Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor ivartalaníttattátok fiú...

Mikor ivartalaníttattátok fiú cicátokat?

Figyelt kérdés

Fél éves a brit cicánk és elkezdett a lakásban jelölgetni, és rettenetes rongy lett:) Serdül és tavasz is van ugye...

Már 2 dokival beszéltem, de nem akarják ivartalanítani, majd leghamarabb 2 hónap múlva.


2010. ápr. 10. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még valóban fiatalka. Érdekes, hogy már jelöl, az enyém egy éves koráig nem csinált ilyet. 13 hónapos volt, mikor ivartalaníttattuk. Úgy hallottam, egy éves kor körül ideális, így érdekes, hogy a doki már 8 hónapos korában csinálná... Ezek szerint rosszul tudtam, hogy egy éves korban kell...
2010. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
májusban lesz 2 éves, és 3 hete ivartalanítattam.
2010. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miénket a doki kb 9-10 hónapos korában vállalta hogy ivartalanítsa. De nem emlékszem rá, hogy akkoriban jelölgetett volna...
2010. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ma már akár 2 hónaposat is ivartalanítanak. Keress másik orvost
2010. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11 hónapos volt. Folyton erőszakoskodott a labimmal, egyszerűen nem tehettem meg, hogy tovább kínzom a kutyát. :)
2010. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos korában. Előtte nem is volt gond a jelölgetéssel, akkor kezdte. A te cicád korán érik.

A mi állatorvosunk honlapján ez található:

"Mikor ivartalanítsuk a cicánkat?

Nőstény cicus estében már az első ivarzás előtt célszerű a műtétet végrehajtai, tehát a 6-7 hónapos korban. Kandúr esetében 5-6 hónaposan már elvégezhető a castrálás. Idősebb állatban bármikor elvégezhető a műtét, ha a cicus jó egészségi állapotban van. Vemhes állat ivartalanítását célszerű az állatorvossal megbeszélni."

2010. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

8 hónaposan. Akkor kezdett el jeleölgetni, hát szaladtam is az orvoshoz gyorsan. Rém büdös volt szegénykém. :)

Azért fura hogy nem csinálják meg, mert a lány cicámat 7 hónaposan ivartalanították, pedig az mint tudjuk, sokkal komplikáltabb műtét.

2010. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi Töki cicánk 6 hónaposan lett "töketlen", de mondta a doki, hogy ővénél már 4 hónaposan meg lett csinálva a kis műtét. Szóval szerintem is keress másik állatorvost...

(Egy tipp, ha pesti vagy: mi a Récsei Állategészségügyi Centrumba játunk) [link]

2010. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 éves volt. Bár ő egyáltalán nem jelölgetett, de eszméletlen büdös volt a pisije.
2010. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megbeszéltem, végül is mától lesz töketlen a cicc:)

2010. ápr. 14. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!