Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Atkás macskafüllel mit lehet...

Atkás macskafüllel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy ismerősöm, akinek a macskájának atkás s füle. Az állatorvos kitisztította, de ahol ezt megtette és gyengébb lett a bőr (de nem biztos hogy gyengébb lett a bőr én így tudom), húsevő baktérium is társult. Ezen hogy lehet segíteni?

2016. máj. 18. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az állatorvos kitisztítja és ad ellene gyógyszert vagy injekciót, akkor általában nincs vele több teendő, de ezt gondolom az orvos is mondta. Ha mégsem javul, akkor vissza kell vinni.
2016. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen!
2016. máj. 18. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia ne haragudj de nem igazán értem az egészet. Úgy tudom ,hogy a húsevő baktérium ritka dolog, honnan gondolják ,hogy az a baja a cicának? És ha igen az állatorvos miért nem kezeli én úgy tudom az elég komoly dolog, nem múlik csak úgy el magától. Szóval a cicát mindenképpen állatorvoshoz kéne vinni. Mert nem hiszem ,hogy az állatorvos megállapította,hogy húsevő baktérium fertőzte meg az állatot és nem csinált vele semmit. Ezt nem lehet házi módszerekkel kezelni.

Az atkát már könnyebb kezelni, a kitisztítás magába nem segít, lehet venni pár ezer ft- ért gyógyszert rá amit a fülébe kell csepegtetni. Legjobb lenne állatorvossal felíratni vagy elmenni egy állatpatikába de lehet akár rendelni is (még mindig jobb mint a semmi) [link]

A lényeg valamit kezdeni kell vele.

2016. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyen a cicámmal az orvos adott neki szurit és utána betadinnal kellett kenni és utána neogranormonnal. Tökéletes volt. :) A betadin nem csípi a cica sebét. :)
2016. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!