Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskamentával be tudnám...

Macskamentával be tudnám szoktatni a saját kosárkájába?

Figyelt kérdés
A cicánk mostanában kb mindenhol fekszik, csak a kosárkájában nem, pedig jó lenne nagyon, ha ott feküdne, mert jön a baba és nem akarom, hogy befeküdjön az ágyába meg szőrözze a kanapét, a mi ágyunkat. Mivel tudnám rávenni, hogy inkább a saját helyén feküdjön? Macskamenta? Vagy valami más bevált trükk?
2016. ápr. 13. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Macseknál te sosem fog tudni szabályozni, hol feküdjön. Max gyerekszobából , ágyról, kanapéról letiltani. De ez is elég hosszadalmas meló.
2016. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy pár hete még szinte folyamatosan az ágyában feküdt, örültönk is neki, mert jóval kevesebb volt a szőr, hogy nem aludtam az ágyban, kanapén. Mostanában meg a közelébe se megy az ágyának, már fűtés sincs, így a radiátoron se alszik, úgyhogy folyamatosan az ágyban akar aludni, nekem meg nincs szivem elzavarni, mikor olyan jól fekszik :) De ma besokaltam, mikor áthúztam az ágyneműt és csak úgy szállt a szőr az egész szobában... :( Van furminátora, de a fekhelyén akkoris ott marad a szőre.
2016. ápr. 13. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a macskának megfelelő helyre megfelelő fekhelyet raksz akkor oda fog menni... nem mindig, de többnyire.

Pl nekünk egy macskamászóka van, imádják, főleg a magasabb részeit, 4 macskám van, mind azon alszik. [link]

2016. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A saját cicámnál azt tapasztalom, hogy időszakonként változtatja a kedvenc helyeit mindentől függetlenül.

Van több kedvenc helye is, de mindig másikat részesíti előnyben.


Ajánlom, ha jön a baba és ha majd növöget is, akkor a cica és mindenki nyugalma érdekében magasabb helyeket is érdemes biztosítani számára. Például falipolcok lépcsőzetesen amikről a szekrény tetejére tud ugrani, magas macskamaszó bútor is jó, de az drágább és nagyobb helyigényű is.

Ez nagyon praktikus, a cica is imádni fogja, valószínűleg szívesebben lesz itt mint a kiságyban:

[link]

[link]

[link]

[link]


Jó lehet még a zárt bújó is, ahova elvonulhat, mivel a cicák imádnak satyizni is. Erre a célra egy kartondoboz is megfelelő lehet.


Érdemes a cica saját takarójával megdörzsölni a bababútorok széleit, így nem lesz számára annyira idegen szagú és kevésbé érez majd késztetést hogy maga hemperegjen bele talán.

A babasírásra is érdemes felkészíteni már előre, hogy tudja hogy nem neki szól és nem jelent rá veszélyt. Az enyém teljesen kétségbeesett mikor rokonunk kisbabája felsírt.

A szőrre csak a fésű és a gyakori porszívózás a megoldás.

2016. ápr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dóri1120 ***** válasza:
Szia! Elvileg (én is tapasztaltam) a macskák nem szeretik a narancsot , mármint az illatát, és próbálják kerülni. Szóval ha egy ideig narancshéjakat raksz oda ahol ne kéne lennie akkor megtanulja , hogy hova nem érdemes mennie. Én magam még nem próbáltam mivel allergiás vagyok a macskaszőrre és ezért a macskám a kazánházban alszik de azt tudom , hogy nem szeretik a narancsot mert kísérletezgettem vele. Szerintem próbáld ki.
2016. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!