Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadnátok egy idős macskát?

Befogadnátok egy idős macskát?

Figyelt kérdés
Befogadnátok egy 13 éves macskát, ezzel talán megszépítve hátralévő napjait, vagy pedig túl nagy "gonddal" járna számotokra?

2016. jún. 6. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Befogadnám:)
2016. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Én egy kölyök macskát nem fogadnék be. Majd pont együtt élek egy olyan állattal aki lenéz engem 13 évig, mi? 13 évest inkább befogadnék, az nyugodt.
2016. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
upsz, elírtam, napjait helyett éveit* :D Köszi, jöhetnek még a válaszok, és még esetleg arról is hogy milyen speciális gondozás alá vennétek :D ( mindenképp érdeklődnék, hogy mik voltak a macska igényei)
2016. jún. 6. 21:40
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem lenne más aki befogadja akkor valószínűleg megtenném. De egyébként nem. Azért nem mert nekem rettenetes fájdalom egy állat elvesztése, legutóbb 3 éve halt meg egy macskám, azóta is nagyon fáj, hiányzik. Pedig van most is 4 másik.

Idős macskákkal tudom hogy néha extra gondok vannak, volt olyan macskánk aki öreg korára nem mosakodott már, büdös volt, mosdatni kellett, váladékozott, nyáladzott, minden fotel, ágy olyan volt tőle. Másik macskám folyton bepisilt öreg korában már, de úgy, simán menet közbe, mintha nem tudná visszatartani... látta állatorvos, de nem tudott mit kezdeni ezzel. Szóval lehetnek gondok, engem mondjuk nem ez zavar, hanem amit leírtam az elején. 13 évesnek már nem sok van hátra, fáj ebbe belegondolnom is. De én extra érzékeny vagyok valószínűleg, normális ember talán nem ilyen.

2016. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is az vagyok, ezért is olyan nehéz a döntés :(
2016. jún. 6. 21:55
 6/16 anonim ***** válasza:

Új kutyussal, cicussal amúgy is érdemes ellátogatni az állatorvoshoz egy általános állapotfelmérésre, de egy ilyen idős macskának emellett kijár egy teljes vérkép is. Ami nem olcsó. Nyilván, hogy ez mennyit várhat függ a macsek általános állapotától is.



Egyébként nálunk teljes telt ház van. A kutyámat 10 éves korában fogadtam örökbe, mellette nem tudnék még egy idős állatot és az összes nyavalyáit ellátni. A kutya olyan állapotban került hozzánk, hogy úgy döntöttünk, annak is nagyon örülünk, ha csak két hónapig van velünk.

Mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja kölcsönös szimpátia esetén az állat kora önmagában nem jelentene problémát.


Kérdező! Mit lehet tudni a macsekról? Találkoztál már vele? Mennyire tetszetek egymásnak? Milyen az egészségi állapota?

2016. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem találkoztunk még, internetes hirdetésben láttam meg, egészségi állapota teljesen rendben van. De tartok attól is hogy egy költöztetés megviselné teljesen. Nem tudom hogy döntsek
2016. jún. 6. 22:47
 8/16 anonim ***** válasza:
De amúgy egyáltalán hogy jött az ötlet, hogy befogadnál egy ilyen idős macskát? Megsajnáltad, hogy az utcára kerülhet? Eredeti gazdája miért akar túl adni rajta?
2016. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy befogadnám!
2016. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A gazdája gyereket vár, így úgy van vele hogy nem fér már meg a kettő egy helyen
2016. jún. 7. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!