem és figyelmem iránta, fokozatosan, ahogy belefásultam, hogy hiába minden, ugyanolyan önfejű és szemtelen. Úgy gondolom engem/minket is meg lehet érteni, nem csak a macskát.

2016. ápr. 14. 07:09
 13/13 anonim ***** válasza:

Az en macskám olyan hogy tudja hogy nem szabad Es nem csinálja

El is mehetünk ( persze nem 1 órára ) de elmehetunk Es nem bántja

Mindig szokott lenni csirkenk mert keltetjuk Es megenné mert hat csirke = hússal

De nem eszi meg mert tudja hoy nem szabad

En uy szoktam hogy ha rosszat csinál hogy odahivom magamhoz Es akkor megmutatom neki mit csinált aztán megutom ( persze nem erősen csak hogy tanuljon belőle )

Es hallgat ra

De lehet azert nem bántja mert tudja hogy a mienk Es hogy mi mentettuk ki a kutbol

2016. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!