Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma örökbe fogadtam egy két...

Vistakri kérdése:

Ma örökbe fogadtam egy két éves hím ivartalanított házimacskát. Nem volt még macskám, hogyan tudnám magamhoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Már aludt is rajtam meg dorombolt is de van hogy csak nyarvog. Több kullancsot is kiszedtem már belőle az ellen hatkony megoldást tudtok?

2016. ápr. 12. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kullancs ellen spot-ont lehet venni. Vagy néhány bolhanyakörv is jó kullancs ellen is.

Hozzád szokik ha sokat van veled.

2016. ápr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, hogy honnan fogadtad be, de szerintem mindenképp érdemes lenne elvinni az állatorvoshoz egy általános vizsgálatra. Ő tudna neked ajánlani mindenfélét, sőt kezeli is neked rögtön.

A kullancs miatt feltételezem hogy kinti cica volt, úgyhogy pláne érdemes beoltatni betegségek és veszettség ellen is, ha az ágyadba is bemegy akkor bőrgomba ellen se ártana. Féreghajtást is rendszeresen ismételni kellene.

2016. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy kertvárosi családtól, én is kertvárosi vagyok. Kinti cica volt és ezentúl is az lesz illetve éjjelre beengedem egy külön zugba.

egyenlőre nem merem kiengedni mert szerintem elkóborolna.

2016. ápr. 12. 11:21
 4/5 anonim válasza:
Lehet kapni helyhez szokató spray-t is, ivartalanított cicánk van nekünk is, ők már nem nagyon csavarognak.
2016. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 San Bernardo ***** válasza:

A macsek két évesen már "felnőtt", de sokáig él. Ebben a korban még simán hozzád fog szokni, kb. két hét alatt, ha következetes vagy.

Az ennivalója mindig ott legyen, a vize is, ne változtass a helyén. Lehetőleg időben is akkor kapjon enni (bár szoktak ők tartalékolni maguknak, amihez napközben visszajárnak). Vize mindig legyen meghatározott helyen elérhető.


Nem fog megszökni két hét után, sok közhiedelemmel ellentétben a macska is ragaszkodik a gazdihoz. Ha többen laktok egy lakásban, akkor tedd világossá ki az igazi gazdi, mert ő mindenképp kiválaszt egy igazit magának. Ezt segítsd elő azzal, hogy mindig te adod neki az ételt, italt, te játszol vele, te takarítod ki a macskaalmot (nagyon fontos), és persze te viszed el a fentebb említett orvosi vizsgálatra is. Ha ezen a két héten így következetes leszel és túl leszel rajta, nem bántod, nem félemlíted meg, és ha vendégek jönnek tiszteletben tartják, hogy a macsek egyelőre inkább elbújik, akkor nem lesz gond vele.

Új nevet adni neki (ha már van), elég nehéz két évesen, de lehet próbálkozni.

Ha tehát ragaszkodást és szeretetet vársz, egy módja van: neked is szeretned kell és ragaszkodni hozzá.

2016. ápr. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!