Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni mert a barátnőmnél születtek kiscicák és én nagyon szeretnék egyet a lakásba de anya se és apa se engedi mert tisztaság mániás?

Figyelt kérdés
ha anya hazajön a munkából este akkor porszívózik hétvégén is folyamatosan csak takarít pedig én mindig kiporszívózok előtte de mindegy az a lényeg hogy az ismerősöm kapott egy cicát és ameddig kicsi volt nagyon aranyos volt most pedig már egy ördög szétkaparta a bútorokat és any ettől is fél meg attól is hogy mindig csak porszívózni kell utána(pedig most is folyton csak porszívózik) pedig én szivesen takarítanék utána

2016. máj. 3. 17:34
 1/9 A kérdező kommentje:
és azt még elfelejtettem hogy nincs tesóm se unokatesóm pedig nagy családban vagyok de egy gyerek sincs és anyáék azt se értik hogy sokszor azért rossz a kedvem mert nagyon egyedül érzem magam
2016. máj. 3. 17:36
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Igazuk van. A macska nem csak annyit csinál, hogy mindenhol otthagyja a szőrét (az ételben is).


Felugrál dolgokra (függöny, szekrény teteje, bármi ami magas), a szőnyegre hány, szétkapar mindent, kiássa a virágokat, esténként rájuk jön a bolond óra olyankor még a plafonon is szaladgálnak, néha a macskaalomban történnek balesetek és ha nem vagy szemfüles a kanapén szép kis macskakaki foltok lesznek. Sokszor unatkoznak úgyhogy nekiállnak "felfedezni" a lakást vagy csak simán órákig nyávog....ja és a kedvencem, ok nélkül leborítanak mindent (pohár víz, monitor). Nem van még egy kedvenc, reggelente azzal ébreszt, hogy a nagylábujjadba harap. Persze csak ha tudtál aludni az állandó éjszakai matatástól.


Nekem volt macskám lakásban, de soha többet nem lesz. Most az udvaron tartjuk őket és mindenki boldog.


Legyen inkább hörcsögöd. Az lakás kompatibilis.

2016. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Megbolondulnék, ha a lakásban lenne a macskám. Udvarotok nincs?
2016. máj. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Hozzátenném, hogy persze macskafüggő. Nekem sikerült kifognom a világ leggonoszabb macskáját. Sokat foglalkoztunk vele, vittük minden nap sétálni, de egyszerűen nem lehetett lekötni az energiáit és komolyan mintha már direkt csinálta volna ezeket.


Egyszer egy rajzszöget tett párom cipőjébe. Biztos, hogy ő volt, mert ketten laktunk csak a lakásban, meg ő...

2016. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
56%
Próbáld meggyőzni őket, magyarázd meg, vagy mutass példát rá, hogy milyen rendesek is tudnak lenni. Rá lehet szoktatni, hogy az alomba ürítsen, szófogadó legyen. Ez csak nevelés kérdése. Ha kiskorától kezdve kedves vagy vele, nem bántod, sokat foglalkozol vele, akkor rendes macska lesz belőle. Egyébként az a baj a macskákkal, hogyha egyszer megbántod őket, akkor nagyon nehezen tudod visszanyerni a bizalmukat. Szobamacskát pedig olyan családból a legjobb szerezni, ahol a szülei is azok voltak. Persze ez nem minden esetben igaz. Ja, ha a porszívózástól fél anyukád, akkor nagy előny egy rövid szőrű macsek! Remélem segítettem!
2016. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget még próbálkozom
2016. máj. 3. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 3 éves lakásban tartott cicám.

Nagyon jól megvagyunk, DE abban igazuk van a korábbi válaszolóknak, hogy csak akkor lesz jó az együttélés, ha a szükséges megfelelő feltételeket biztosítjátok a számára.


Észrevételek:

-ha a szüleid már most utálják, akkor számíthatsz arra, hogy a későbbiekben is szenvedni fognak minden egyes macskaszőrtől és az tuti lesz bőven rendszeres fésülés mellett is

-kell biztosítani a macskának kaparófát (ez 5000 ft-tól kezdődik), és emellett is meg fog próbálkozni a bútorok szélével, tapétával (rá kell szólni, ha rossz helyen csinálja, mivel ő nem érti miért nem lehet a 200 ezres kanapét kaparászni, de ha nem vagy ott simán megkaparhatja, ha olyan kedve van)

-a macska fél éves kora körül ivarérett lesz és kandúr esetén jelölgetni fog (mindenhova odapisil büdöset), nőstény esetén pedig éktelen kínok között vergődik a földön és iszonyat hangosan nyávog (ajtón kívülről se tudsz tőle aludni), ezért IVARTALANÍTATTNI KELL (nőstények 7-10 ezer ft, kandúrok 10-13 ezer ft, de az ár helyfüggő)- más esetben még kiscicák is lesznek évente, ami nem jó dolog, hanem nagyon-nagyon-nagyon rossz

-biztosítani kell neki külön etető és itatótálat

-megfelelő tápot kell biztosítani számára, és a szupermarketekben kapható Whiskas, Kitekat, Friskies nem megfelelő, mivel csak 4% húst tartalmaznak, olyan tápot kell venni, aminek minél magasabb a hústartalma és lehetőleg nincs benne tartósítószer (ennek az ára szintén változó lehet, az én macskámé 6000 Ft 3 kg ez kb. egy hónapra elég nem tudom...)- külön szenvedés, hogy a cicák gyakran válogatnak és képesek nem megenni többé egy adott tápot, inkább éhenhalnak mintsem hogy megegyék...

