Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a cicámnak?

Mi a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap este a cicám szédelegbe járt! Bújt hozzánkfele! Járkált! Néha elterült! Állandoan a fenekét tisztogatta!

Megmérgezték vagy fialni fog?

Adtunk neki tejet hátja felszívja a mérget! Meg is itta


Bezártuk egs helyre hogy ha fial ne a kozelbe fialjon mert sok a kóbor kutya! De ma reggel is ugyanaz mint tegnap este


Nm halt mg ennek orulok... Hozzateszem! Elso fialas


2016. máj. 29. 07:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Puha a hasa.

Szegeny.. Csak ugy fekszik :( gyorsan veszi a levegot..

2016. máj. 29. 10:52
 12/21 anonim ***** válasza:
ez sok mindentől lehet. Simán a meleg is megviselhette, de sokkal nagyobb is lehet a baj.
2016. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Állatorvoshoz kell elvinni (ha a közelben nincs, akkor távolabbra), ha nem szeretnéd, hogy elpusztuljon.

Bármilyen baja, fertőzése lehet. Ha vemhes, az is lehet, hogy elpusztult benne kölyök, akkor is el fog pusztulni, ha nem műtik meg.

Méreg ellen a tej semmit nem ér.

Állatorvos, kezelés, majd ivartalanítás a megoldás.

2016. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha délutánig nem indul meg az ellés, kéne neki állatorvos, persze tudom, hogy vasárnap van, és ez egy kis faluban gyakorlatilag megoldhatatlan. Reméljük megindulnak a kölykök, a szapora légzés lehet a vajudástól. Biztos vagy a terhességében?Mert ez azért jól látszik egy macskán, és ilyen stádiumban már tapintással is érzékelhetőek a kölykök. Eszik valamit, iszik? Innia mindenképp kéne.
2016. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Csak fekszik? Doki, azonnal. Felelősséget vállaltál érte, hat vidd már el orvoshoz. Ugyanezt tennéd a tesóddal is? Azzal, hogy itt írsz és sajnálod nem lesz jobban.
2016. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

én egy pár ezres településen élek és itt is van orvos. ha nem is minden nap rendel,de van telefonszáma és sürgős eset esetén házhoz jön.vagy környező településeken biztos nincsen orvos? annyira nehezen tudom ezt elképzelni.

esetleg kisebb város a közelben nincsen?ha más nem, akkor vidd a megyeszékhelyre.vagy ha környező megyeszékhelyek közelebb esnek,akkor oda. pár 10km-en belül csak van nagyobb város.

de ha leírod hol laksz akkor szerintem segítenek a többiek is keresni dokit a közelben.

ezt amúgy sem ártana tudni..egy cica élete során számtalan olyan eset lehet amikor orvoshoz kell vinni. ha már voltak korábban is macskáid,akkor sosem voltak orvosnál?

tudom nincsenek kötelező oltások, de azért érdemes legalább évente egyszer elvinni az oltásokra és féreghajtásra. maradék időben meg otthon beadni neki a féreghajtást.

az ivartalanítás meg szintén "kötelező". ha most meg akarod tartani a kölykeit,azzal nincsen semmi baj. de tegyük fel lesz 6 kiscica.abból 3 lány,3 kandúr. jövőre az a 3 lány + az anyja is fialni fog. az összesen kb 18 kiscica. évente 2x. emellett a kanik is "szórják a magvaikat" a környéken,szintén sok kiscicát eredményezve. kell ez neked? ha megfial és minden rendben akkor érdemes 2-3 hónap múlva elvinni az anyukát ivartalanítani. utána meg a kicsiket is ,hogyha meg akarod tartani őket.


most valószínűleg fialni fog a cicád. ha holnap reggelig nincs változás akkor tényleg hívjál dokit..mert ha tegyük fel elpusztult benne egy kiscica és nem jön ki akkor az anyuka is meghal hullamérgezésben rövidesen..a többi kölyökkel együtt. ez nem játék. általában a macskák fialása zökkenőmentes,az anyuka levezényeli a dolgokat. de vannak kivételek.

2016. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Ha elviszed dokihoz, akkor júni 8.-án (akkor leszek Magyarországon) akkor elutalom a taxi költséget és az orvosit western unionon.
2016. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi van a cicáddal???
2016. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

:( ha ma êlt volna el akartam vinni dokihoz.... De reggel meghalt.. De már este tudtam ezt... Este mikor megnéztem rángatózott.

Szegény... Pedig pohos volt mert latszott rajta... Most 5-6 cica halt meg egyszerre... Szörnyű! :(

2016. máj. 30. 11:06
 20/21 anonim ***** válasza:

Nos, kérdező, láthatod, hogy nem a levegőbe beszéltünk. Ilyen esetben AZONNAL vinni orvoshoz, nem másnap, meg harmadnap...

Legközelebb akkor vállalj állatot, ha ezt is vállalod. Mindig legyen 1-2 mindig hívható ügyeletes állatorvos telefonszáma kéznél. Legyen macskahordozód. És ivartalanítva tarts macskát. Ezek alapvetőek kellenének, hogy legyenek.

A cicád valószínűleg életben lenne, ha rögtön orvoshoz kerül, amint látod, hogy szédelegve jár. Ilyenkor nem szabad várni, egy állatnál ez már nagyon súlyos állapot.

Szerencsétlen :( Kínok közt pusztult el, és nem segített neki senki.

2016. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!