Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne egy idős,...

Hogyan lehetne egy idős, eddig benti macskát rászoktatni hogy kint végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Nagynéném sajnos elhunyt és "megörököltük" a macskáját, senki más nem akarta elvállalni. 14 éves, eddig mindig lakásban élt, alomra szokott. Én nagyon nem szeretnék a lakásban macskaalmot, nem szeretném kerülgetni, szagolni, takarítani, nem tartom higiénikusnak. Kertes házban élünk, azt reméltem hogy majd a macska felfedezi a kijárás örömeit és kint fogja a dolgát végezni. Úgy áll a helyzet hogy kimenni sem nagyon akar, csak 10-10 percekre és mindig visszajön az alomba üríteni... Mit lehetne csinálni? Tegyem ki neki az almot? De azt még inkább nem szeretném hogy összepiszkítsa a lakást...

Nem nagyon örülök amúgy sem a macskának, nem egy kedves, barátságos állat, de az almot nem akarom megtűrni hosszútávon a lakásban.

Ja azt elfelejtettem írni hogy a macska már 5 hónapja nálunk van, szóval nem az a gond hogy még új a helyzet, nekem pedig fogy a türelmem.


2013. ápr. 12. 21:16
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Van egyébként saját macskánk is, ő is benti volt (bár rövid ideig) és amikor elköltöztünk akkor lett kijárós. Nála sosem volt ebből gond, ahogy elkezdett kijárni automatikusan kint végezte a dolgát, nem kellett szoktatni.
2013. ápr. 12. 21:18
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen idős cica nem fog kiszokni. Ebben a korban már legtöbbször alszanak a lakásban. Vegyél zárt alomtálat és azt a pár évet, amit még a cica megél csak kibírod.
2013. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Zárt alomtál van, takarítom, de így is sokszor büdös, főleg ha nem tudom azonnal kiszedni belőle az ürüléket. Kis gyerekem is van, már csak ezért sem kívánom ezt tovább csinálni. Meg aztán ki tudja meddig fog élni...

Érdemi tanács esetleg?

2013. ápr. 12. 21:31
 4/28 A kérdező kommentje:
Van a szomszédunknak 21 éves macskája is, kijár rendesen, nem a lakásban alszik egész nap szóval ez nem feltétlenül van így.
2013. ápr. 12. 21:33
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni illatosított almot a Fressnapfban, próbáld ki.Sajnállak téged is, a cicát is. Elég stressz lehetett egy idős állatnak új helyre kerülni,vsz. nem tudod már átnevelni. Talán ha szép idő lesz kinn, sütni fog a Nap, szívesebben kijár, mint most a hidegbe. A bundája sem olyan erős, sűrű, mint annak, amelyik kinti, ezt is vedd számításba. Legyél még pár hétig türelmes vele, kérlek!
2013. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Így is elég sokba kerül az alom, gondolom a flancos, illatosított változatok még többe. Most már jó az idő, de így is maximum pár percre ül ki a lépcsőre, egyszer körüljárja a házat és jön vissza az alomba...

Megpróbálom rábeszélni a szomszéd asszonyt hogy inkább fogadja be Ő, nyugdíjas és szereti ha bent vannak a cicák a házban, neki nem lenne akkora probléma. Én sajnos hosszú távon erre biztos nem fogok berendezkedni.

2013. ápr. 12. 23:18
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Add a szomszéd néninek. Látszik, hogy terhedre van a cica, ez neki se jó, neked se. Egy ennyi idős macska valóban nem igazán nevelhető át, hogy kint wc-zen.
2013. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom befogadná-e mert már neki is van két macskája. Nem akarnék egyébként túladni rajta, az almozáson kívül semmi más bajom nincs vele. A párom azt mondta hogy zárjam ki egy napra a házból hogy kénytelen legyen kint üríteni, de nem tudom hogy akkor nem tűnne-e el.
2013. ápr. 12. 23:36
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
És ha kitennéd az almot? Megmutatod neki, hogy kint van, ha kell neki wc-zni, kiengeded az alomra. Biztos kaparászna össze vissza, ha kell neki. Ha nem drága neked az alom, csak a szag nem tetszik, meg, hogy piszkos, akkor lehetne kinti alom. Vagy később, ha ezt megtanulta, kis alom a földre, ahová szeretnéd, hogy wczzen. vagy egy kinti rész, ahová homokot szórsz, szeretik a homokot is, mert be tudják temetni az ürüléket.
2013. ápr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Mecse ***** válasza:
76%

Én nem szoktam beleszólni abba hogy ki hogy kezeli a cicáját mert az mindenkinek a magánügye, de ne haragudj meg, ez "kicsapta a biztosítékot".


A cica 14 éve él bent, nem teheted ki. Igen, a macska egyedül is megél, igen, önellátó önálló állat is tud lenni ha rászorul, stb., de nem az a cica amelyik 14 éven át valakinek a benti macskája volt.


Tudom, etetnétek, satöbbi, de nem fog rájönni mit szeretnél tőle mivel eddig azzal cselekedett jót hogyha bent végezte a dolgát, nem is volt opciója másra, és könyörgöm, 14 éves cica, nem egy rugalmas fiatal állat aki megszokja bármit is hoz az élet, azon ő már eléggé túl van.


Az öreg napjaira elvesztette a gazdáját aki egész életében mellette volt, ez az oka amiért "nem egy kedves állat". Nem egyik pillanatról a másikra megy a macskáknál hogy hozzászokjanak egy rakás új emberhez, pláne nem 14 év után. Látom 5 hónap eltelt, ez akkor is igaz lenne ha egy év telt volna el. Ha az eddigi élethosszához viszonyítod az 5 hónapot akkor ez gyakorlatilag semmi.


Olyan helyen lenne neki jó ahol maradhat benti cica és öregségére lesz aki megsimogatja, szól hozzá kedvesen és szereti, minden öreg (és nem öreg) cicának kijárna ez.


Nincs olyan ismerősötök akinek oda tudjátok adni aki bent tudná tartani? Vagy fel lehetne venni állatvédőkkel a kapcsolatot hátha tudnak neki találni valakit aki öreg napjaira (vagy éveire, remélem) bevállalná hogy magához veszi, bentre?


Ne tegyétek ki illetve ne próbáljatok 14 év után kinti cicát csinálni belőle kérlek-kérlek, mert nagy az esélye hogy belepusztul, nem ismeri a kinti világot, nem látott még suhanó autót, nem rugdosták még meg hülye fiatal srácok, nem gyepálta még el a szomszéd macskája, hadd maradjon ez így öregségére, biztos vagyok benne hogy a nagynénéd is ezt akarná...

2013. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!