Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüsszög a cicám, ez sokféle...

Tüsszög a cicám, ez sokféle betegség tünete lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja tüsszög szegénykém. Elvileg el kéne vinni a dokihoz, holnapra (hétfőre, tehát mára) be is vagyunk jelentve, viszont nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet oda elcipelni. Ugyanis ez egy kopasz fajta, és félek, hogy ha kiviszem holnap a tavaszi szélbe is hidegbe (úgy néztem, jó fo.s idő lesz, esni fog meg minden), akkor még jobban megfázhat, amennyiben ez a baja. Viszont ha macskainfluenzás, akkor meg mindenképp el kell vinnem. A tüsszögésen kívül nincs baja, eszik, ugrál, majomkodik szokás szerint, tehát nem levert, stb.

Szóval dilemma van, most vigyem vagy ne? Mi van, ha csak ront az állapotán? Persze ki tudom bélelni a macskahordozót paplannal meg minden, de akkor is huzatos... Szegénykém elég fázós, már akkor is behúzza a nyakát, és menekül a radiátorra, ha a másik helyiségben szellőztetek otthon.


2010. ápr. 12. 04:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor ne tarts állatot... Könyörgöm, ez egy élőlény, bármelyik pillanatban meghalhat. Ugyan ne az vezéreljen már, hogy baja eshet, mert igen, baja eshet, csak ezt előre marhára nem lehet megmondani. Emberek vagyunk, nem istenek. Vidd el orvoshoz, ha rosszabbul lesz, hát így történt, ha nem, akkor nem. Az utóbbinak jóval nagyobb a valószínűsége.
2010. ápr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ne haragudj, de te hülye vagy? nem tudod normálisan elolvasni a kérdést? méghogy ne tartsak állatot? épp azt próbálom kitalálni, hogy hogyan tennék jól, hogy neki jó legyen, te meg ezzel a sablon dumával jössz, hogy akkor ne tartsak állatot? akkor? mikor? ha elgondolkodom rajta, hogy mit kéne tennem, és nem ész nélkül cselekszem???
2010. ápr. 12. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg vannak akik kijönnek házhoz, persze plusz pénzért. Esetleg ha kocsival vinnéd és ki is béleled a hordozót, arra a pár méterre szerintem kibírja ezt a hideget. Ha nincs kocsid, próbálj meg valakit megkérni, hátha...Én is így vittem a firss műtött cicámat -10 fokban.
2010. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne hordozóban vidd, hanem egy olyan táskában, amit kibélelsz melegen és rácsukod. A télen mi is így vittük a beteg cicónkat.
2010. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én cicáim is nagyon fázósak, ám ha dokihoz kell vinni, akkor becsomagolom őket egy plédbe, és úgy teszem bele a hordozóba.

Esetleg kérj meg valakit, hogy autóval viegyen el a dokiig, és akkor tuti nem lesz semmi baj.

2010. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
végül az lett, hogy a doki javasolta, várjunk még a meglátogatásával, és ha nem lesz más tünete, és a tüsszögés elmúlik 1-2 napon belül, akkor nem szükséges. és elmúlt. :)
2010. ápr. 14. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!