Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6éves lány cica és 7hetes...

6éves lány cica és 7hetes szintén lány cica összeszoktatása lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy 6éves lány cicám, aki eléggé antiszociális, és más állatokkal sem találkozott még közelről. Most lett egy 7hetes szintén lány kiscica a lakásban, egyelőre még csak a kezemből mertem megmutatni a nagynak, de nagyon fújt rá, majd el is bújt (mármint a nagy). Olvastam, hogy fokozatosan és nagy türelemmel kell őket összeszoktatni, de jelenleg úgy érzem, sosem fogom merni őket összeengedni, mert nagyon félek, hogy a nagy bántaná a kicsit. Az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha akkor próbálkoznék ezzel, amikor a nagy cica tüzel? Mert olyankor ugyebár nagyon barátságos és szelíd. Bár arról semmi ismeretem nincs, hogy tüzelés alatt két nőstény macska hogyan viselkedik egymással. Vagy ez nagyon rossz ötlet? És ha igen, mi mást lehetne tenni? Előfordulhat olyan, hogy nem csak hogy bántja, hanem meg is öli, vagy nagyobb kárt tesz benne? És célszerűbb az új macskát minél kisebb korában bemutatni a nagynak, tehát nagyobb esélyjel fogadhatja el kicsinek, vagy inkább várjak még vele pár hetet, amíg kicsit nagyobb nem lesz, és mondjuk nem tud olyan kárt tenni benne, vagy legalább meg tudja védeni magát?

2016. máj. 18. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
2 lakásban tartott cicám van, minden más cicát, kutyát elfogadnak, ideiglenes befogadó vagyok a helyi menhelyen, sok kis elhagyott állattal találkoztak, pillanatok alatt meg is szokták. Ismerősöm szintén lakásban tartott cicája sosem látott másik állatot, már attól rosszul van, visít és elbújik, hogy én másik cica szagával a ruhámon megjelenek. Próbáltak új cicát vinni mellé, nem sikerült. Sajnos a nem megfelelően szocializált állatok esetében előfordul, hogy nem fogadja el az újonnan érkezőket. Megölni talán nem öli, de egy folyamatos feszült helyzetre, verekedésre azért számíthatsz. Én csak annyit tanácsolnék, hogy próbálkozz, felügyelet nélkül még véletlen se engedd oda a kicsit egyelőre, és meglátod. Ivarzási időszakban én tuti nem tenném mellé, sokkal kiszámíthatatlanabb, akár nőstény, akár hím. Viszont az ivartalanítást azért ajánlom, nem tesz jót a nőstény macskának, női ivarszervek a cicáknál extrán hajlamosak elrákosodásra, hacsak nem bejegyzett, törzskönyves tenyészcicáról van szó, neki is jobb, ha nem zavarják össze a hormonok.
2016. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ, de a helyzet nálunk azóta sem változott, illetve de, rossz irányba.. :( mostmár ott tartunk, hogy a nagy már nem engedi megfogni se magát, ahogy megközelítem (kiscica nélkül), fúj, morog, és van hogy meg is akar támadni. A kicsit csak egy párszor mutattam neki azóta a kezemből, de egyre rosszabbul reagált rá, elsőnek legalább még megszagolta, de mostmár ha csak a hangját hallja, teljesen megőrül :S És hát már velem is agresszív. Kb nem lehet abban a helyiségben tartózkodni, amelyikben ő, mert beszámíthatatlan. Persze ez totál nem normális, hogy a macska szinte félelemben tart és ő uralja a házat. Korábban sem volt túl szociális, de együtt aludtunk, ha olyan kedve volt bújt, jött az ölembe, stb.. De már csak fekszik az ablakban, teljesen hidegen hagyja pl ha hazaérek munkából, max akkor reagál rám, amikor közelítek felé, és nekikezd a morgásnak. Ezzel már végképp nem tudom mit lehet kezdeni.

És a kicsivel van még annyi problémám, hogy előszeretettel pisil a fotelbe. Egyébként az almot használja első naptól kezdve, de néha mikor úgy tartja kedve, a fotelt használja. Amit én persze sosem látok, már csak az "eredményt". Ezt a nagy macskám is csinálta korábban, ugyanebbe a fotelbe, de mindig ki lett mosva az egész párna, és most is 2héten belül már 4x, de újra és újra oda megy. Egyébként jól érzi magát a cica, nagyon eleven, és hát nagyon szeret rosszalkodni, úgyhogy kizárnám a lelki okot, nem hiszem, hogy bármi baja lenne. Hogyan lehetne erről leszoktatni?

2016. jún. 6. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Elfogadja majd, csak idő kell neki.

Nekem is van egy antiszoc macskám, először mikor kicsi került a házhoz akkor mindenkivel ellenséges lett, mint nálad is, enni sem akart napokig. Nem tudom már hány hétig ment ez így... de szerintem lehetett vagy 2 hónap is. Akkor már nem zavarta a kicsi, mármint nem szerette meg sose, utál minden macskát továbbra is, de eltűri, volt hogy ráugrált a kicsi játékból, akkor fújt rá meg morgott, max egy kis pofont levágott neki, de semmi komoly, sose bántotta. Azóta meg már 2 másik kicsit is hoztunk mellé... azokkal már hamarabb összeszokott. 2-3 hét. Türelmesnek kell lenni, fokozatosan szoktatni őket össze. Amíg veszélyesnek tűnik addig csak felügyelet mellett legyen együtt a két macska.

Az állatorvos szerint amúgy az ivartalanítás után lenne nyugisabb a macska. Lehet érdemes lenne.

2016. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

és ti egyből összeengedtétek őket, vagy először ti is csak kézből próbáltátok mutatni neki? Lehetséges, hogy csak én komplikálom túl, és más már simán egymáshoz engedte volna őket, hogy majd lerendezik egymást közt, aztán megbékélnek szépen lassan, de egyszerűen nem merem. Olyan agressziót látok a nagyon, amit még sosem :S Mint aki megőrült. Annyit talán még tudni kell, hogy én egyedül élek, de apukám a szomszédban lakik, és ő az évek alatt szépen lassan magához szoktatta a macskát. Eleinte kezdődött azzal, hogy akkor vitte át, amikor én dolgoztam, hogy ne legyen egyedül a macska, de ez mára már ott tart, hogy már nagyon ritkán van nálam, heti 1-2napot. Apummal továbbra is úgy viselkedik mint eddig, őt nagyon szereti, hát engem már nem annyira.. Úgy érzem ez is problémát jelent, hogy abszolút nem tekint már gazdájának, és úgy érzem ez még jobban nehezíti a dolgot, mert nem hallgat rám, nem tisztel, nem érdeklem. De én akkor is szeretném, ha legalább eltűrnék egymást.

Az ivartalanítást mindenképp megcsináltatom, régóta tervezem, csak van bennem egy indokolatlan félsz, persze az eszemmel tudom, hogy így többet ártok nekik, mint mondjuk amennyi kockázattal a műtét járna.

Egyébként megnyugtató, hogy van remény, és más hasonló helyzetben levő cicáknak már sikerült a békés együttélés :)

2016. jún. 6. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!