Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy cicát tegnap....

Találtam egy cicát tegnap. Bolhás, csipás a szeme. Megoldás?

Figyelt kérdés

Vettem neki ma bolhaírtót, becsepegtettem vele a nyakát, ahgy kell. Mikorra múlnak el a bolhái? Elég sok van neki. Már 6-7 darabot kiszedtem belőle vagy felszedtem mellőle.

A szeme is olyan mintha csipás lenne. Mivel kenjem be neki? kammilás vízzel? vagy az szárítja?

Féreghajtó tablettát is vettem, de azt még nem adtuk oda neki.


Sajnos az állatorvos most egyáltalán nem fér bele a keretbe, de azért még mindig jobb a cicának velünk, mintha az utcán tengődne.

7-8 hetesnek saccoljuk.


2016. jún. 3. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáljatok neki gazdit keresni,ha nektek nem kell.

Ha nem sikerül akkor vigyétek el egy állatmenhelyre.

2016. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szívesen megtartjuk!

De ha nem, akkor is meg akarom oldani a bajait. Szenved a bolháktól..

2016. jún. 3. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor jó,hálás lesz nektek ha felnevelitek.:)

Bolhairtó kiirtja a bolhákat aztán sok sikert a cicához!

Ha lesz rá lehetőségetek akkor oltassátok be és 1 éves kora körül ivartalaníttassátok.Tudom,hogy ezek pénzbe kerülnek de egy jó gazdi megcsináltatja.

2016. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, majd elviszem orvoshoz is, csak ugye hirtelen jütt és nem tudtam belekalkulálni a költségvetésbe. De megérdemli a szeretetet. Már most hálás.

Akkor szerinted a cseppek elmulasztják? És a szemével mi legyen? Lehet elmúlik magától? Nem akarom, hogy megvakuljon.

2016. jún. 3. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos arra nem tudok tippet adni,kammilás vízzel megpróbálhatod azért.
2016. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne kamillázd a szemét, az nem tesz jót neki. Sima vizes vattapamaccsal törölgesd neki, és ne engedd, hogy beragadjon a szemhéja. Attól vakulhat meg, ha tartósan beragad neki és a baktériumok megfertőzik a szaruhártyát. Írass föl neki orvossal Tobrex szemcseppet. 700 Ft-ba kerül.

A bolháknak a bolhairtótól el kell tűnniük, ha mégsem, akkor meg is fürdetheted.

2016. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok! :)) Remélem jól fogja érezni magát nálunk a kiscica.
2016. jún. 3. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Amint tudod azért vidd el dokihoz, mert a szeme csipásodhat egy olyan betegségtől is amit kezelni kell!

Örülök, hogy vannak ilyen jó emberek ês sok boldog évet kívánok Nektek együtt! :)

2016. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van neki fekhelye, tegyel bele/ala dio levelet. A fekhely kornyeket sozd fel egyszeru konyhasoval. Ezek a termeszetes alkalmazasok a vegyszeres kezeles elott vagy a megelozesre :)
2016. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!