Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka a macskám...

Mi lehet az oka a macskám visszatérő gennyes hólyag kialakulásának? (többi lent)

Figyelt kérdés

kb. 4 hete valami sérülést szerezhetett mert kicsit fájlalta a jobb hátsó lábát, gondoltam majd elmúlik, de aztán napról napra jobban megduzzadt mikor el lett vidve, csak kenőcsöt, antibiotikumot, stb. adtak rá...


aztán ez pár nap múlva odáig fajult, hogy már remegett és csak feküdt, ekkor el lett vidve megint és felvágta neki majd kiürült a genny... utána hirtelen elég jól is lett, a nyílt seb (azt mondta nem zárja vissza, hogy a termelődő váladék ki tudjon ürülni.) ellenére játékos lett. a seb kb. 1 hét múlva be is nőtt és ekkor kezdődött az egész elölről.


újra kezdett növekedni és egyszer már majdnem elvittük, de amikorra elkészültünk, hogy megyünk, meglógott... másnap mikor megjelent, egy kisebb nyílás volt, amin kiürült a váladék. ekkor megint jobban lett, egész jól használta is a lábát (ja és mikor minél nagyobb a duzzanat, annál inkább fáj neki és annál kevésbé használja...). Ekkor azt gondoltam most már csak meggyógyul, nem vittem el.


A seb szépen be is gyógyult viszonylag hamar, de most mivel megint zárt megint kezdett nőni a duzzanat, megint elvittük még korai stádiumban, de most máshoz... ő is adott neki szokásos dolgokat (gyulladáscsökkentő, stb.) meg most leszívta vékony csövön át a gennyet (?), és már jobban is használta, de nem rendesen. Adott gallért, hogy ne tudja nyalogatni, mert ettől fenn áll a fertőzésveszély. A korábbi orvos pont azt mondta mikor felvágta, hogy az a jó ha nyalogatja. nem tudom most mi a jó?!... :-S


Mi van ilyenkor mert már 3x volt orvosnál de nemigazán történt semmi... milyen ötletetek van? nem lehet beleszúródva valami? vagy mi lehet még ami ilyent produkál?

Előre is köszi, fontos, sürgős...



2016. máj. 3. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
valoszinuleg valami idegen test okoz gyulladast.
2016. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát erre én is tippeltem de ezt nem tudják maguktól? mit mondjak ha legközelebb viszem? illetve ezt mivel lehet kideríteni?
2016. máj. 3. 22:05
 3/9 A kérdező kommentje:
rossz így mert átlagkedve rosszabb csak a felnyitás után egész jó... aztán ahogy lezárul a seb és újratermelődik rossz a kedve... meg már fogyott is :(
2016. máj. 3. 22:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy maguktol tudjak, szolni kell az allatorvosnak, hogy nem eleg csak kitisztitani, mert valoszinuleg van benne valami.

Nalunk a macska kepen volt ilyen sokadikra derult ki, hogy egy csontszilank furodott be az allkapcsaba, es amiatt gyuladt be (es talyogosodott) folyamatosan.

Amugy.. nem, nem jo, ha nyalogatja. Akkor lenne (esetleg) jo, ha nyilt seb lenne, de akkor is van egy csomo sokkal jobb fertotlenito, mint a macska nyala.

De ahogy nezem, nem kizart, hogy most a legutobbi orvos talan tudja is mint csinal.

2016. máj. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aperitif ***** válasza:
Az én állatorvosom mindig azt mondta, hogy a sebet ne engedjem záródni, naponta kétszer öblítsem ki hyperolos oldattal. Ha ilyen gyakran ismétlődik a gyulladás, akkor elképzelhető, hogy idegentest van a sebben, érdemes lenne altatásban feltárni, és kitisztítani.
2016. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát igazából az akihez utoljára vittük igazából nem is ahhoz akartuk mert eredetileg egy másik állatorvos (idősebb) szokott ott rendelni, de mint megtudtuk már van kollégája is, akkor az fogadott minket... akihez meg leőször vittük az egy másik rendelőben rendel és viszonylag fiatal... de itt a 2. rendelőben elméletileg az idősebb is rendel még... mondták, hogy pár nap múlva vigyük vissza ami holnap esetdékes...


Azt még hozzá kell tenni, hogy amikor először hazajött kissé sántítva, akkor előtte 4 napig nem volt meg... törést kizárhatom szerintem mivel akkor első nap egész jól ment, tehát nem lehetett eltörve (mondjuk ez mostanra összeforrt volna, de akkor első napokban látni lehetett volna szerintem). Harapás nyomot sem láttam de mondjuk nem is figyeltem annyira, viszont a szőr között megbújhatott akármilyen kicsi sérülés... Volt már másik macskánknak hasonló sántítása de pár nap múlva rendesen használta a lábát... egy már ídősségben elpusztult macskánknak pedig a kutyánk harapta meg véletlenül kergetőzés közben a lábát, ami elégé látszott (mikor felugrott a kerítésre, a kutya utána kapott és vissza akarta húzni, csak véletlenül durván csinálta. amúgy utána meg előtte is békében voltak csak ekkor történt egy kis baleset...) na a lényeg, hogy az pár hét után összeforrt. semmi gond nem volt. mondjuk ő egy elég szívós macska volt :) semmit nem kellett vele csinálni, mindent megoldott egymaga :D ) 10 évesen is olyan foga volt mint egy 1 éves macskának úgy, hogy nem is járt állatorvosnál...)

2016. máj. 4. 19:22
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és mit tegyek? most rajta van a gallér és már egyfolytában mosakodni akar csak nem tud :) amúgy be van zárva a pincébe azért nehogy elakadjon valahol, de úgy hogy ő nem tud kijönni a nagy gallér miatt a vékony pinceablak résen, de a társai épp be tudnak menni :)
2016. máj. 4. 19:25
 8/9 A kérdező kommentje:
persze ma ki volt engedve felügyelet mellett...
2016. máj. 4. 19:26
 9/9 A kérdező kommentje:

üdv, 3x-orra helyrejött a lába, (na jó egy minimális utána is lett ami kiürült másnapra), azóta a szőre is nől vissza, de elelinte amikor a seb már bezárult, időnként visszatért a fájdalom a lábába aztán meg javult és váltakozott... Lenne 4 kérdésem:

1. arra gondoltam, hogy nem lehet-e, hogy egy idegen test benne maradt ami igaz, hogy már nem gennyesedik be de iritálja a lábát? vagy ez nem lehetséges?

2. illetve akkoriban elég sok genny lett neki ami úgytudom elhalt szövet, tehát úgymond a láb izma is meggyengülhetett, jólgondolom?

3. és a vágás okozta fájdalom meddig tart el? (izomba tudomásom szerint nem ejtettek vágást, csak a bőrben)

4. az orvos szerint az idegen testet a röntgen csak fém esetén mutatja ki, akkor a többi idegen testet hogyan lehet "felfedezni"?

(az 1-2-3 kérdést azért kérdeztem, mert eleinte nem használta rendesen a lábát bár már 95-98%-osan használja...)

2016. jún. 11. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!