Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kié a macska? Kinek a tulajdona?

Kié a macska? Kinek a tulajdona?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel vettünk egy macskát közösen. Az adás-vételi szerződést én írtam alá, mint vevő. A foglaló is az én nevemen volt aláírva. Azonban a lánnyal külön mentünk és el akarja vinni. Azonban én úgy gondolom, hogy mivel a szerződésen én szerepelek, én írtam alá, így hivatalosan a macska hozzám kell tartozzon. Hogy van ez pontosan?

2016. máj. 27. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod, hozzád tartozik, a te neveden van!

Viszont ha felesben fizettétek, akkor azt illik visszaszolgáltatni a hölgynek, de a cicát semmi esetre sem viheti el.

2016. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A te neved van a szerződésen, vagyis a tiéd.
2016. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze, természetesen kifizetném Neki, ez így tisztességes.De mit tudnék tenni ha nem érdekelné, hogy az én nevemen van? Bíróságra menni emiatt nevetséges lenni, ki is nevetnének. Nincs valamilyen papír amivel tudom igazolni (az adásvételin kívül), hogy az én tulajdonom? Nem lehet erre kötni valamit?
2016. máj. 27. 19:57
 4/15 anonim válasza:

Ki foglalkozott többet a macskával Te vagy a barátnőd?

Kihez kötődik jobban az állat?

bár meglep, hogy egy macskán vitatkoztok. Vegyél másikat.

2016. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát én találtam a tenyésztőt, én mentem el érte, én szerveztem meg a vételt személyesen a tenyésztővel. Én vittem el ivartalanítani. Egyformán sokat foglalkozunk vele ezeken kívül. A kisállat mindkettőnkhöz kötődik, néha Őt szereti jobban, néha engem. Mindenesetre úgy gondolom, hogy mivel a macska megszerzésétől kezdve mindent én bonyolítottam, ha Őt is szeretné jobban, velem kéne maradjon a kisállat. És igen, valóban vicces ezen vitatkozni, de mindketten szeretjük és egyikünk sem akar engedni ebből, Nekünk Ő a kisgyerekünk.
2016. máj. 27. 20:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akárkit is kérdez meg vagy megy bíróságra a cicc a tiéd mert te írtad alá. Ha ebbe ő nem nyugszik bele akkor adj neki egy másikat ajándékba. Mást nem igen tehet ha te nem adod akkor nem adod.
2016. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Megfogod a macsekot, a szerződést és elviszed dokihoz, aki chipet tesz bele. Természetesen a te nevedre írja a chipet. Így te vagy jogilag a maccs tulajdonosa.
2016. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A chip a tenyésztő nevén van. Azt át lehet iratni?
2016. máj. 27. 20:09
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

"mivel a macska megszerzésétől kezdve mindent én bonyolítottam, ha Őt is szeretné jobban, velem kéne maradjon a kisállat" - azért ezt nem kellett volna:(


Ha inkább hozzá húzna, akkor neki kellene kifizetnie téged, neked meg át kellene engedni.


Ha tényleg egyformán kötődik hozzátok (bár nehezen képzelem el, hogy nincs ezen a téren semmi különbség), azé legyen, aki jobb körülményeket tud neki biztosítani (beleértve a mozgásteret, ha kijárós lenne, a biztonságos környéket, az esetleges utazásaitok alatti gondozást és a szabadidőt is, amit rá tudtok szánni). A másik meg legyen nagyvonalú, és a macska érdekeit nézze, ne a sajátját! Én megértelek titeket, de viselkedjetek felnőttként:S

2016. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Legyetek felnottek, valljatok kulon tisztessegel: dogjatok fel egy ermet, es az dontson.

Vagy egyszeruen kozold, hogy dragam, az en nevemen van, mindent en inteztem, amugy is teszek ra, mit gondolsz erzel, megtartom. Tessek, utalja'.


Jo, mondjuk en siman ezt tennem.

2016. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!