-tisztában kell lenni azzal, hogy miket nem ehet a macska semmiképp pl. csoki, hagyma, csirkecsonttól halszálkától megfulladhat, a májra pedig rászokhat, ami veszélyes, a tejre pedig a legtöbb macska érzékeny és hasmenésük lesz tőle, de ezt szinte senki nem tudja...

-kelleni fog egy alomtálca is lapáttal, lehetőleg magas oldalfallal, hogy ne tudja az almot kikaparni (ez is kb. 5ezer ft, de típustól, mérettől, márkától függ)

-alomból szilikátosat érdemes venni, ebből a pisit nem kell kiszedni, a kakit viszont igen, az enyém napi 2, néha 3 alkalommal kakál, ami büdös, úgyhogy azonnal dobom a WC-be (alomból 8kg-osat veszek 2ezerért egy hónapra kb. elég)

-a macska éjszakai állat ezért egy ideig eltart, míg megszokja, hogy éjjel alvás van, de nap közben is sokat alszik

-a macska élete alvásból, evésből és vadászat

hármasából áll, tehát MUSZÁJ vele a vadászösztöne miatt játszani is, mert ha nem, akkor rátok fog vadászni és megharap, megkarmol nagyon csúnyán (nem gondolnád, hogy mekkora vérző sérülést tud okozni a picike fogaival)

-kelleni fog még egy macskahordozó is, amiben orvoshoz és egyéb helyekre tudod szállítani a cicát szükség esetén (ez kb. 5ezer ft szintén típustól, mérettől, márkától függően)

-évente 1 oltást érdemes neki beadni, én féreghajtani is ekkor szoktam csak, benti macskáknak a veszettség ellenit nem szokták javasolni, mert a lakásban nem találkozik más állatokkal, akiktől elkaphatná (1 oltás kb. 4-5 ezer ft)

-fel kell rá készülni, hogy a cica mindenhova fel fog ugrálni, hiába szóltok rá, ha nem vagytok ott fel fog menni (nálunk a konyhaasztal tilos neki egyedül, de jópárszor rajtakaptam, hogy ott volt, pedig tudja, hogy nem szabad, mert mikor meglát már iszkol is el bűnbánóan)

-a lakást is érdemes cicabaráttá tenni, vegyszereket elpakolni, vezetékeket kábeleket elrejteni, hogy ne tudja megrágni és ne rázza meg az áram (szeret rágcsálni minden kiálló dolgot pl. a vegyszeres flakon fújós részét vagy az UBS kábel fejét...)

-szekrény tetejére, polcokra érdemes feljutási lehetőséget biztosítani, mert imádnak fentről nézelődni

-az ablakokra és erkélyekre macskahálót kell szerelni, mert rengeteg olyan balesetben halnak meg macskák, hogy kiesnek az emeletről


Megértem miért szeretnél kiscicát, de azért nem javaslom, mivel a szüleid ennyire nem akarják. Ilyenkor szokott az lenni, hogy ide irkálnak gyerekek, hogy "segítség, haldoklik a macska, de anya nem akarja orvoshoz vinni", mert nincs/sajnálja rá a pénzt, úgyhogy csak nézik, ahogy elpusztul szerencsétlen. Nyilván ez nem a gyerek hibája, de borzasztó ezt olvasni, hogy elvileg felelősségteljes szülők erre képtelenek. Szóval gondold át, hogy egy esetleges nem várt betegség esetén milyen érzés lenne, hogy anyukád azt mondja, hogy ő nem ad arra pénzt, hogy orvoshoz vidd a cicát és végig kéne nézned, ahogy meghal a kezeid között?


Gondold át amiket írtam, mert ezek nagy részét nem gondolják át az emberek, mikor meglátnak egy aranyos kiscicát, csak azt, hogy majd lesz valahogy...

2016. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban macskát tartani nagyon sok gonddal és kosszal jár, hiába takarítanál utána, a macskaszőrt nem lehet teljesen eltüntetni. Ha édesanyád ennyire nem bírja a koszt, akkor szinte kizártnak tartom, hogy hosszú távon elviselje a macskát.


Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de lakásban állatot tartani csak akkor szabad, ha a család minden tagja elfogadja, és jóban rosszban végigcsinálja. Különben az lesz a vége, hogy szerencsétlen állat megy a menhelyre.

Gondolj bele abba is, mi lesz ha te továbbtanulsz, elköltözöl? A macska több mint 10 évig él. Otthagyod a szüleid nyakán?


Azt kell mondanom, hogy szerintem jobb lenne, ha letennél erről. Ha felnőttél és saját lakásod van, tarthatsz macskát.

Én is így tettem, mivel otthon rajtam kívül mindenki utálta a macskákat. Felnőttem, külön élek, és most van két cicám a lakásban :).

2016. máj. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolónak igaza van. A macska remekül eléldegél egy zárt lakásban, akár 20 évig is. De szőre van, széklete van, pisije van, stb., szóval takaritani kell utána. Csak úgy megy a dolog, ha mindenki szereti a macskát. Barátaink 3 cicát tartanak egy 50 négyzetméreteres panelben a negyedik emeleten, ők az egyik szobát macskamentesen zárják. A cicák gyönyörűek és boldogok, meg a gazdáik is.
2016. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!