Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok is imádja a...

A ti cicátok is imádja a nyers csirkemellet, májat, szívet?

Figyelt kérdés
Vagy semmilyen körülmények között nem ad más a cicájának nyers husit?

2016. ápr. 27. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Az enyém, szolidáris velem. Együtt utáljuk a csirkemellet.

Mindenféle hústól, undorral fordul el. Sanda gyanúm, elkényeztettem:)

2016. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezeket nyugodtan adhatod a cicádnak nyersen, csak májat ne mindennap és keveset a magas A vitamin tartalma miatt.

Disznón és vaddisznón kívül bármilyen husit kaphat nyersen is (nyúl, marha, baromfi, hal).

2016. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én semmilyen húst nem adnék neki nyersen.

A csirkére meg allergiás, úgyhogy azt meg sehogy, még tápban sem.

2016. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 macdln ***** válasza:

Az enyémek nagyon szeretik ezeket.

A macska egy ragadozó állat. Immunrendszere sokkal erősebb, mint az emberé, ezért bármilyen húst kaphat nyersen. Kivétel a disznó, vaddisznó, azokat csak jól átfőzve, az Aujeszky kór elkerülése végett.

3-as válaszoló-nak:

A cicák és kutyák legtöbbször csak a csirkés tápokban található fehérjékre allergiásak, nem a nyers csirkére.

Csak például írom le : az én három cicámnak minden csirkés táptól hasmenésük volt anno és ketten elég rendesen vakaróztak is tőle. Utána főtt csirkemellet, combfilét adtam nekik egy ideig, de kettő még így is egyfolytában vakarózott és hasmenésük volt. Egy darabon ki is hullott az egyiknek a szőre. Aztán kutakodni kezdtem és elkeveredtem facén a "nyerskosztos cicák" csoporthoz. Elolvastam a fájlokat, korábbi posztokat, mások tapasztalatait, és úgy döntöttem kipróbáljuk mi is.

És bevált :) Már majdnem fél éve Preyezünk.

*Hasmars már az első nyers vacsi után elmúlt. Fényes, puha, alig hulló szőr; tökéletes állagú és lényegesen kevesebb végtermék (tehát több tápanyag hasznosul); izmos test.*

Csirkemell-szív-nyak, darált pulyka kombóval kezdtük. Majd idővel hozzájött a cs.máj-zúza-szárnyvég, pulykacombfilé-zúza-máj, sprotni. Ritkán nyuszi apróhús és kacsacomb.

Én mindenkinek csak ajánlani tudom a nyersetetést. :) Minden pozitív hatását tapasztaltuk. **

Másodsorban pedig jóval olcsóbban kijövünk, mint mikor tápot ettek.

2016. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

"az én három cicámnak minden csirkés táptól hasmenésük volt anno és ketten elég rendesen vakaróztak is tőle. Utána főtt csirkemellet, combfilét adtam nekik egy ideig, de kettő még így is egyfolytában vakarózott és hasmenésük volt. Egy darabon ki is hullott az egyiknek a szőre."

Ez a rész számomra kicsit ellentmondásos.

Köszi a tippet, de inkább maradok annál, amit az állatorvos tanácsolt és úgy etetem, ahogy eddig bevált. Nem arról van szó, hogy tápon kívül nem adok egyáltalán húst, de mindenképp megsütöm előtte, mert így nyugodtabb vagyok.

2016. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 macdln ***** válasza:

Kedves 5-ös! Én csak leírtam a saját tapasztalatomat.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan,-mivel eteti az állatait.

Nem tudom mi az ellentmondásos benne. Az igazat írtam le.

Arról pedig nem tehetek, hogy ellenkező hatást váltott ki a főtt hús a cicáimnál. A lényeg, hogy most már csak nyers húst kapnak, nincs hamars, se vakarózás. És annak a cicának, akinek kihullott egy darabon a szőre, mára már szépen visszanőtt és csak nagyon minimálisan hullik.

A csirkefehérjés-allergiás rész szólt csak neked. Az utolsó mindenkinek. Nem állt szándékomban senkit rávenni arra, hogy kezdjen nyersezésbe a cicájával, csak leírtam a véleményem és a tapasztalatom. :)

2016. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-esnek:

Ja már értem, hogy a főtt hústól vakaróztak, de a nyerstől már nem. Ez valahogy elsőre nem jött át, bocsi.

Én se sértésnek szántam, csak nem értettem és leírtam, hogy nem fogok nyersen etetni. De ettől függetlenül mindenki csinálja ahogy szeretné, és ahogy a cicának jó. :)

Még lenne pár kérdésem hozzád, hátha tudsz segíteni, hogy megértsem:

Mi az oka annak, hogy a főtt hústól vakarózik a nyerstől meg nem?

Csirkemell sonkát akkor adhatok neki az allergia ellenére szerinted?

Előre is köszi a választ.

2016. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 macdln ***** válasza:

Őszintén megmondom, hogy nem tudom ennek a pontos okát.

Miután főtt csirkét kaptak, hasmenésük volt, vakaróztak. A nyerstől viszont teljesen normális állagút produkáltak és megszűnt a vakarózás.

Korábban olvastam valahol (talán egy netes cikkben, vagy a cicás, nyerses csopiban), hogy a főzés során átalakulnak a fehérjék és allergiás reakciókat válthatnak ki. De ez alapján még nem lehet allergiás a nyers csirkében található fehérjére is a cica/kutya.

... Valahogy így emlékszem. De majd délután megpróbálom visszakeresni és majd bemásolom, ha megtalálom.

Felvágottat én a sótartalma miatt nem adnék.

Állatorvos mondta, hogy csirkeallergiás a cica? El volt végezve allergiateszt? Ha nem, akkor simán lehet, hogy csak a csirkés tápokra allergiás.

Tényleg nem akarok beleszólni, mint már mondtam te döntésed, csak próbálok tanácsot adni, segíteni.

Egyébként cs.mellsonka nem hiszem, hogy ártana kisebb mennyiségben, ha ritkán kapná, főleg, ha csak a csirkés tápokra allergiás valójában. Az enyémeknek adtam régen, pici korukban egyszer cs.mellsonkát, de hígat fo*tak tőle. Azóta inkább hanyagolom. Bár az is igaz, hogy én három eszeveszettül kényes gyomrú cicust fogtam ki. :D Szóval nem hiszem, hogy minden cicára igaz ez, egy próbát megér.

Nem vettem sértésnek. :)

Ha bármi kérdésed lenne még, szívesen válaszolok akár itt, akár priviben is.

2016. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Én nem adok neki nyersen semmit.
2016. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De azért néha néha ki lehet próbálni, egy pici csirke mell, vagy nyers máj, vagy valami baromfi, én állandóan nem adok.

De legalább néha fel lehet dobni a kis étrendjüket, izgalmasabbá tenni. Mert ők a vadonban nem tudják megfőzni maguknak a kaját.

Közben én is olvasgattam, és kutyák ,macskák nemlesznek betegek tőle, egészen addig amíg mondjuk valami romlott húst adunk, vagy olyat ami fertőzött.

Figyelni kell arra,hogy honnan szerezzük be a húst.

2016. máj. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!