Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinél okozott már a...

Valakinél okozott már a dreamies jutalomfalat függőséget a cicánál?

Figyelt kérdés
A cicánk dreamies jutalomfalatot kap. Sajnos akkor is ha csak kicsit éhes. Lassan már nem nagyon eszi meg a házikosztot a tápok miatt. Viszont már a tápokat sem úgy eszi mióta ezt a jutalomfalatot kapja. Ennyire függőség alakult ki nála? Mindig jön utánunk szalad és nyávog hát ha kap.
2016. máj. 13. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapból jó minőségű tápokat kéne kapnia, nem házikosztot (nem tudom jelen esetben mit takar, de a konyhai maradék nem nekik való), vagy nyers hússal is lehet etetni (BARF).

Ezek a jutalomfalatok sajnos tele vannak mindenféle ízfokozóval, valószínűleg ezért kattant rá.

2016. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ra is van irva, hogy napi x szemnel nem szabad tobbet adni neki. Valoszinuleg nem veletlenul, es ugyancsak nem veletlenul jutalomfalat, nem 10kg-os kiszerelesu tap.

Summa summarum: mivel nem tud elmenni maganak venni a tescoban, rajtatok mulik hogy adtok-e neki. Eshat, ha nem eszi a rendes tapot, akkor ne adjatok.

De ahogy irtak, adjatok neki normalis tapot.

2016. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Te teszed függővé, ha nem kap akkor leszokik róla... nem jó ilyennel etetni, ez jutalomfalat, olyan mint neked a csoki... max egyszer kapjon egy nap kb 5-6 db-ot. Többet ne. De inkább ezt se minden nap.
2016. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem én adom neki a jutalomfalatokat. Rendeltem már neki minőségi tápokat mint az orijen csak tudjátok nem én vagyok a fizető és a "gazda" letudja ennyivel hogy ez meg az akciós ezért vesz olyanokat amilyen. Tasakosból is a mi nyüstölésünkre rendeltünk hypoallergént de hát annak már rég el kellett volna fogyni erre még mindig van mert ő a félixet is adja neki meg ilyen márkátlan baromságot. Hiába beszélünk neki nem érdekli csak akkor nem tudom miért akart cicát...Sajnos tudom hogy ez a cica kárára és egészségére megy.
2016. máj. 13. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Az enyém nem függőséget kapott tőle hanem kihullott a szőre mert felhalmozódott a szervezetében a tartósítószer. Állatorvos amint meglátta nálam szólt hogy ez káros. Azóta nem kap ilyet.

Helyette a Müllerben veszek halas jutalomlöttyöt és 90%-os hús tartalmú halrudat, ami színezék és tartosítószermentes. Ebből mindig csípek egy kis darabot és azt kapja. Nagyon szereti és nem káros.

Az ára sem rosszabb, a folyékony 6 dbos kerül 400 ft-ba a rúdból 3-4 db kerül 200 ft-ba kb.

2016. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyéim kapnak, de nem mindennap és csak 10-12 szemet. Nincs káros hatása.
2016. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Az én cicám meg se ette. Egyet-kettőt elrágcsált, aztán meg nézett rám, hogy "mi ez a sz*r?" :D

Amikor véletlenül kint felejtettem az asztalon, akkor is csak szétkapta a zacskót, szétszórta az egészet én meg felsöpörtem és kidobtam.

2016. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!