Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinál a cicám ilyenkor?...

Mit csinál a cicám ilyenkor? Aggasztó.

Figyelt kérdés
Van két macskám, mindkettő hosszabb szőrű. A nagy rendszeresen szokott szőrcsomókat hányni. A kicsi ugyanúgy szokott "köhögni", öklendezni, de soha nem hányt még, olyan mintha visszanyelné ami ki akar jönni. Állatorvos szerint semmi baja, a tanácsára mindkettő kap szőroldót. De teljesen pánikba szoktam esni, amikor látom "fuldokolni". Mit lehet csinálni ilyenkor? Vagy csak én reagálom túl?
2016. máj. 7. 23:41
 1/4 gnoomage ***** válasza:
Csak te reagálod túl, a macskák folyton nyalogatják magukat, emiatt folyton szőrt öklendeznek fel...
2016. máj. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szőroldó tényleg jó. Ne reagáld túl.
2016. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a furcsa hogy ezt a szőrcsomó öklendezést láttam mesékben, filmekben, olvastam macskásoktól is, de én sose tapasztaltam.

Az én cicám közepesen hosszú szőrű és kezdettől kap szőroldó pasztát, aztán most egy fél évig nem vettem neki, mert elfelejtettem. Egyetlen egyszer sem hányt szőrcsomót pedig neki is hullik rendesen és lelkiismeretesen nyalakszik is. Nem tudom mi lehet ennek az oka.

De vannak tápok is amikben eleve van ilyen szőroldó tulajdonság.

2016. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Addig örülj, míg kihányja. A macskak a mosdasnal rengeteg szőrt lenyelnek. Ezt a természet úgy rendezte, hogy visszaoklendezik. Namost, azért írtam, hogy oruljel, mert ha nem távozik a cicabol a szőr sem elől, sem hátul, akkor osszeallhat a gyomrában szőrlabdává, amit csak műtéti úton lehet eltávolítani, amúgy meg gáz van. Azt nem értem, hogyha adsz neki szőroldót, miért hanyja ki. A szőroldó pasztának, egyebeknek az a lényege pont, hogy sikositja a gyomorban a szőrszálakat, így azok nem tudnak összetapadni, és hátul távoznak a macskábol, a megfelelő pillanatban. Nem lenne jó a paszta, amit használsz? Alábbi cuccok jók szőroldásra: paszta, szőrlabdak elleni táp, fűtabletta, macskafű. Tulaggodod, mert végül is jól működik a macskád, csak ezeket lehet tenni, és ha ezt paszta mellett csinálja, ott valami nem stimmel. Tudom amúgy, hogy ijesztő, az enyém Kiskorában talán egyszer-ketszer ha csinálta, én is tulaggodtam.

Mi ettünk pasztát, néha most is szoktunk, egy ideje fűtablettat adok neki, imádja, attól tartok, hogy novesztenem kell neki füvet, amitől azért tartok, mert abból ültetés lesz:).

2016. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!