Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, tönkretesznek a...

Segítség, tönkretesznek a macskák?

Figyelt kérdés
Átjárnak az udvarunkon széltébe-hosszába, mindent lepisilnek a kandúrok, belefekszik napozóágyba, homokozóba, felmásznak az asztalra, kikaparják a frissen vetett füvet mire hazaérünk a munkából. Allergiás vagyok a macskaszőrre. Nemrég költöztünk, úgy fest lakott itt egy, őt anyukámék befogadták, elvittük 20 km-re, de nagyon úgy néz ki, hogy visszajött. Egész nyáron nem dobálhatom a papucsomat, már most agyvérzés kerülget. Mit csináljunk???? A megbarátkozás nem opció.
2016. máj. 19. 18:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a bejárati ajtóra pisiltek, mondanom se kell, iszonyat büdös volt... Anya borsot szórt oda, mert elméletileg annak a szagát nem szeretik. Azóta nem pisilték le egyszer sem, tehát valószínűleg hatott. De hogy az egész udvart beszórd vele, az kocsit erős lenne. 😞 Vegyetek kutyát, akkor nem mennek át a macskák. 😀 Sajnos jobb ötletem nincsen. 😟
2016. máj. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Vízipisztollyal lespriccelés, kavicsokkal megtöltött műanyag palack rázása elijesztheti őket.

Azt inkább nem kommentálom, hogy a befogadott cicát képes voltál elvinni és kitenni valahol...

2016. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
53%
Költözz el!
2016. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem létezik valami macskariasztó spray, aminek nem kedvelik a szagát?
2016. máj. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves állatbarátok. Nem költözünk el, örülök, hogy sikerült kikeveredni a panelból 2 gyerekkel. Ezért güriztünk évek óta. Nem befogadott macska, hanem itt lakott az évek óta elhagyottan álló fás kamrában. És nem az út szélére tettem ki, hanem családhoz vittem. Arra kérnék tanácsot, hogy tartsam távol őket, nem a megszokásra.
2016. máj. 19. 18:44
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is az jutott eszembe, hogy vegyl kutyát😁!
2016. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Tényleg, azt nem írtad kérdező, hogy a macskát kitettétek, vagy elköltöztettétek?

Amíg ez nem biztos nem kell szapulni a kérdezőt. Aki meg azt írja, hogy költözzön el, annak biztos sok pénze és ingatlanja van. Én imádom az állatokat, de azért nehogy már befogadjam a környék összes macskáját. Egy kutya lehet megoldás lenne hosszú távon. Nálunk akkor szűnt meg a macskaszaporulat, amikor új kutyáink lettek. Régen is volt, de ő eltűrte őket.

2016. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ja közben írtad, bocs.
2016. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálj, jelezz Orbán Viktornak, hogy ne csak a stadionokkal bohóckodjon, hanem az állatvédelemre is szánjon már pénzt. Csak egy százalékát annak, amit elsíbol évente... jelenleg egyszerűen nincs kinek szólni, hogy itt egy kóbor kutya/macska, mert csak kiröhögnek, hogy jól van, várólistára kerülsz, majd pár év múlva sorra vesznek.
2016. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Bocs, megtévesztően fogalmaztam: anyámék laknak 20 km-re tőlünk és onnan jött vissza. Vagy ugyanúgy néz ki, van itt a környéken vagy 20 mindenféle macsek.

Igen, az ivartalanítás megoldás lenne, de fölösleges politizálni, csak bosszantjuk magunkat.

Már tényleg állatellenesnek fogok látszani, de kutyát sem szeretnénk. Nagyon sokat vagyunk távol itthonról, sajnálnám egyedül (többet meg nem szeretnénk). Egy gondozott, rendezett, állat(szar)talan udvarra és kertre vágyunk. Ez olyan nagy kívánság?

2016. máj. 19. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!