Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Beteg a cicám!...

Segítség! Beteg a cicám! Holnap mindenképpen visszük állatorvoshoz, de ma már nem tudjuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Órák óta fekszik összekuporodva. Eleinte azt hittem, hogy csak szundikál szokás szerint, de nem mozdul, csak a lélegzését látom, meg ahogy résnyire kinyitja a szemét, megrezzen a füle. Mit tegyek? Félek, hogy elpusztul! :'( Kérlek adjatok tanácsokat, mi a legjobb ilyenkor? Hagyjam békén, vagy tehetek érte valamit?

2016. máj. 6. 18:53
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Van ügyeletes állatorvos, menjetek be vagy hívd ki. Lehet hogy holnapra már késő lesz...
2016. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Valószinüleg férges
2016. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%
Vizet tegyél neki egy tálkába. Mást nem kell.
2016. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Ha kinti-benti cica, akkor az is lehet, hogy harcolt, és megsérült:(
2016. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hívtuk az állatorvost, de azt mondta, elutazott. Holnap reggel visszük a rendelőbe. Úgy aggódom, mi lesz ha tényleg nem éri meg a holnapot?! Vizet tettem elé, de nem kell neki. Kinti cica. Van a garázsban egy rész neki, párna, alom van, de sose megy oda. Ma éjjel jobb, ha bezárom? Nehogy elcsavarogjon az ösztönétől vezérelve annak ellenére, hogy rettentően gyenge.
2016. máj. 6. 19:18
 6/31 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de ez édes kevés információ. Ennyiből még orvos se tudná mi lehet a gond. Mivel a mi cicánkat az utóbbi pár napban az ösztöne vezérelte egész éjjel és nappal odavolt. Mikor hazajött egésznapja ugyan így telt. Ki volt fáradva és aludt. Próbálj meg több infót adni mert mint látod lehet nagy baj de lehet csak fáradt.
2016. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom összeszedni a tapasztalatokat. Szóval, két éves házi cica, kint él. Alapvetően nagyon jó étvágya van de az utóbbi napokban nem ette meg az adagját. Légyszi ne vessetek meg, ezekben a hetekben keveset figyeltem rá a suli miatt, talán ezért nem tűnt fel az étvágytalansága. Sokszor elcsavarog, minden éjjel vadászni megy, ez mostanában sem változott, viszont ma láttam rajta, hogy bágyadt. Délután még sétálgatot, ivott egy keveset, de utána a fűben összekuporodott és kb öt órától mostanáig csak fekszik. Mozdulatlan, csak a helyzetén változtat egy kicsit. Nem kel fel, a fejét sem emeli meg csak -ahogy írtam - azt látom, hogy lélegzik, és füle rezzen meg, ha szólok hozzá, meg a szemét nyitja ki résnyire.

Mást nem igazán tudok hozzátenni. Szerintetek mi legyen szegénykémmel éjszaka? Bevigyem a melléképületbe?

2016. máj. 6. 19:35
 8/31 anonim ***** válasza:
Fiú macska? Amiénk az és ő sem ette meg az adagját kb 3-4 napja. Most van az az idő mikor csajoznak így eljárnak. Nem hiszem hogy olyan komoly baja lehet bár nem vagyok állatorvos csak szerintem ki van fáradva és mint írtad nem is eszi meg a kaját és lehet emiatt le van gyengülve. Ha szólsz hozzá nem fog felkelni ha nem akar. A macska füle olyan hogy az emberi hangot egyik fülén be a másikon kiengedi.Szóval akkor hall meg téged amikor kedve van hozzá. A miénk is ezt csinálja pár napja mindig csak alszik. Bár ma már elég jól evett tegnaphoz képest. Ne aggódj amíg nem hány nincs láza vagy nem megy a hasa szerintem nincs olyan vészhelyzet. Viszont ha lehet ma éjjelre zárd be.
2016. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Fiú macska, igen. Ja és egyelőre nem ivartalanított. Tudom, hogy szükséges, csak hát nem olcsó...

Akkor beviszem majd a kuckójába. Remélem, minden rendben lesz és meggyógyul! :(

2016. máj. 6. 19:54
 10/31 anonim ***** válasza:
Azért azt még csekkold le, hogy vérzik-e, mert a fiú cicák gyakran bunyóznak a lányokért
2016. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!