Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek így adna ki...

Szerintetek így adna ki menhely/gyepi macskát?

Figyelt kérdés

Először is ez csak elméleti kérdés, mert van 3 cicánk. A mostani kutya nem jön ki cicával de a szüleim vállakozásánal elvannak, oda vittük ki őket. Mind3 befogadott utcai, ivartalan szukák.

Kint vannak, télen pedig a kazánhában. Leleményes egérfogó cicák. De már idősebbek, 5-8-11évesek.

Ha esetleg be tudnánk fogadni még egyet vagy sajnos úgy alakulna, hogy 2en maradnak, a menhely vagy gyepi ad ki úgy cicát hogy legfőképp kintre, "munkacicának"? Mármint mindig látom hogy tele vannak, nincs helyük stb és én inkább örökbefogadnék mintsem vegyek pénzért keveréket.

Amúgy cat chow tápot kapnak meg kb millió tonna házikosztot :) kajáldáról van szó


2016. ápr. 19. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyepi igen, menhely nem mindegyik. Amelyik megteheti, hogy válogat a gazdijelöltek között, az csak benti, vagy esetleg kinti-benti tartásra ad cicát.
2016. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szuka"cicák? Az érdekes.

Nem, nem tartom valószínűnek hogy menhely így kiadja.

2016. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lepitorus ***** válasza:
Akármelyik gyepi kiad így cicát, eddigi tapasztalataim alapján eléggé lexarják, hova kerülnek. Menhelyről nem biztos - ott azért igyekeznek megválogatni, kihez kerül a cica. De nagyon tiszteletreméltó dolog akárhonnan kihozni "vacak" macskát, úgyhogy riszpekt! : )
2016. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor nőstény... legfőképp kutyákról beszélek ott meg szuka és kan a megnevezés. De talán ez legyen a legkevesebb. Monjuk nekem mindegy, hogy honnan lesz cicánk, mivel a hirdetések nagy része ingyen hirdeti a macskákat, mikor felesleges szaporulat van... én is gondoltam, hogy a menhely inkább bentre adja.:) mondjuk remélhetőleg még nem kell ilyeneken gondolkodnuk pár évig :)
2016. ápr. 19. 14:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nálunk már régóta az a szokás a családban hogy olyan állatunk van, aki nem igazán kell másnak. Pl az előző kutyánkat 15évesen hoztuk el a gyepiről, leadta a gazdája altatni... vak volt és majdnem teljesen süket is. 1,5évet élt velünk és a cicákkal teljes nyugalomban, 17éves korában ment el. Remélhetőleg jól érezte magát az utolsó időkben, külön ágya volt a cicákkal :) tacskó volt vagyis keveréke. A cicák pedig az egyik tipikus házicica színű, neki nem igazan van füle mert valami degenerált levágta neki kiskorában, a másik egy fekete fehér a harmadik egy fekete. :) de a gyepi legalább ellenőrizhetné mert sokszor ezek az állatok egy elmebeteg kezébe kerülnek... mennyi ilyen eset van :(
2016. ápr. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!