Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók, ti mivel féregte...

Macskatartók, ti mivel féregtelenítitek a cicátokat?

Figyelt kérdés
Én az állatorvostól veszem a Milbemax tablettát 2100Ft/db. áron. Problémám nincs vele, ízesített így megeszi a macska a tenyeremből, csak érdekelne,hogy reális-e az ár?

2016. máj. 30. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
cestal, kb 3-400 Ft/tabletta
2016. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben Cestal-t használtam, de nagyon nehéz volt megetetni a cicával, most Broadline cseppet kap havonta, ez kullancs és bolha ellen is véd, 3000 Ft körül van a havi adag. Viszont hat a fejletlen alakok ellen is és viszonylag folyamatos védelmet biztosít minden élősködő ellen. Akinél több kinti állat van (esetleg sok elhanyagolt állat van a környéken, mint nálunk :/), annak érdemesebb jobban odafigyelni erre a témára.
2016. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem tudtam volna magamtol megmondani a nevet, de igy, hogy irtak, sztem az enyem is cestalt kap. 300 forint, es az allatorvos szokta neki beadni, nincs vele gondom.
2016. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még! :) Nekem egy benti cicám van, így kullancs és bolha ellen szerencsére nem kell védekeznünk.
2016. máj. 30. 15:08
 5/17 A kérdező kommentje:
Használ/ismer valaki esetleg a milbemaxon kívül ízesített féregtelenítőt? Szerencsére a cicám egészséges, így csak az éves oltásnál látja orvos, viszont a milbemaxot csak állatorvos adhatja ki, állatpatikában nem lehet venni.Kíváncsi lennék arra is, hogy tényleg annyival jobb-e mint azt az ára tükrözi.
2016. máj. 30. 15:19
 6/17 Vicuska87 ***** válasza:
83%

Én drontal cat-et használtam, annak 600 ft volt darabja/szeme.

Most ferdocat-et használok abból 120 ft-ra jön ki egy szem ha 20 szemest veszel....

Felváltva használom...

2016. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

bob martin spot on wormer cat

Ebay-ről, vagy amazonról veszem, és 12 hétig írja, kb eddig bírja is, és 1200 körül jön ki/db.

[link]

[link]


Régebben én is tablettát használtam, de egy kínszenvedés volt leküzdeni, amit írtál az meg nagyon drága, és olcsóbban nem jutottam én sem hozzá.


Kullancs, bolha ellen pedig ezt:

[link]

Ezt innen veszem az országból.

2016. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.

Még a bob martin előtt zt használtam:

[link]


Nagyon jó volt, és borzasztóan gazdaságos, csak jött egy kis cicánk, aki nem szerette, és vele szenvedés volt az egész, így jött a spot on.

2016. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Cestal-t használom, csak bentiek a cicák. Kicsit harcos beadni, de ketten megoldjuk.
2016. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

Aki a Ferdocat gélt írta, (lehet hülye kérdés lesz) ő hogy számolta ki, hogy mennyi egy gramm? Van valamilyen jelzés a tubuson?

A tájékoztató szerint:Adagolás, alkalmazási mód(ok) célállatfajonként: Szájon át.


Kutya és macska, görény:

1 g/ttkg gél, ami megfelel 50 mg/ttkg fenbendazolnak három egymást követő napon, tüdőféreg fertőzöttség esetén a kezelést 21 napig folytassuk.


Ha jól értelmezem a 4kg-os macskámnak napi 4g kell 3 napon át, ami összesen 12g. Az majdnem egy tubus gél ami 2563 Ft. Tehát drágább mint a Milbemax. Jól értelmezem?

2016. máj. 30. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!